WikiLeaks - Julian Assange, Bodyart Press, 2020

13,54 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
WikiLeaks - Julian Assange, Bodyart Press, 2020
WikiLeaks - Julian Assange, Bodyart Press, 2020

WikiLeaks

V roce 2006 se Assange stal spoluzakladatelem kontroverzního webového serveru WikiLeaks a od té doby fungoval v dozorčí radě tohoto projektu... Čítať viac

Vydavateľstvo
Bodyart Press, 2020
200 strán
3-4 hodiny čítania

V roce 2006 se Assange stal spoluzakladatelem kontroverzního webového serveru WikiLeaks a od té doby fungoval v dozorčí radě tohoto projektu... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
16,45 €

13,54 €

-18 %
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 5 dní

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Tomáš Forró: Spev sirén. Absynt, 2024
WikiLeaks - Julian Assange, Bodyart Press, 2020
13,54 €

Viac o knihe

V roce 2006 se Assange stal spoluzakladatelem kontroverzního webového serveru WikiLeaks a od té doby fungoval v dozorčí radě tohoto projektu.

Od svého spuštění se server stal známý tím, že zveřejnil různé tajné dokumenty, zejména Spojených států amerických. Tyto dokumenty se týkaly Operace Trvalá svoboda, tj. války v Afghánistánu, války v Iráku či diplomatických úřadů Spojených států ve světě. Koncem roku 2016 zveřejnil tajné dokumenty a emaily týkající se amerických vojenských aktivit v Jemenu. V roce 2017 zveřejnil dokumenty Vault 7 popisující hackerské techniky a nástroje používané americkou CIA. WikiLeaks zveřejnil dokumenty týkající se mnoha dalších zemí, včetně Turecka, Ruska, Číny, Peru nebo Keni.

Někteří američtí a kanadští politici otevřeně vyzývali k dopadení, odsouzení nebo dokonce popravě Juliana Assangeho.
Čítať viac
Počet strán
200
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
147×211 mm
Hmotnosť
258 g
ISBN
9788087525630
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
743295
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Bodyart Press
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21
Rozprávka - Stephen King, 2023
Práve čítam
Rozprávka

Som nenapraviteľný knihomoľ, ktorý miluje knihy a snažim sa k tomu inšpirovať iných.

Michal Horoščák
Overený nákup
11.1.2024
Wikileaks
Wikileaks, kniha od autora Juliana Assange, poskytuje pohľad do kontroverznej histórie jedného z najvýraznejších internetových projektov. Assange, zakladateľ WikiLeaks, predstavuje verejnosti svoju víziu transparentnosti a odhaľovania tajomstiev mocných.

Hlavným bodom knihy sú udalosti okolo WikiLeaks od jeho vzniku v roku 2006. Assange podrobne opisuje jeho rolu a angažovanosť v dozorčích radách projektu. Server sa stal známym vďaka zverejňovaniu tajných dokumentov, pričom sa zameriaval najmä na činnosť Spojených štátov. Informácie sa týkali vojen v Afganistane a Iraku, diplomatických káblov z celého sveta, a ďalších tém, ktoré odkrývali temné stránky svetovej politiky.

Ukazuje sa, že Assange chcel prinútiť moc k zodpovednosti a spravodlivosti, odhaľovaním informácií, ktoré by inak zostali skryté pred očami verejnosti. Kniha reflektuje na udalosti, ktoré WikiLeaks odhalil, ako napríklad Operácia Trvalá sloboda, a zdôrazňuje, aký vplyv môže mať transparentnosť na demokraciu.

Autor nevynecháva ani reakcie na jeho činy. Niekto ho vidí ako hrdinu, bojovníka za pravdu a slobodu, zatiaľ čo iní ho považujú za nebezpečného agitátora, ktorý neselektívne ohrozuje národnú bezpečnosť. Názory na Assangeho sú rozdielne, čo knihe poskytuje ďalšiu vrstvu komplexnosti.

V knihe sú aj opisy prípadov, kedy niektorí americkí a kanadskí politici otvorene vyzývali k jeho zatknutiu, odsúdeniu a dokonca poprave. Tieto súdne bitky a spory sú dôležitou súčasťou Assangeho života a príbehu WikiLeaks.

Celkovo je kniha WikiLeaks od Juliana Assange fascinujúcim pohľadom na jedného z najkontroverznejších ľudí a jeho boj za odhaľovanie pravdy a transparentnosť vo svete politiky a moci.
Čítať viac

„Lenže som až prineskoro pochopila, ktorým smerom sa bolo treba uberať: smerom k túžbam. Človek by čakal, že ľudí zachraňujú celkom iné veci: povinnosť, čestnosť, dobrota srdca, zmysel pre spravodlivosť. Nie. To, čo zachraňuje, sú túžby. Sú jedinou skutočnou vecou. Ak ich máš, zachrániš sa. “

Oceán more - Alessandro Baricco, 2004
Oceán more
Alessandro Baricco