Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Objavovanie lesných chodníčkov, blúdenie mestskými uličkami, odbehnúť pár kilometrov pre radosť alebo absolvovať tréning na maratón. Za každým bežeckým výkonom sa ukrýva iná motivácia, ale niečo majú predsa len spoločné – s audioknihami „ubehne” čas rýchlejšie. Vyskúšajte najbližšie vymeniť hudbu za zaujímavú audioknihu :-)

Akciové tituly  

Darker - E L James
Ušetríte 8,90 €
  • E L James
-53 %
8,00 €

Ich ohnivá, šteklivá aféra skončila zlomenými srdcami a vzájomným obviňovaním, no Christian Grey je načisto posadnutý Anastasiou Steelovou a nedokáže na ňu zabudnúť. Aby ju získal späť, rozhodne sa potlačiť svoje najtemnejšie túžby i potrebu riadiť... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

8
8

Slová v hlbinách - Cath Crowley
Práve čítam
Slová v hlbinách

Čitateľka od roku 1993, lovkyňa antikvariátnych pokladov a milovníčka ilustrácií bookstagram @mrs.columbo.loves.reading

Irisa Krížiková napísala recenziu

22.06.2021 10:15

Knihám o rodičovstve zvlášť neholdujem a iba občas po nejakej siahnem z akejsi nutkavej povinnosti byť lepšou mamou. Neviem, či len nemám šťastnú ruku, no nôj doterajší výber ma sklamal, a možno aj preto po tomto type kníh siaham tak zriedka.
.
S knihou Prečo sú dánske deti šťastné? to sklamanie síce nebolo, ale nepriniesla mi ani nič nové, pretože intuitívne sa spôsobom výchovy, aký kniha popisuje, riadim odkedy som sa stala mamou. Určite však táto knižka nie je strata času. Je napísaná príjemným, ľahko čitateľným štýlom, a utvrdila ma v tom, že idem dobrým smerom.
Verím, že niekomu inému môže dopomôcť pozrieť sa na niektoré zaužívané výchovné praktiky inak a s nadhľadom, ktorý môže pomocť ako dieťaťu, tak aj jemu samému. Dokonca by som povedala, že môže byť zaujímavá aj pre tých, čo deti nemajú, pretože poskytuje rady aplikovateľné aj do iných medziľudských vzťahov.

Čítaj viac

8
8

Slová v hlbinách - Cath Crowley
Práve čítam
Slová v hlbinách

Čitateľka od roku 1993, lovkyňa antikvariátnych pokladov a milovníčka ilustrácií bookstagram @mrs.columbo.loves.reading

Irisa Krížiková napísala recenziu

22.06.2021 10:07

Pri knižke Hľadá sa Mia môžete úplne vypnút mozog.
Slnečné prostredie Kalifornie, uletená hlavná hrdinka a jemná kriminálna zápletka tvoria kokteil vhodný pod slnečník na pláž, pri ktorom človek môže relaxovať a vypnúť. (A ideálne sa nezamýšľať nad súvislosťami a riešením situácií.)

Dobrý nápad sa nedočkal takej excelentnej realizácie, akú by si zaslúžil. Autorka píše síce pútavo, avšak dej jej románu je miestami trochu priveľmi pritiahnutý za vlasy a veľa vecí sa tam deje len pre efekt. Presne ako na instagrame, ktorý v deji zohráva svoju významnú úlohu.
.
Knižka je veľmi súčasná a jej tón by sa, podľa mňa, lepšie hodil k nejakej YA knihe, pretože aj postavy sa miestami chovajú strašne nedospelo, ale číta sa rýchlo a keď prižmúrite oči nad konaním hlavnej hrdinky, tak je to vlastne celkom zábavný príbeh.
Bláznivý a neskutočný, s rýchlym spádom a množstvom vypitej kávy.

Veľmi dobre by som si ju vedela predstaviť aj ako ľahkú komédiu s romantickou zápletkou vhodnú pre TV Doma a podobné kanály.
.
Skrátka, nie je to na nobelovku, ale ako oddychovka to funguje dobre. Takže ak chcete niečo naozaj nenáročné alebo hľadáte darček pre čitateľku, čo má rada telenovelové príbehy, Hľadá sa Mia môže byť dobrou voľbou.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“