Knihy
E-knihy

Vyberá Jana Šlinská

V tejto kolekcii sme pre vás vybrali knihy, ktorých témou je rasizmus v rôznych podobách. Dávajú dohromady historické súvislosti a ukazujú aj obraz dnešnej spoločnosti. Sú to knihy, ktoré v sebe nesú silné posolstvá a my dúfame, že okrem potešenia z čítania vám dajú aj niečo viac. Rozšírenie obzorov, poučenie, zamyslenie sa.

Akciové tituly

Zvolila som si lásku - Scarlett Lewis
Ušetríte 5,90 €
  • Scarlett Lewis
-60%
4,00 €

Scarlett Lewis prišla o syna počas krvavého masakru v základnej škole Sandy Hook v decembri 2012. Deň, ktorý sa začal tak ako všetky ostatné, navždy zmenil jej život... Čítať viac 

Vyberá Jana Šlinská

Už zopár rokov sa snažím vždy v decembri pripraviť výber toho najlepšieho čítania a kníh, ktoré sa mi v danom roku páčili najviac. Je to čisto subjektívny výber, ktorý neovplyvňujú žiadne rebríčky ani vydavateľstvá. Tu sú moje naj knihy za rok 2019.

Najpredávanejšie z ponuky

Novinky v čitateľských profiloch

4

Príjemné poetické čítanie pre ženy, ktoré nenápadne hodí návnadu k ďalšiemu zamysleniu sa, ale i pohladí srdce a dušu ako morský vánok vašu tvár v neskorý teplý večer.

Čítaj viac

4

Rozprávky o všeličom z každodenného života. Dieťa sa hravou formou dozvie ako je to s mliečnymi a trvalými zúbkami, s vodným kameňom v rýchlovarnej kanvici alebo ako by to bolo, keby sa nestriedali deň a noc. Kniha ponúka tiež pekné myšlienky o tom, čo je v živote dôležité (robiť, čo vás baví, nevyvyšovať sa, pomáhať...). Odporúčané pre deti od 5 rokov - to sedí. Dĺžka príbehov je tak akurát pre menšie deti. Kniha je navyše celá ilustrovaná (každá jedna strana), čo považujem za veľké plus. Synovi sa veľmi páčila a určite sa k nej budeme vracať ????

Čítaj viac

Čitateľské kolekcie

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev