Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Working Hard, Hardly Working - Grace Beverley
Vypredané
18,50 €

We all know the pressure of feeling like we should be grinding 24/7 while simultaneously being told that we should 'just relax' and take care of ourselves, like we somehow have to decide between success and sanity... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

9

Priznám sa, nemohla som ju ani dočítať. Čudný príbeh, nič ma nenutilo čítať ďalej. Celé zle, štýl písania chaoticky, nedotiahnute myšlienky, jeden veľký chaos..

Čítať viac

6

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha je zmes dojmov, pocitov a tvrdení autora, ktoré si na mnohých miestach protirečia. Vychádza z toho, že sme všetci nešťastní a snažíme sa byť zbytočne dokonalí. Neviem či to bolo slovenským prekladom, ale tvrdenie, že vedomosti = lži v našej hlave, ma iritovalo až do poslednej strany. Myslím, že pozitívne myšlienky ako ‘každý máme svoj uhol pohľadu’ a ‘mali by sme si vážiť sami seba’ sa dajú vyjadriť aj menej sektársky.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

Alexandra Čechová

feminist lit 101


Alexandra Čechová

myths/retellings


„Nikto by sa nemal pýtať: Prečo som nešťastný? Táto otázka v sebe nesie vírus, ktorý všetko zničí. Ak sa to opýtame, budeme chcieť zistiť, čo nás robí šťastnými. Ak je to, čo nás robí šťastnými, iné ako to, čo prežívame, musíme sa úplne zmeniť, alebo budeme ešte nešťastnejší. “

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho