Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Akciové tituly

Útek z Auschwitzu - Joel C. Rosenberg
Ušetríte 4,40 €
  • Joel C. Rosenberg
-30%
10,50 €

Väčšina Európy je v rukách nacistov a Hitler začína uskutočňovať svoje „posledné riešenie“, keď systematicky a neľútostne vyvražďuje najmä židov, ale aj odbojárov a vojnových zajatcov v koncentračných táboroch. Už počas jednej z prvých... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2017.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

5

Knihu o pôvode druhov doporučujem každému veriacemu ateistovi, vyznávajúcemu náboženstvo smrti, ale aj veriacemu v Stvoriteľa na poučenie.
3 nespochybniteľne pravdivé výroky Darwina postavili jeho učenie o evolúcii do pozície stredovekého mýtu. Vďaka vede, a jej overiteľným poznatkom, nie je pre evolúciu miesto v školách alebo v laboratóriách. Sám Darwin dúfal, že nové prístroje v budúcnosti dokážu preukázať jeho nelogickú teóriu. Nestalo sa tak, a to nielen pre 3 nasledovné výroky:
1/ „Ani jedna změna druhu v jiný není zaznamenána … nemůžeme dokázat ani jedinou změnu druhu.“ (Darwin , Francis, Ed., The Life and Letters of Charles Darwin, Vol. 1, p. 210)
2/ Pokud se týká teorie (evoluce), muselo existovat obrovské množství mezičlánků. Proč je nenalézáme? Proč není příroda spíše ve zmatení, než jak to vidíme, v přesně odstupňovaných druzích? Geologický průzkum nevydal nekonečně mnoho jemných stupňů mezi minulými a současnými druhy, jak by to vyžadovala teorie: a toto je nejzřetelnější ze všech námitek proti ní. Vysvětlení musí být v nedostatečném geologickém záznamu.“ (C.R. Darwin, Origin of Species, 6th edition, 1872 (London: John Murray, 1902), p. 413..)
3/ Charles Darwin v knize “O vzniku druhů“ říká: „Jestliže by mohla být demonstrována existence komplexního orgánu, u nějž by nebylo možné, aby vznikl díky četným následným malým modifikacím, moje teorie by se zhroutila.“ (veda potvrdila neredukovateľnú komplexnosť bunky a baktérií, takže výrok Louis Pasteura: "Život je len zo života" nebol nikdy vyvrátený a je platný).
Viac o vlastnom spochybnení teórie evolúcie je možné si prečítať priamo v knihe Ch.Darwina "O pôvode druhov" v VI.kapitole - Ťažkosti teórie a v VII. kapitole - Rozmanité výtky teórii prirodzeného výberu.
Čítajte !!

Čítaj viac

8

Na túto knihu som sa naozaj tešil. Nepodarilo sa mi ju zohnať pri prvom vydaní a až v zozname prianí ma počkala pri jej ďalšej dotlači. Zážitky J. Satinského z jeho expedícií po Slovensku sú originálne napísané jazykom, akým len on dokáže zaznamenať pocity z ciest. Samotná kniha je originálny počin, ilustrovaná autorom a plná poznámok a autentických zážitkov, keď sa pútnici musia vysporiadať z nástrahami počasia, únavou, prírody aj samotných ľudí. Podľa knihy sa dajú reprodukovať aj jednotlivé trasy po Slovensku. Ku knihe je aj priložená mapa, poznámky z obyčajných nákupov a pod. Po knihe sa dá vždy po čase siahnuť aj viackrát. Milovníkov štýlu a la Július Satinský kniha určite poteší.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia