Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

2
2

Optimistická žena, manželka a mamka, ktorá sa učí milovať samú seba :)

Kristína Paugschová napísala recenziu

18.05.2022 12:42

Synčekovi sa knižka veľmi páči a rád si ju pozerá pri sedení na nočníku alebo len tak :) Je pekne ilustrovaná, plná okienok a informácií o všetkom čo súvisí s prechodom z plienok na nočník.

Čítať viac

17
17

Král - Perry Devney
Práve čítam
Král

https://www.instagram.com/sanny_book_photo/

sanny bookphoto napísal recenziu

18.05.2022 12:26

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Sama neviem, prečo som sa tejto knihe vyhýbala. Možno to bolo veľkým insta šialenstvom, ktorý sa hnal knižnými príspevkami. No siahla som po nej čisto náhodne a už po prvej prečítanej kapitole som zopela ruky s prísľubom ,,okej toto bude zaujmavé".

Teraz po dočítaní knihy nastal čas napísať recenziu.
Ako prvé som sa zasmiala, keď som knihu odložila do police. Vraj séria Zakázaní muži, ale ja by som to nazvala Zakázaní chlapci. Nechcem znevažovať hlavného hrdinu Masona, ale za mňa aj keď bol sexy, bol to jednoducho chlapec. O Reese, sa už vyjadrovať, asi ani nebudem. Ona bola také ňuňu zlatíčko.

Nemám pocit, že to tu chcem dáko rozpisovať. Celá kniha bola pre mňa klišé spojené s gýčom, dobrým gýčom. Nemôžem na ňu povedať nič zlé. Bavila ma, bola hráva. Akurát mňa už trošku prešli tieto ,,mladé lásky''...

Aaaale čo, fakt sa to dobre čítalo.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Dnes však človek nemôže mať Čistú lásku alebo čistú zmyselnosť. Nijaký cit nie je čistý, pretože všetko je zmiešané so strachom a nenávisťou. Ich objatie bolo zápasom, orgazmus - víťazstvom. Bol to úder zasadený Strane. Bol to politický akt. “

1984 - George Orwell
1984
George Orwell