I Who Have Never Known Men - Jacqueline Harpman, Vintage, 2021

12,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
I Who Have Never Known Men - Jacqueline Harpman, Vintage, 2021
I Who Have Never Known Men - Jacqueline Harpman, Vintage, 2021

I Who Have Never Known Men

Deep underground, thirty-nine women are kept in isolation in a cage. Above ground, a world awaits. Has it been abandoned? Devastated by a virus? ... Čítať viac

Vydavateľstvo
Vintage, 2021
208 strán
3 hodiny čítania

Deep underground, thirty-nine women are kept in isolation in a cage. Above ground, a world awaits. Has it been abandoned? Devastated by a virus? ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina

12,95 €

Na objednávku
Dodanie môže trvať viac ako 30 dní

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
I Who Have Never Known Men - Jacqueline Harpman, Vintage, 2019
Brožovaná väzba
Angličtina, 2019
Viac ako 30 dní

20,41 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Veci, ktoré sme vzdali - Lucy Score, AURORA, 2024
I Who Have Never Known Men - Jacqueline Harpman, Vintage, 2021
12,95 €

Viac o knihe

Discover the haunting, heartbreaking post-apocalyptic tale of female friendship and intimacy set in a deserted world.

Deep underground, thirty-nine women are kept in isolation in a cage. Above ground, a world awaits. Has it been abandoned? Devastated by a virus?

Watched over by guards, the women have no memory of how they got there, no notion of time, and only vague recollection of their lives before. But, as the burn of electric light merges day into night and numberless years pass, a young girl - the fortieth prisoner - sits alone and outcast in the corner.

Soon she will show herself to be the key to the others' escape and survival in the strange world that awaits them above ground. The woman who will never know men.
Čítať viac
Počet strán
208
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
110×178 mm
Hmotnosť
147 g
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
971433
Jazyk
angličtina
Preklad
Vydavateľstvo
Vintage
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

6 hodnotení

5
0
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Natália z nathalysreading
Neoverený nákup
27.11.2023
Aj keď je príbeh starší, štýl písania sa mi zdal súčasný. Akoby autorka napísala niečo nadčasové. Uverila som jej tú postapokalyptickú atmosféru, do ktorej nás hodila, a netrpezlivo som pretáčala stránky. Na situácie sa pozeráme len očami hlavnej hrdinky. Je nespoľahlivým rozprávačom. Objavuje svet a nevie všetko. Preto som aj ja mala málo informácií. To zapríčinilo, že dej bol pútavý, no niekedy veľmi stagnoval a nudil ma.

Ak to ale hodnotím ako celok, dielo stojí za prečítanie. Najprv som si myslela, že príbeh bude o svete bez mužov, no postupne mi dochádzalo, že hovorí o tom, aká silná je túžba pochopiť dianie okolo seba, keď človek v živote nič nezažil, a aká je nezlomnosť ľudského ducha, keď nemá nič, no aj tak chce prežiť.
Čítať viac
3

z nevysvetliteľných dôvodov odmietam všetko čo má v danej chvíli popularitu, takže mnoho kníh čítam zásadne s niekoľkoročným oneskorením, aby som ich mohla naozaj oceniť (a potom si trieskať hlavu že prečo som ich nečítala skôr). zaujímam sa o witchcraft a spiritualitu, bavia ma thrillery, psychologické romány a svetové mytológie a vždy zostanem verná príbehom o láske. pravdou je, že keby mojej romantickej poetickej duši na dvere zaklopal matthew macfadyen ako pán darcy, zahodím všetko a spokojná s ním odídem do sveta jane austen. keď nepozerám na knihy, ktoré by som si kúpila, s najväčšou pravdepodobnosťou hľadám vinylky, ktoré by rozšírili moju malú kolekciu.

Adriana Haljaková
Overený nákup
24.4.2023
Keď otázky pribúdajú, ale nádej mizne
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Úprimne, nemám vhodné slová, ktorými by som vhodné, či aspoň približne popísala, aké pocity vo mne tento 200-stranový skvost zanechal. Toto nie je typický dytopický príbeh, v ktorom máme aspoň malý náznak odpovedí. Rovnako ako hlavná postava, ste vhodení do príbehu, v ktorom sa chytáte najmenšieho záblesku nádeje. Krásne ukazuje, ako si ako čitatelia vieme vybudovať vzťah s knižnou postavou bez toho, aby sme vôbec poznali jej meno. Pravdou je, že to nie je najľahší príbeh na čítanie. Nie je to žiadna oddychovka, človeka po pohrúžení sa do deja zanechá rozpolteného, s nekonvenčnými otázkami a nádejou po odpovediach a po lepších zajtrajškoch pre naše postavy. Až šialeným je zistenie, že ani jedného sa nedočkáme. Dovolím si tvrdiť, že tu prevažuje naša typicky ľudská vlastnosť veriť a dúfať - aspoň tak pôsobí začiatok príbehu, ktorý dáva čitateľovi pocit, že naša hlavná postava je v poriadku. Mrazivý príbeh, ktorý drží čitateľa počas čítania stále v napätí, a pri ktorom by ste hneď najradšej vzali do rúk nejaké pokračovanie alebo vysvetlenie, avšak nič také nie je možné. Ten príbeh proste existuje, bez odpovedí, s otázkami a možno myšlienku na zamyslenie o tom, že niekedy honba za odpoveďami ukrýva iba sklamanie… a viac otázok. Čítať viac

Jacqueline Harpman

Čítať viac

„Garretovi Grahamovi som dovolila naplniť ma najdeštruktívnejším pocitom, aký ľudstvo pozná - nádejou. “

Návrh - Elle Kennedy, 2019
Návrh
Elle Kennedy