Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Catherine the Great and Potemkin - Simon Sebag Montefiore
Ušetríte 14,50 €
  • Simon Sebag Montefiore
-74 %
5,00 €

It is one of the great love stories of history, and one of its most successful political partnerships. Catherine the Great was a woman of notorious passion and imperial ambition, perhaps the greatest of the Romanovs. Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

11
11

A book is a dream, that you hold in your hands. Bookstagram - @mdnight.reads

Midnight reads napísal recenziu

10.08.2022 21:17

Odporúčam : milovníkom severskej mytológie, väčších formátov kníh a ilustrovaných spracovaní

Neodporúčam : v knihe je veľa informácii o severskej mytológii, ale stále sú to také základy. Neodporúčam teda knihu už skúsenejším priebojníkom severskej mytológie, ktorí by chceli ísť viac do hĺbky .

Po Gréckych mýtoch, ktoré boli úžasné nie len vizuálne, ale aj obsahovo tu máme ďalšiu časť - Severské mýty.

Tento krát sa pozrieme do dávnych vikingských príbehov plných neľútostných bohov, bojovníkov, hrdinov, ale aj príšer. To čo vás ale na knihe zaujme nie sú iba príbehy, ale aj samotné spracovanie. Ani v tejto časti nechýbajú dychberúce ilustrácie, ktoré nadchnú ako deti, tak aj dospelých. Začiatok sveta a jeho koniec, mapy, lokácie, vysvetlivky severských pojmov a rôzne doplňujúce informácie o bohoch je len kúsok toho, čo v knihe nájdete.

Mýty sú nesmrteľné a putujú v čase. Pripomínajú sa nám z minulosti a vracajú nás do čias, kedy sa šírili medzi starými severanmi. Ak chcete aj vy okúsiť trocha tej mrazivej severskej atmosféry, siahnite po tejto knižke. Prenesie vás späť do čias mrazivých vikingských dobrodružstiev.

Čítať viac

11

3.75*/5*

Od autorky som už čítala knihu Knihomoľský život Niny Hillovej, ktorá sa stala jednou z najobľúbenejších minulého roka. Bola som preto prirodzene zvedavá a nedočkavá čítať Klebety z predmestia, príbeh o viacerých rodinách, ktoré v podstate spájajú ich deti.

Kniha začala naozaj skvelo, hneď v úvode sa stala dráma (milujem drámy (pozorovať)) a každá z rodín ukrývala nejaké tajomstvo. Od prvých strán som si bola istá, že kniha bude naozaj vtipná a nemýlila som sa. Autorka proste vie písať a má zmysel pre humor, ktorý minimálne mne osobne sedí. Ďalšia vec, ktorá sa mi páčila bola prirodzenosť príbehu, rodiny a ich životy boli naozaj popísané veľmi realisticky, so všetkými problémami a radosťami. Naozaj by som uverila, že šlo o skutočné rodiny.

Jediné, čo ma počas čítania prestalo baviť bola práve téma. Zo začiatku ma to zaujímalo a naozaj bavilo, ale postupne sa to vytrácalo. Našťastie to zachraňoval autorkin skvelý štýl písania, ale myslím si, že kniha by mi viac sadla, keby som matkou detí alebo v dlhoročnom vzťahu s partnerom. Určite si ju ešte raz prečítam a to práve v spomenutom období a myslím, že vtedy si ju užijem naozaj na 100%.

Teším sa na ďalšie autorkine knihy a dúfam, že ich bude ešte veľa veľa ????.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Alexandra Čechová

translated


„Masakre sa stali v Sýrii každodennou záležitosťou. Bombardovanie, raketové útoky i zbrane všetkého možného druhu rozsievajú smrť. Neutíchajúci hukot lietadiel prekazí akýkoľvek náznak dobrej nálady. Všetko krváca a umiera. Všetko okrem režimu.“