Odporúčame

 

Vyberá Monika Záborská

E-knihy sú najlepším knižným spoločníkom na cestovanie. Tu je pár horúcich letných tipov, ktorými sa môžeme inšpirovať :-)

Akciové tituly  

Neandertálec otvára dvere do neznáma - Preston Norton
Ušetríte 9,90 €
-77 %
3,00 €

Cliff Hubbard je obrovská nula. Doslova a do písmena. Cliff pochádza z biednych pomerov, s rodičmi žije v obytnom prívese, v škole ho prezývajú Neandertálec, pretože meria takmer dva metre a váži stodvadsaťpäť kíl, a od bratovej samovraždy... Čítať viac 

Obľúbené knižné série

Šťastní ľudia  

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch


Knihy Johna Marrsa sú vždy trefou do čierneho. Milujem jeho psychologické trilery, avšak ešte väčšmi mi prirástla táto "voľná séria" v alternatívnej prítomnosti/blízkej budúcnosti, kde sa odohráva aj príbeh Spriaznené duše.

Spriaznené duše sú dve osoby, ktoré sú spojené a navzájom si určené na základe DNA. Pre niekoho splnený sen. Nemusí viac randiť a môže sa spoľahnúť na to, že našiel svoju súdenú druhú polovicu. Ale čo ak je osoba už ženatá/vydatá? Je to na každom človeku, či sa zapojí do testovania DNA a pošle svoju vzorku s cieľom nájsť svoju spriaznenú dušu. Sama neviem ako by som sa rozhodla, keby som mala túto možnosť.

V rovnakom svete ako Spriaznené duše je zasadený aj príbeh Pasažieri od autora John Marrs. Táto kniha v niektorých aspektoch nadväzuje na Spriaznené duše. V angličtine ďalej vyšla kniha The Minders, ktorá je tiež vsadená do tohto sveta. Odporúčam ich prečítať všetky, je to veľmi zaujímavý svet, možno sa ani nenazdáme a budeme v takom svete žiť aj my.

Čítať viac


Veľmi milá knižka, ktorá sa môže sprvoti zdať ako otrepaný romantický príbeh no má niečo do seba. Pýta si povedať, že je to oddychová kniha, ale ja si viem oddýchnuť aj pri krvavej detektívke, takže veľmi nerozumiem kde je hranica "oddychovej knihy".

Samotný príbeh je o mladej žene, ktorá žije vo svete plnom mužov, ktorí sa k vysnívanej pracovnej pozícii dostanú skôr než ona sama. Ako sa hovorí, s poctivosťou ďalej zájdeš, a to sa vyplatilo aj našej hlavnej hrdinke. Táto séria vyzerá sľubne a ja určite siahnem aj po ďalšom romantickom úteku.

Čítať viac

„The trouble is that things never get better, they just stay the same, only more so.“

Eric - Terry Pratchett
Eric
Terry Pratchett