Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Objavovanie lesných chodníčkov, blúdenie mestskými uličkami, odbehnúť pár kilometrov pre radosť alebo absolvovať tréning na maratón. Za každým bežeckým výkonom sa ukrýva iná motivácia, ale niečo majú predsa len spoločné – s audioknihami „ubehne” čas rýchlejšie. Vyskúšajte najbližšie vymeniť hudbu za zaujímavú audioknihu :-)

Akciové tituly  

Matematika lásky - Hannah Fry
Ušetríte 6,90 €
  • Hannah Fry
-63 %
4,00 €

Láska je presne tak ako väčšina nášho života plná rôznych vzorcov. Či už ide o počet sexuálnych partnerov alebo o to, komu napíšeme na internetovej zoznamke, tieto vzorce nám život obracajú hore nohami ako láska samotná... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Časodejovia  

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

5
5

Pan's Labyrinth - Guillermo del Toro, Cornelia Funke
Práve čítam
Pan's Labyrinth

Mám rada paperbacky a nevadia mi ohnuté rožky.

Andrea Šopoňová napísala recenziu

03.08.2021 07:03

Tejto knižke bol predlohou rovnomenný film a keďže som film videla (aj keď už veľmi dávno) vedela som, do čoho idem. Príbeh je krásny a dojímavý, rozprávkový, ale miestami hororový. Nazvala by som to rozprávkou pre dospelých, pretože dieťaťu by som ju pred spaním určite nečítala. V príbehu nájdete, princezné, víly, čarodejnice, ale určite nie v podobe, na ktorú ste zvyknutí z príbehov z detstva. Rozprávkový svet sa prelína s krutou realitou vojny, v ktorej sa ocitá malá Ofélia spolu s jej matkou, ktorá sa po smrti manžela rozhodla znovu vydať a to za fašistického kapitána. Aj keď je pravda, že kniha vznikla až po filme, musím priznať, že práve knižka sa mi páčila ešte omnoho viac. Niektoré kapitoly (ktoré vo filme neboli) krásne dovysvetľujú celý príbeh a preto ju odporúčam aj tým, ktorí už Faunov labyrint poznajú z filmu. Neviem, či knihu nájdete aj v SK preklade, ale ak čítate v angličtine, knižku odporúčam všetkými desiatimi.

Čítaj viac

2

Kniha je krásna ako obálkou tak aj dejom, ktorý sa schováva vnútri. Veľmi sa mi páčila hlavná hrdinka, dej je krásny, pekne plynie. Najviac sa mi páčilo preberanie rôznych pováh, keďže každý z nás je jedinečný. Odporúčam prečítať, neoľutujete.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green