Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

9

Bolo to niečo nové, temné, tajomné, vášnivé, akčné a zvrátené. V knihe sa však vyskytuje násilie, sexuálne scény, vulgarizmy a choré metódy sekty, takže odporúčam čitateľom 18+.

Dej je už od začiatku plný záhad a napätia, takže sa nudiť nebudete a môžete mi veriť, že každá veta, scéna, strana má svoj zmysel a nič tam nie je navyše, ani to autorka zbytočne nenaťahuje. V knihe sa vyskytujú krátke kapitoly v ktorých sa často strieda prítomnosť a minulosť. Tým, že nás autorka vždy na začiatku kapitoly s minulosťou oboznámi koľko dozadu sa nachádzame, tak je to prehľadné a viete sa rýchlo zorientovať. Toto striedanie som si užívala, pretože nám pomaly odhaľuje tajomstvá a zároveň pridáva nové.

Postavy sú výborne vykreslené. Každá má niečo čím je zaujímavá - či už ide o vlastnosti, schopnosti, minulosť alebo postavenie. Od žiadnej neviete čo môžete očakávať a tak ostávajú aj zvraty dosť nepredvídateľné. Prežívať tento príbeh, skrz hlavnú hrdinku Violet, bolo strhujúce. To, čím si musela prejsť, čo musela obetovať, naučiť sa a ako to všetko presúvala do praxe bolo proste perfektné a žasla som nad tým.

Do toho autorkin štýl písania je ťažko návykový a vám sa nechce knihu odložiť. Bojové scény boli písané zrozumiteľne a pre mňa, ako laika, dostatočné pre moju predstavivosť. Zvrátené scény boli bez servítky naozaj zvrátené. Z vášnivých scén vám bude poriadne horúco a to ani nebudete musieť čítať o sexe.

Čítať viac

16
16

literatúra, cestovanie, fotografovanie, klasická hudba

Danuša Meňhartová napísala recenziu

21.05.2022 15:06

Prvýkrát som knihu Rozsudok ulice (slovart) čítala pred 6-7 rokmi. V súčasnosti na netflixe beží seriál Advokát, z väčšej časti spracovaný na základe tejto knihy. Už po prvej časti 10-dielnej série pod názvom Zpátky v sedle som po rokoch opäť siahla po tejto knihe (knižka, je knižka a bola som zvedavá, aký bude koniec). Nebola som sklamaná. M. Connelly vie napísať napínavú knihu aj zo súdnej siene, pričom príbeh stavia predovšetkým na advokátovi M. Hellerovi. Autor, podobne ako pri "boschovkách", nestavia príbeh na výdobytkoch vedy a techniky, ale na klasickej práci zbierania materiálu, intuícii a spájaní súvislostí na základe vedomostí a skúseností.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„V Prahe a ešte na niektorých iných miestach som sa naučil byť sám. Byť sám sebou som sa doteraz nenaučil. Sám viem byť aj v dlhom rade na kapry. Ide to bez námahy, nemusím sa na to ani sústredí - pokiaľ si ma nevšímajú, na množstve ľudí okolo nezáleží. No na to, aby sme boli sami sebou, potrebujeme druhých.“

RAJc je preč - Pavel Vilikovský
RAJc je preč
Pavel Vilikovský