Odporúčame

 

Vyberá Ivana Hrenáková

V apríli 2019 sme odštartovali Čitateľský klub Martinus, v ktorom každý mesiac spoločne čítame vybranú Knihu mesiaca. Na tomto mieste nájdete všetky knižky pekne pokope. Ak niektorá z nich unikla vašej pozornosti, možno vás inšpirujeme k jej prečítaniu :-)

Akciové tituly  

Matematika lásky - Hannah Fry
Ušetríte 6,90 €
  • Hannah Fry
-63 %
4,00 €

Láska je presne tak ako väčšina nášho života plná rôznych vzorcov. Či už ide o počet sexuálnych partnerov alebo o to, komu napíšeme na internetovej zoznamke, tieto vzorce nám život obracajú hore nohami ako láska samotná... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

3

Vynikajúce dielo, v ktorom autor ponúka chirurgicky presný pohľad na postupný rozklad Weimarskej republiky. Vďaka jednotlivým detailom a beletrizovaným úvodom kapitol som mal pocit, že som súčasťou udalostí. Vysvetleniu kontextu doby venuje autor viac miesta než je v tomto type literatúry bežné, je to však mimoriadne žiaduce pre to, aby čitateľ mohol skutočne porozumieť prečo sa veci udiali práve daným spôsobom a nie iným.

Čítaj viac

16
16

Sledujem ťa... - Teresa Driscoll
Práve čítam
Sledujem ťa...

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová napísala recenziu

19.09.2021 16:49

Newyorský fotoreportér Josh Ryder je počas pobytu v Ríme svedkom atentátu, pri ktorom príde takmer o život. Od tejto udalosti ho začnú v živote sprevádzať pocity déj? vu a zvláštne spomienky na predchádzajúci život. Keď žiadne terapie u lekárov nepomáhajú, požiada o pomoc nadáciu Fenix, ktorá sa špecializuje na výskum minulého života. Josh a jeho spoločník cestujú v mene nadácie do Ríma, aby sa stretol s objaviteľmi hrobky, s ktorou sa cíti byť spojený - opäť prežíva svoj prvý život kedy ako pohanský kňaz Julius, bránil posvätné pamiatky svojich bohov a snažil sa zachrániť život vestálskej milenky Sabiny v roku 391.
Priamo v novoobjavenej hrobke je Josh svedkom vraždy archeológa a krádeže bájnych kameňov pamäti, ktoré umožňujú nazrieť do všetkých vašich životov.
V tejto knihe dochádza k stretu minulosti a prítomnosti, sú nám odhaľované tajomstvá pre ktoré sú ľudia ochotní zabíjať, bez ohľadu na storočie.
Táto kniha mi trochu pripomínala Da Vincihi kód, sem tam sa tu blysli scény ala Indiana Jones. Kniha začala skvele, ale postupne ako dej pokračoval sa všetko "to zaujímavé" akosi vytratilo a zostal iba Béčkový triler.

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth