Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom, Portál, 2014

18,06 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom, Portál, 2014
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom, Portál, 2014

Když Nietzsche plakal

Román o romantické posedlosti, osodu a lidské vůli

Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta. Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty... Čítať viac

4,5 32 hodnotení
Vydavateľstvo
Portál, 2014
405 strán
6-7 hodín čítania

Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta. Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
21,95 €

18,06 €

-18 %
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom, Portál, 2010
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2010
Vypredané

Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom, Portál, 2003
Brožovaná väzba
Čeština, 2003
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Dva brehy oceánu - Laura Spence-Ash, DOT., 2024

Viac o knihe

Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta.

Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců psychoanalýzy, Josef Breuer. Breuer je na vrcholu kariéry. Nietzscheho trápí sebevražedné myšlenky i bolesti hlavy. Když Breuer vyhoví prosbě Lou Salomé léčit Nietzscheho experimentální metodou rozhovorů, ještě netuší, že i on najde v těchto setkáních útěchu.

Na pozadí vztahu mezi jedním z největších evropských filozofů a nadaným terapeutem dochází k setkání světů filozofie a psychologie. Když Nietzsche plakal je příběh o posedlosti, o zachraňující moci přátelství, o úkolu odborníka pohlédnout do tváře vlastnímu démonu a tak nalézt schopnost pomoci svému klientovi.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom, Portál, 2014
Láska a její kat - Irvin D. Yalom, Portál, 2010
35,67 €
Ušetríte 7,68 €

Hodnotenia

4,5 / 5

32 hodnotení

18
9
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Eliška
Neoverený nákup
4.1.2020
Velmi čtivá psychoanalýza, která vnímavému čtenáři odhalí kus sebe sama, možná pomůže vyřešit skrytý problém, nebo se vyrovnat se vzpomínkami. Čítať viac
20.4.2019
Sokrates
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
tejto knihe niečo chýba.. Yalom má lepšie knihy hodné všetkých hviezdičiek..kniha je chvíľami nudná,ľudia sa tu môžu stretnúť s tým, čo už dávno poznajú..Preto hodnotím na dve hviezdičky. Čítať viac
Martin Marko
Overený zákazník
2.6.2010
Skvelá kniha
Dlho som váhal koľko hviezdičiek zadeliť.


Je to momentálne najlepšia fikcia, ktorú som čítal - pretkaná faktami jedného z mojich najobľúbenejších filozofov histórie. Pokus o vykreslenie Nietzscheho a náhľad do jeho mysle bol spracovaný veľmi dôverne. Čitateľ poznáva nie len hlavné postavy J. Brunera a F. Nietzscheho (pomimo aj S. Fredua, ktorý zohráva svoju rolu) ale pri čítaní objavuje aj sám seba, čo je nesporne päť-hviezdičkovou výsadou tejto knihy. Krásny no trpký príbeh hrdinov na pomyselnom medzníku ich života, plný intelektuálnych rozhovorov a vkusného štýlu autora.

V úcte ku klasickým literárnym umelcom a ich umu však nakoniec predsalen hodnotím .
Čítať viac
Eva Sládeková
Neoverený nákup
27.7.2009
Po nobelovsky...
Táto kniha si veru získala moje srdce po nobelovsky.
Už roky viem, aký je Yalom skvelý, iný i rovnaký, ak to vnímame okom či nárokom literárnej veľkosti vzdušných rozprávačov dávnovekých Tolstojovcov.
Yalom... To je zážitok. Doporučujem každému, kto by váhal pri Nietzscheho mene. Príbeh je fikcia, ale tak perfektne zvládnutá v rámci psychológie reálnych postáv, ľudí, nielen citovaných a poklonkovaných osobností, až je to neuveriteľné.
Nech Vás neodradí to, že sám autor je emeritný profesor. Je to jeden úžasný pozorovateľ a zručný pisateľ. Konečne niekto dal pozitívnu satisfakciu tušenému reálnemu Friedrichovi Nietzschemu.
Ak niektoré moje slová znejú prehnane, zdanie klame. Príbeh je čistý a silný. Dôležité PS: Kniha neznechutí.
Jedno ma mrzí. Ospevujeme magickosť, numerologickosť, filozofickosť a iné ozdôbky a špekulácie v rámci tvorby a napríklad takýto jedinec, ktorý vie písať, je stále relatívne neznámy. Nech ho hneď zahaľuje odbornosť ostrejšou tajomnosťou ako iných... Toto je naozajstná literatúra, toto je literatúra!!
Čítať viac

Vydavateľstvo Portál

Čítať viac
Kúpte spolu
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom, Portál, 2014
Láska a její kat - Irvin D. Yalom, Portál, 2010
35,67 €
Ušetríte 7,68 €

„Some infinities are bigger than other infinities.“