Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch


Kniha je autorovým (strateným) ja. Plače v tichu. Miluje ticho. Je miestom zakázaného, ale prežitého. Dovoľuje si v metaforách. A skrýva (sa) v slovách. Niekto od nej odchádza, keď musí, iný chce a opúšťa ju. Potom to bolí, tak si píšeme. Na papieri, potajomky, takže nikdy nevyslovíme niektoré bolesti. Sú ľúbostným listom, ktorý by sa mal písať, no nie pre vlastné potešenie. A predsa sa v nich myslí na seba, lebo v láske sa až príliš potrebujeme. Ale to nás spáli, keď sa neberieme zľahka. Táto láska je mesto, kde prichádzam z dediny, musím sa mu prispôsobiť, aby sa v ňom žilo ľahšie. Nosím si doň knihu, nech sa kedykoľvek môžem stratiť. Táto kniha je autorovým (strateným) ja. Učím sa ju čítať, keď hovorí(m): Milujem ťa ako miesto, v ktorom mám svoj domov.

Čítať viac


Táto kniha je o chorobe. O blížiacej sa smrti. Hľadí očami trpiaceho, ale aj očami jeho milujúcich. Píše sa v nej o posledných západoch slnka i pohľadoch na nezastaviteľné more. Pýta sa, čím vlastne smrť je a aj to, či jestvuje forma večnosti pre ľudského tvora. Nemá veľa slov, pretože sa radšej prihovára v tichu. Obrazoch. Necháva čitateľa tvoriť, dopovedať, odpovedať na jej položené otázky, ktoré sa zdajú bežné, ale pritom sú na odpovede príliš ťažké. Keď bežnosti si človek uvedomí, až keď ho dostanú nepripraveného. A v rozpakoch sa ťažko koná. Niektoré knihy v sebe majú tie najbežnejšie skutočnosti, čo priveľmi prekvapujú. No pravda je, že mám veľmi rada knihy, ktoré ma privádzajú do rozpakov.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„A keď už svetlo, čo je v tebe, je tmou, aká bude potom tma sama?!“