Odporúčame

 

Vyberá Natália Lichnerová

Knižky z tejto kolekcie majú čarovnú moc. Dokážu potešiť každú romantickú dušičku a pri ich čítaní zažijete dokonalý oddych po ťažkom dni.

Akciové tituly  

Beautiful World, Where Are You - Sally Rooney
Ušetríte 11,95 €
-57 %
9,00 €

Alice, a novelist, meets Felix, who works in a distribution warehouse, and asks him if he'd like to travel to Rome with her. In Dublin, her best friend Eileen is getting over a break-up, and slips back into flirting with Simon, a man ... Čítať viac 

Odporúčame

 

Vyberá Ivan Janík

Vo štvrtok ráno sme sa vrátili v čase a prebudili sme sa do úplne iného sveta. Stalo sa to, o čom sa už niekoľko týždňov hovorilo, ale málokto tomu chcel uveriť. Veď ako by mohol niekto v 21. storočí bez dôvodu napadnúť inú krajinu? Bohužiaľ, to je realita dnešných dní a ukážka toho, čoho je schopný jeden mocný človek. O to dôležitejšie je v týchto dňoch overovať zdroje a informácie, s ktorými prichádzame do kontaktu, poznať súvislosti, tie historické, ale aj aktuálne, a pochopiť to, čo sa deje a aké môžu byť následky. Preto sme pre vás pripravili výber kníh, ktoré nám spoločne pomôžu pochopiť nielen vojnový konflikt na Ukrajine.

Dnes letí  

Martinus TOP 100
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50
Martinus TOP 50

Novinky v čitateľských profiloch

4

Autor sa kazdou knihou zlepsuje o com svedci tato kniha Adam a Eva. Velmi dobry pribeh, zamotany, napinavy, koniec prekvapivy a uplny koniec totalne prekvapivy zvrat. Odporucam vsetkym, pre mna autorova zatial najlepsia kniha ????

Čítať viac

10
10

Kristína Puziová napísala recenziu

07.12.2022 19:00

Osobu akou je Damián v tejto knihe určite nepoznáte. Autor vytvoril špecifickú postavu, okolo ktorej je množstvo otáznikov a svojou záhadnosťou priťahuje pozornosť.

Autor však podľa mňa začal nešťastne. Zdĺhavý prológ, ktorý pripomína chaos môže niekoho odradiť. Ale pozor! Jeho nesúvislosť s príbehom je len zdanlivá. Autor sa k nemu vráti epilógom.

Narodením Damiána sa postupne vytvára otázka kým vlastne je, resp. kto vlastne je.
Dej je dynamický a v príbehu sa toho deje veľa. Ja by som trochu spomalila pri prvkoch, ktoré sami o sebe lákajú. Napr. pri exorcizme, depresii či uzdravení, ktoré sa v knihe nachádzajú by som uvítala väčšie rozpracovanie s ohľadom na Daniela.

Autor má svoj osobitný štýl písania, ktorý je výborný. Vďaka dynamickosti deju sa nudiť ale určite nebudete a ani nebudete ľutovať, že ste spoznali Damiána. Ja sa aj istý čas po dočítaní prichytím, ako nad ním rozmýšľam.
A možno sa vám kniha zapáči ešte viac…

Čítať viac

„Pokud ti, co prohrají, dokáží využít, čemu je jejich protivníci naučí, pak ano, mohou z nich být z dlouhodobějšího hlediska vítezové.“

Atlas mraků - David Mitchell
Atlas mraků
David Mitchell