Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

V tejto kolekcii sme pre vás vybrali knihy, ktorých témou je rasizmus v rôznych podobách. Dávajú dohromady historické súvislosti a ukazujú aj obraz dnešnej spoločnosti. Sú to knihy, ktoré v sebe nesú silné posolstvá a my dúfame, že okrem potešenia z čítania vám dajú aj niečo viac. Rozšírenie obzorov, poučenie, zamyslenie sa.

Akciové tituly

Múza - Jessie Burton
Ušetríte 8,90 €
  • Jessie Burton
-60%
6,00 €

Olive Schlossová prichádza v 30. rokoch minulého storočia s bohatými rodičmi do Španielska na letný byt. Rada maľuje, no svoj talent musí pred otcom, viedenským obchodníkom s umením, tajiť. V prenajatej haciende sa zblíži so slúžkou... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

5
5

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Slávka Beňáková napísala recenziu

05.06.2020 16:56

Druhá časť tejto série je taktiež suprova. Mne sa dokonca páčila ešte viac ako Vicious. Dean (Ruckus) je poznačený z minulosti a vidno to na jeho živote. Rosie je veľmi sympatická, trpí nevyliečiteľnou chorobou. Kniha je plná romantiky a erotiky, ale aj záhady a tajomstvá. Veľmi oceňujem ako autorka v knihe opísala tajomstvo. Už od začiatku viete, že o niečo ide, ale neviete presne o čo. Až do úplneho odhalenia som netušila, že ako to je a to väčšinou v knihách viem už dopredu o čo ide. Koniec bol krásny a dojemný. Niektoré kapitoly sú z pohľadu Deana a niektoré z pohľadu Rosie. Tak tiež sa dozvedame aj o osude postáv z prvej časti čo je super.

Čítaj viac

19
19

Living in my own world, not giving a flying fu*k.

Ivan Fox napísal recenziu

05.06.2020 16:53

Jeden z dvoch filmov, pri ktorých som na konci plakal. Tým druhým je Život je krásny s Robertom Benignim.

Čítaj viac

„Čítanie knihy je neustály dialóg, pri ktorom nás kniha oslovuje a naša duša jej odpovedá.“

André Maurois