Odporúčame

 

Akciové tituly  

Dcéra snehu - Eowyn Ivey
1 deň
Ušetríte 7,16 €
  • Eowyn Ivey
-40 %
10,74 €

Jack a Mabel si uprostred nespútanej Aljašky budujú nový život. Hoci márne túžia po dieťati, ich láska zostáva silná. Keď jedného dňa zrazu nasneží, vybehnú pred svoj zrub a postavia si snehuliaka – dievčatko zo snehu. Ráno však nájdu iba stopy... Čítať viac 

Odporúčame

 

Martinus
4

Vyberá Kristína Katuščáková

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka 2022.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

11
11

Kristína Puziová napísala recenziu

30.01.2023 17:44

Sú knihy, v zásade časti série, ktoré plne pochopím až v závere. Vtedy si poviem, že daná časť nemohla byť napísaná inak a autorka ju mala premyslenú do najmenších detailov. To sa mi stalo aj pri tejto, prvej časti z dilógie „Čo ak áno?“.

Ako u autorkiných dielach býva zvykom, ani v tejto knihe nechýba cestovanie a doberanie cez rýchle správy. Ale nečakajte neustálu dynamickosť deja, len si užívajte priechod, ktorý autorka vytvorila.

Okolo hlavnej postavy Majky stoja dvaja muži, ktorý sa, zhodou okolností, nazývajú rovnako. Na začiatku som mala problém jasne určiť kto je kto, ale našťastie som sa čo najrýchlejšie zorientovala.

Autorka priznáva, že prvých 100 strán knihy napísala pred niekoľkými rokmi a ja musím povedať, že som to cítila. Správy, ktoré boli písané v tom čase sa po jazykovej stránke odlišovali s tými čerstvejšie napísanými. Chápem to, pretože rokmi človek naberá skúsenosti, vyvíja sa, vzdeláva sa a preto sa úplne ani jazykom nevie vrátiť niekoľko rokov dozadu.
Mne však aspoň časť knihy pripomenula obdobie pokecu a preto som v tomto smere spokojná.

Knihy, ktoré sú napísané podľa skutočných udalostí ma hneď zaujmú. Tu je plusom, že ide o vtedajší život autorky, z ktorého čerpala a tak vložila do príbehu ešte viac seba. Je to podané tak, že to vo mne zanechalo hlbší dojem. Akoby som Mišku teraz poznala bližšie…

Záver knihy je predzvesťou nonšalantného vrcholu prichádzajúceho v druhej časti. Dúfam, že sa nemýlim a teším sa! :)

Čítať viac

2

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Veľmi detailne prepracované diely. Super farebné prevedenie obrazu. Nezabudnuteľný zážitok zo sladania. Jedine, čo mi chýbalo je súprava/lepiaca fólia na podlepenie zloženého puzzle.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Člověk odjakživa bojuje, aby měl co jíst. Honba za potravou je zoufalé břemeno zvířecí mysli. Člověk se musí nejdřív najíst a pak teprve může snít, musí mít plný žaludek a pak teprve může milovat.“

Elantris - Brandon Sanderson
Elantris
Brandon Sanderson