Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Objavovanie lesných chodníčkov, blúdenie mestskými uličkami, odbehnúť pár kilometrov pre radosť alebo absolvovať tréning na maratón. Za každým bežeckým výkonom sa ukrýva iná motivácia, ale niečo majú predsa len spoločné – s audioknihami „ubehne” čas rýchlejšie. Vyskúšajte najbližšie vymeniť hudbu za zaujímavú audioknihu :-)

Akciové tituly  

Matematika lásky - Hannah Fry
Ušetríte 6,90 €
  • Hannah Fry
-63 %
4,00 €

Láska je presne tak ako väčšina nášho života plná rôznych vzorcov. Či už ide o počet sexuálnych partnerov alebo o to, komu napíšeme na internetovej zoznamke, tieto vzorce nám život obracajú hore nohami ako láska samotná... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

5

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Láska, pravda, klamstvo, inšpirácia, umenie, úspech, sláva – ako tieto elementy vzájomne súvisia? Je vždy potrebné, aby ľudstvo poznalo pravdu? Kto ju má vypovedať a zmení to pohľad na vec? Podľa mňa je „Múza“ veľmi zaujímavým a podnetným dielom, pri ktorom si človek bude klásť množstvo filozofických otázok a do poslednej chvíle nebudete vedieť, kto je v skutočnosti kto ?
„...no existovalo niekedy niečo také ako celá pravda, niečo také ako umelecký triumf alebo správny pohľad na vec? Všetko závisí od toho, ako dopadá svetlo.“

Dej je koncipovaný do dvoch časovo rozdielnych, ale súvisiacich rovín. Časť príbehu sa totiž odohráva v Španielsku v čase občianskej vojny a časť o desiatky rokov neskôr v Londýne, pričom na konci, brilantne, do seba zapadnú. Kniha sa číta ľahko a ja osobne som ju len veľmi ťažko púšťala z rúk a veľmi rada ju odporúčam ;)

Čítaj viac

11
11

Srdcom knihomoľka ❤. Podporujem našich slovenských autorov, ale nepohrdnem ani zahraničnými knihami. Instagram: @knizny.svet

Knižný Svet napísal recenziu

23.06.2021 12:42

Krásny príbeh o láske, odvahe, nádeji, hľadaní pravdy, domova a o viere. Každú časť som si zamilovala a každá z nich vo mne zanechala celú plejádu emócií. Presne tak, ako to dokáže len kvalitný príbeh či séria.

Autorka má výnimočný štýl písania, ktorý si zamilujete okamžite. Je jedinečný, nenáročný, no počas čítania sa do príbehu naplno ponorite, zasmejete sa nad dialógmi a postavy si získajú vaše srdce od prvej stránky.

Hlavná hrdinka strávila väčšinu svojho života schovávaním sa a neustálym sťahovaním z miesta na miesto, kde sa chcela vyhnúť minulosti, ktorú za sebou zanechala. Jess je hrdinka, ktorej tajomstvá vám nedajú pokoj. Už v prvom dieli som si ju obľúbila, predovšetkým kvôli jej odvahe, sile, nebojácnosti a charakteru postavy, ktorý mi vŕtal v hlase a tešila som, keď sa dozvieme niečo viac o jej "súkromí". Bola som veľmi zvedavá na to, ako sa to celé vyvinie a s čím nás môže ešte autorka prekvapiť. Poviem vám, toto by som neuhádla ani keby som chcela.

Dobrodružstvo, akcia a napätie z príbehu doslova vyžarovali. Každá situácia bola kvalitne premyslená do podrobností. Jednotlivé opisy hlavných postáv, prostredia alebo činností boli vykreslené reálne a aj vďaka tomu som si ich vedela živo predstaviť a stotožniť sa s nimi.

Veľké plus bolo stretnutie s postavami, ktoré ak ste už čítali predošlé diely, budete vedieť o koho ide. Mne ich prítomnosť vyčarila veľký úsmev na tvári a myslím, že ukončenie nemohlo byť krajšie. Odporúčam! :)

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Je nudné rozprávať sa s človekom, ktorý toho viac napísal ako prečítal.“

Samuel Johnson