Odporúčame

 

Vyberá Monika Floreková

8. mája si promíname výročie významných dejín v histórii ľudstva. Práve v tento deň oslavujeme výročie víťazstva nad fašizmom, ktorý je zároveň dňom oslobodenia pre celú Európu. Obdobie 2. svetovej vojny nás veľa naučilo, ale hlavne nám dokázalo, aké krutosti sú schopní robiť si ľudia navzájom. Ide o udalosti, ktoré by sme nemali brať na ľahkú váhu a na ktoré nemôžeme zabudnúť.

Akciové tituly  

Macbeth - Jo Nesbo
Ušetríte 10,90 €
  • Jo Nesbo
-69 %
5,00 €

Sedemdesiate roky, ponuré priemyselné mesto sužuje chudoba a úpadok mravov. Zatvára sa jedna továreň za druhou, po uliciach sa potácajú narkomani a vysoko postavení občania figurujú na výplatných páskach dílerov. Macbeth je policajt s temnou minulosťou... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Časodejovia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

6
6

Som len jedna ženská, ktorá miluje knihy.❤️

Katarína @jedna_zenska napísala recenziu

24.05.2022 06:38

Tretia kniha série Texting, ktorú môžete čítať samostatne, keďže každá kniha je o inom páre. Ak sa teda rozhodnete prehodiť poradie, rátajte s tým, že sa dozviete infošky (maličké), ktoré sú síce nevinné a nepokazia vám zážitok, ale…

V tejto ďalšej vtipno-trápno-sexi jednoduchej knihe sa stretávame s Robbiem, ktorého už poznáme ako spolubývajúceho Zacha, z 1.časti Láska cez správy, ktorej táto časť veľmi dýcha na krk. Keďže postavy sú dospelejšie, Robbie má syna (čo nie je žiadne tajomstvo) a Monty je učiteľka, dostala táto kniha trochu iný rozmer, ale aj tak sa naše hlavné postavy chovajú ako (nadržaní) pubertiaci. Takže si tu čitateľ opäť užije dvojzmysly, doberanie, vtipno-trápne a lacné narážky, to správne iskrenie a aj ďalšieho domáce maznáčika, ale hlavne smskovanie.

Aj keď je hlavná zápletka trošku ako “z komára somár”, je to vlastne pre túto sériu typické absurdne-smiešne nedorozumenie, ktoré vôbec nie je dramatické. No, ak by príbeh pri vygradovaní stratil svoju ľahkosť už by to nebolo ono, čiže úplne nenáročné a jednoduché konflikty sú v tejto sérii to pravé.

Čo mi, ale trošku prekážalo, bolo oslovenie “vajčak” pre Robbieho syna. Toto mi vôbec nesadlo, ale nijako to nepokazilo dojem a moje pocity sú po dočítaní (aj počas neho) opäť veľmi pozitívne.

Ak ste ešte túto sériu nečítali a stále váhate, radím vám, pustite sa do nej čo najskôr pretože je to presne to, čo čitateľky potrebujú, aby vypli, zabavili sa a oddýchli si, pri doťahovačkách a dvojzmysloch. Niekedy síce nebudete vedieť nájsť hlavu a pätu, ale tie drzé a trúfalé konverzácie stoja za to. Ja sériu Texting zbožňujem a už teraz sa teším na 4.časť!

Čítať viac

22
22

prial by som si viac paperbackov od slovenských vydavateľstiev :)

Pavol Jendruš napísal recenziu

24.05.2022 05:43

Výborné psychologické profilovanie hlavných postáv vyskladá príbeh 12 ročného chlapca topiaceho sa v alkohole. Sociálna dráma.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Možno mu pomohlo, že dostal nové meno, mohol sa tváriť, že je úplne iný človek.“

My verzus vy - Fredrik Backman
My verzus vy
Fredrik Backman