Odporúčame

 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2021.

Akciové tituly  

Dámsky gambit - Walter Tevis
Ušetríte 2,54 €
  • Walter Tevis
-15 %
14,41 €

Román o živote fiktívnej nesmierne talentovanej mladej šachistky nás zavedie do päťdesiatych rokov minulého storočia. Osemročná sirota Beth Harmonová je mĺkve nenápadné dievča, ktoré z letargie prebudí až jej prvá šachová partia... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Anna Porubcová

Dobrý príbeh unesie našu myseľ a výkupné si pýta stránku po stránke. Vyberte si skvelé čítanie z výberu Knihy roka.

Dnes letí  

Novinky v čitateľských profiloch

2
2

Mrzí ma, že čaro a krásu kníh stále neobjavil každý z nás

Viktória Martincová napísala recenziu

17.01.2022 18:19

Kniha je písaná príbehovým štýlom, dialógom medzi dvoma postavami, ktoré medzi sebou v priebehu celej knihy preberajú rôzne témy, ktoré sú podané súvislo, nie sú tam žiadne citácie v úvodzovkách, text teda pôsobí ako masa, no číta sa príjemne a informácie a podstatné veci, na ktoré kniha poukazuje sa prijímajú ľahko. Forma spracovania je možno nezvyčajná, no na kvalite knihy neuberá a i tak vie ponúknuť mnoho dobrých myšlienok.

Čítaj viac

2
2

Mrzí ma, že čaro a krásu kníh stále neobjavil každý z nás

Viktória Martincová napísala recenziu

17.01.2022 18:13

Kniha ponúka užitočné informácie, a taktiež mnohé odpovede. Po prečítaní má čitateľ lepší prehľad o tom, čo sa odohráva v hlave, v mozgu pri strese, ako mu predchádzať alebo sa s ním naučiť lepšie pracovať. Tá moja je plná papierikov s poznámkami, ktoré som si v priebehu čítania robila. Pre každého, kto sa nebojí odbornej, no prijateľnej literatúry a toho, kto sa chce niečo dozvedieť.

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Čítanie je najlepšie učenie. Sledovať myšlienky veľkého človeka - to je tá najzaujímavejšia veda.“

Alexandr Sergejevič Puškin