Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Objavovanie lesných chodníčkov, blúdenie mestskými uličkami, odbehnúť pár kilometrov pre radosť alebo absolvovať tréning na maratón. Za každým bežeckým výkonom sa ukrýva iná motivácia, ale niečo majú predsa len spoločné – s audioknihami „ubehne” čas rýchlejšie. Vyskúšajte najbližšie vymeniť hudbu za zaujímavú audioknihu :-)

Akciové tituly  

Darker - E L James
Ušetríte 8,90 €
  • E L James
-53 %
8,00 €

Ich ohnivá, šteklivá aféra skončila zlomenými srdcami a vzájomným obviňovaním, no Christian Grey je načisto posadnutý Anastasiou Steelovou a nedokáže na ňu zabudnúť. Aby ju získal späť, rozhodne sa potlačiť svoje najtemnejšie túžby i potrebu riadiť... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Najpredávanejšie z ponuky  

Novinky v čitateľských profiloch

5

Wow. Toto teda bola nálož. Svet za chrbtom je neuveriteľne nabitá kniha všetkým, čo si len môžete predstaviť. Thomas Melle napísal knihu pre všetkých, ale aj sám pre seba, aby zo seba vypísal všetky pocity, ktoré mu strpčovali život s bipolárnou poruchou. Autor dokázal preniesť svoje mánie a depresie aj na moju osobu. S každou jeho epizódou som sa k nemu pridala a cítila som sa buď maximálne energická, motivovaná dosiahnuť čokoľvek alebo práve naopak, bezradná s nechuťou v niečom pokračovať. Kniha mohla byť o kulinček kratšia, niektoré veci sa tam často opakovali, ale vlastne aj rozumiem prečo. Melle chcel zo seba dostať úplne všetko a tieto veci sa mu bohužiaľ dookola opakovali. Aj on by bol určite rád, ak by sa tieto veci nediali.
Kniha je vhodná pre úplne všetkých a možno hlavne pre tých, ktorí trpia duševnými chorobami. Aspoň sa nebudú cítiť sami. A ľudia, ktorí duševné zdravie aj v 21. storočí stále ignorujú, by si túto knihu mali prečítať o to viac.

Čítaj viac

5

Alena Mornštajnová opäť nesklamala. Anotácia knihy hovorí, že príbeh je o alternatívnej minulosti Československa, respektíve, čo by sa stalo ak by Nežná revolúcia bola v roku 89 potlačená. Podľa mňa má v sebe kniha toho oveľa viac, ako nám prezrádzajú tieto, podľa mňa celkom nepresné popisy.
I keď nemôžem povedať, že to bolo to najlepšie, čo som od Mornštajnovej čítala (neviem, či niečo prekoná Hanu a Tiché roky), no autorka znova ukázala ako krásne intímne a citovo jemné jej príbehy sú. Vzťah matky a dcéry (a možno aj celkovo rodiny) je tu krásne vykreslený, text sa veľmi citlivo hral s pocitmi čitateľa, za čo dávam veľké plus. Autorka ma znova presvedčila ako sa vie hrať s textom a emóciami v rámci rodinných vzťahov. Ak ste ešte nič od Mornštajnovej nečítali, ale ak aj všetko, vrelo odporúčam.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green