Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

Vedeli ste, že jún je mesiac audioknihy? Oslávte ho s nami so zľavou 15%! Inšpirovať sa môžete výberom najpopulárnejších audiokníh na Martinuse :-)

Akciové tituly  

Catherine the Great and Potemkin - Simon Sebag Montefiore
Ušetríte 14,50 €
  • Simon Sebag Montefiore
-74 %
5,00 €

It is one of the great love stories of history, and one of its most successful political partnerships. Catherine the Great was a woman of notorious passion and imperial ambition, perhaps the greatest of the Romanovs. Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

7

Learning about the science behind adult romantic relationships enables you to understand yourself and your partners,past and present, better. Being congnizant of the attachment theory, and your attachment type in particular, truly does explain a few things in your life.

As for the content, the book initially contains two tests - about you and your partner, respectively, which,I believe can be filled in reciprocally to confirm your attachment type hypothesis. It then analyses all three basic types, describes (not)ideal combinations, enlists examples of ordinary couples' conflicts and offers effective communication tips to resolve them in a secure way. The authors encourage you to dodge resorting to protest behaviour, such as manipulation, threats, hostility or withdrawal. Rather, you are adviced to communicate your needs and approach your inner issues head-on with a caring attitude toward your partner.

What I enjoyed the most, is the workshop section where you can test out your knowledge acquired upon perusing this book by assessing couples' behaviour.

The book is easy to read at one sitting, suitable for anyone trying to figure things out about themselves and searching for answers.

Čítať viac

4
4

Knihy, háčkovanie a kvety sú moje únikové svety. :)

Ivana Ďuricová M. napísala recenziu

09.08.2022 05:49

Tajomným príbeh v dvoch dejových líniách. Jedným nás sprevádza dospievajúca Američanka Alice, ktorá zdedí po svojej babke byt v Paríži, čo je dôvod na to, aby rodina do Paríža vycestovala. Druhý sa odohráva vo vojnou zmietanom Paríži okupovanom Nemcami počas druhej svetovej vojny a vyrozpráva ho mladá odbojárka Adalyn.
Mne sa kniha veľmi páčila. Príjemný príbeh, dostatočne napínavý, dynamický a romantický zároveň. Každá hrdinka bola silnou osobnosťou, každá po svojom. :)

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Odrazu sa mi po tele rozleje neobyčajné teplo. Tieto hlasy, niekoľko tichých slov, kroky v zákopoch za mnou, ma odrazu prudko vytŕhajú zo strašidelnej osamelosti smrteľného strachu, ktorému som sa takmer podal. Tieto hlasy znamenajú viac ako môj život, sú viac ako materinské city a strach, sú tým najsilnejším, čo vôbec jestvuje a poskytuje najvččšiu ochranu: sú to hlasy mojich kamarátov. Už nie som viac v tme sa chvejúci kúsok osamelého bytia - patrím k nim a oni ku mne, všetci máme rovnaký strach a rovnaký život, sme spojení jednoduchým a strašný spôsobom. Chcel by som vytlačiť tvár do tých hlasov, do tých pár slov, čo ma zachránili a pomôžu mi. “

Na západe nič nové - Erich Maria Remarque
Na západe nič nové
Erich Maria Remarque