Odporúčame

 

Vyberá Jana Šlinská

Byť rodičom je tá najkrajšia, ale aj najzodpovednejšia úloha na svete. Na tejto dobrodružnej ceste vás budú sprevádzať knižky plné rád na zlepšenie vzťahov, ale aj tipov na rozvíjanie talentu vašich ratolestí. Inšpiráciu na zaujímavé čítanie nájdete v našom výbere pre rodičov.

Akciové tituly  

Statočný rytier Tiler - Dušan Damián Brezány, Stella Smoligová (ilustrácie) a kolektív
Ušetríte 3,68 €
  • Dušan Damián Brezány
  • kolektív
-25 %
11,22 €

Tiler je odvážny rytier a najväčší hrdina kontinentu Zedixa. Na svojich dobrodružných výpravách stretáva mocných čarodejníkov, zlé strigy, krvilačných drakov aj dobrosrdečných kyklopov. Poďte spolu s ním objaviť legendárne ... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

5
5

Andrea Šopoňová napísala recenziu

11.05.2021 13:26

Výbroná YA knižka. Dovolím si povedať, že každého tínedžera (obzvlášť maturanta) táto knižka určite zaujme. Postavy riešia problémy, s ktorými sa stretával alebo bude stretávať každý z nás. Pocit neistoty z toho, čo z nás v budúcnosti bude, či ideme správnym smerom, či ísť študovať vysokú školu alebo sa uplatniť inde... Myslím, že tento "stratený" pocit je pre toto obdobie zvlásť typický a práve preto sa mladí ľudia určite stotožnia s postavami tejto knihy. Verím, že keby túto knihu čítam v čase strednej alebo vysokej školy, určite jej dám 5*.

Čítaj viac

7
7

Dievča na útese - Lucinda Riley
Práve čítam
Dievča na útese

18 yo | romantic and history soul | candle and coffee lover | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡

jankina.kniznicka napísala recenziu

11.05.2021 13:06

Bol rok 1944, keď bola mladá češka Dita Krausová knihovníčkou a v koncentračnom tábore dozerala na knihy. Síce ich bolo len 8, o to väčšiu radosť z ich stráženia a čítania mala. Pred pár rokmi sa práve ona rozhodla prerozprávať svoj skutočný príbeh z Auschwitzu autorovi, a tak podnietila vznik tejto knihy. Príbeh v sebe neskrýva len Ditino rozprávanie ale aj utrpenie všedného dňa a ťažké dni v koncentračných táboroch, kde človek nikdy nevedel aký osud ho postihne. Ale približuje aj životy Rudiho Rosenberga či najkrutejšieho doktora Josefa Mengeleho. Ten je známy tým, že skúšal veľmi zvrátené pokusy na ľuďoch a jeho neľudské zaobchádzanie nebolo nikdy potrestané.

Bohužiaľ knihu hodnotím len ako nadpriemernú, bola zbytočne dlhá a vadilo mi aj odbočovanie príbehu od hlavnej hrdinky. Celý ten nápad s knihami sa mi však nesmierne páčil a ukázalo sa, že aj v tých najťažších časoch si ľudia dokázali vážiť veci, ktoré pre nich nadobudli veľkú hodnotu. Autor na pomedzí skutočnosti a fikcie napísal veľmi dojemný, smutný a silný príbeh. Dita je skutočne odvážne mladé dievča a určite sa vám jej optimizmus zapáči. Verím, že milovníkov holokaustu by kniha nemala obísť a mali by sa do nej zahĺbiť, tak ako ja. Samozrejme našla som tu mnohé nedostatky a kapitoly, ktoré sa mi čítali menej záživne, no nič to nemení na skutočnosti, že každým takýmto príbehom vidíme do minulosti viac a viac jej aj porozumieme.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

Dagmar Szitás

Klasiky


Radka Hatvanyová

TO BE BUY LIST


„Básnici majú byť ľudia ako ostatní. Ani bohovia, ani predavači kníh.“

Horatius