Odporúčame

 

Vyberá Natália Lichnerová

Knižky z tejto kolekcie majú čarovnú moc. Dokážu potešiť každú romantickú dušičku a pri ich čítaní zažijete dokonalý oddych po ťažkom dni.

Akciové tituly  

Ženy z rodu Springovcov - Anna Todd
Ušetríte 9,90 €
-77 %
3,00 €

Meg, Jo, Beth a Amy sú sestry. Každá je iná, ale trápia ich rovnaké starosti – otec na misii v Iraku a mama skrývajúca tajomstvo. Túžia po živote, za ktorý sa nebudú hanbiť, celkom inom, aký práve vedú. Pred sebou majú rok... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

10

Kráľ z ulice je treťou knihou z edície Z(et), na ktorú som sa už veľmi tešila. Ivka píše pútavo a vždy nás vezme na nejaké skvelé miesto, ktoré dokonalo opíše, až cítite, akoby ste tam boli. Tentokrát nás vzala do Budapešti s éterickou Eszter a klenotníkom Anthonym. Mám rada, keď sa striedajú pohľady postáv, pretože môžeme sledovať viac myšlienok a všímať si detaily, ktoré protagonista vidí zo svojho uhla pohľadu. Eszter bola veľmi sympatická a pracovitá. Naháňala sa medzi tromi robotami, aby sa uživila, aj keď ju vôbec nebavili. Anthony mi prišiel taký záhadný, nevedela som ho odhadnúť, ale ako dej plynul, pomaly sa ukazovala jeho pravá tvár. Eszter aj Anthony mali ťažké osudy, ktoré sa s nimi nehrali, ale páčili sa mi ich nevinné pohľady, rozhovory o živote a snaha niečo dokázať. Z postáv ma zaujala aj Saanvi, pretože búrala všetky stereotypy a predsudky, ktoré kto kedy mohol mať a bola príjemným spestrením. Dúfam, že každý má po boku takú Saanvi. Kráľ z ulice ukazuje naozaj veľa dôležitých tém, nie je to len prvoplánová romantika, ktorú prečítate a zabudnete, čo sa tam dialo. Nie, toto si budete chcieť vychutnávať. Budete chcieť navštíviť krásnu Budapešť, jednotlivé miesta, ktoré sú predstavené v knihe a nasať tú atmosféru. Nemôžem zabudnúť na tému bezdomovcov, pretože sa o nich hovorí veľmi málo, čo mi pri čítaní vháňalo slzy do očí. Zápletka bola veľmi originálna a až do poslednej minúty som ju neodhalila. Čo nie je novinka, vždy sa trafím vedľa. Už teraz sa nemôžem dočkať, čo nás čaká pri ďalšej knižke, ale viem, že to bude rovnako dojímavé.

Čítať viac

16
16

Dedička ruže - Majka Danihelová
Práve čítam
Dedička ruže

Som milovníčka kníh, čaju, prírody a života. ... som knihomoľka so svetom vône kníh. Píšem odporúčania a inšpirácie, nie recenzie a rady. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť. Viac z môjho sveta nájdeš na IG @_dennyto alebo na blogu www.dennyto.sk

Denisa Tomíková napísala recenziu

01.12.2022 15:26

Praktizovanie cvikov z tejto knihy ťa neomladí o 15 rokov, ale mala by ti zabezpečiť pružnú/zdravšiu pokožku pokožku a spomaliť tvorbu vrások. Je vidieť, že si autorka dala záležať na obsahu aj vizuálnej stránke knihy, fotky naozaj pomáhajú pri cvičení.

Kniha má moje 3,5/5 hviezdičky. Počas prechádzania knihy som stále mala pocit, že mi v nej niečo chýba. Mrzí ma, že rozsah knihy nie je väčší a že sa autorka nevenuje viac praktikám masáže, ktoré podľa mňa tiež k tvárovej jóge patria.

Čítať viac

Čitateľské kolekcie

„Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.“