O čajke a kocúrovi, ktorý ju naučil lietať - Luis Sepúlveda, Linda Dúdajté, Verbarium, 2018

12,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
O čajke a kocúrovi, ktorý ju naučil lietať - Luis Sepúlveda, Linda Dúdajté, Verbarium, 2018
O čajke a kocúrovi, ktorý ju naučil lietať - Luis Sepúlveda, Linda Dúdajté, Verbarium, 2018

O čajke a kocúrovi, ktorý ju naučil lietať

Jedného dňa sa čajka vzdiali od svojho kŕdľa a omočí si krídla v ropnej škvrne. Z posledných síl doletí na balkón, kde sa na slnku vyhrieva tučný čierny kocúr. Keď znesie svoje... Čítať viac

Vydavateľstvo
Verbarium, 2018
Počet strán
84

Jedného dňa sa čajka vzdiali od svojho kŕdľa a omočí si krídla v ropnej škvrne. Z posledných síl doletí na balkón, kde sa na slnku vyhrieva tučný čierny kocúr. Keď znesie svoje posledné vajíčko, vymámi z neho tri sľuby... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 38 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Iba medzi nami - T.L. SwanT.L. Swan, Metafora, 2024

Viac o knihe

Jedného dňa sa čajka vzdiali od svojho kŕdľa a omočí si krídla v ropnej škvrne. Z posledných síl doletí na balkón, kde sa na slnku vyhrieva tučný čierny kocúr. Keď znesie svoje posledné vajíčko, vymámi z neho tri sľuby: že vajíčko nezje, ale vysedí ho, až kým sa z neho nevyliahne malá čajka, že sa o ňu bude starať a keď príde čas, naučí ju lietať. Už prvé dva sľuby sú dosť ťažké, ale ten tretí priam nemožný! Podarí sa to? Krásny príbeh plný vtipných situácií, ktorý deti nenásilne vedie k uvedomeniu si skutočných hodnôt ako priateľstvo, plnenie sľubov, akceptovanie odlišnosti druhých a šetrný prístup k životnému prostrediu, bol preložený do mnohých jazykov a natočili podľa neho aj film.
Čítať viac
Počet strán
84
Väzba
pevná väzba
Rozmer
245×267 mm
Hmotnosť
622 g
ISBN
9788089956203
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
439989
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Verbarium
Ostatné
Krajina čitateľov

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

9

Milovníčka dobrých kníh, a nielen pre dospelých. Literatúre sa venujem aj vo voľnom čase, vo forme prekladov detských kníh z nemčiny. Je to obrovská radosť! fcb stránka: Zuzanine knihy

Zuzana Dodoková
Overený zákazník
29.11.2018
Úžasná kniha s posolstvom
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
V hamburskom prístave to žije: o miesto na život sa tu delia potulné mačky spolu s čajkami, pelikánmi a inými živočíchmi. No treba sa mať na pozore! Malé mača sa môže ľahko stať korisťou pelikána. A presne tak sa začína aj Zorbovo dobrodružstvo. Len-len že vyviazne bez ujmy na zdraví z nenásytného zobáka operenca a za svoj život vďačí jednému chlapcovi. Od toho dňa si kocúr Zorba spokojne nažíva v byte a je oňho dobre postarané. Až natoľko, že sa z neho stal veľký mocný, dobre, povedzme to bez okolkov - tučný kocúr. Keď rodina odchádza na prázdniny, Zorba je pánom domu. A to ešte netuší, čo ho čaká.
Prístav však, žiaľ, prináša aj iné nástrahy: znečistenie vody v podobe ropných škvŕn na hladine. Jedného dňa si úbohá čajka namočí krídla v tejto čiernej lepiacej tekutine prinášajúcej smrť. S vypätím všetkých síl doletí na balkón, aby s očakávaním vlastného konca, zniesla z posledných síl vajíčko. Zorba jej sľúbi, že sa oň postará, že ho nezje a keď príde čas, naučí mláďatko lietať. Už prvé dve úlohy sú ťažké, no ako sa kocúr popasuje s tou najťažšou úlohou?
Príbeh o čajke a kocúrovi si získal vo svete mnoho priaznivcov, dokonca podľa neho natočili animovaný film. Na pozadí deja sa odohráva silný príbeh priateľstva, dôvery i viery v seba samého, spolupatričnosti a vzájomnej pomoci – i keď medzi odlišnými bytosťami, ktoré navonok nemajú nič spoločné. No zachádza aj ďalej, pred oči nám kladie obraz bezohľadného správania sa voči prírode, voči všetkému živému okolo nás.
Príbeh sa každého dotkne a nebude ho vedieť dostať z hlavy, tak ako sa to stalo aj mne. Kniha o čajke a kocúrovi je jednou z najlepších kníh, aké sa mi v poslednom období dostali do rúk. Zážitok z knihy umocnili úžasné ilustrácie mladej litovskej ilustrátorky Liny D?dait? a rozsah i obsah textu dal zase vyniknúť výbornej prekladateľke, Kataríne Zubáckej.
Čítať viac

„Človek má toľko rozumu, aby zistil, že nemôže žiť len podľa neho. Žije z citov - a s tými pravda nepomáha. “

Nebo nepozná obľúbencov - Erich Maria Remarque, 2021
Nebo nepozná obľúbencov
Erich Maria Remarque