Knihy
E-knihy
16,06 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 5%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Novelou Štúdia v krvavočervenom sa začínajú dobrodružstvá najslávnejšej detektívnej dvojice všetkých čias, Sherlocka Holmesa a doktora Watsona.

Doktor Watson si po návrate z aktívnej vojenskej služby hľadá byt. Sherlock Holmes zase hľadá spolubývajúceho. Dohoda uzavretá medzi mužmi sa zdá byť obojstranne výhodná. No ak si doktor Watson myslel, že život na Baker Street 221B bude plynúť pokojne a hladko, mýlil sa. Netreba ho však ľutovať. Veď vďaka jeho zápiskom sa môžeme nechať zatiahnuť do vyšetrovania nevysvetliteľných vrážd a následne, v príbehu Podpis štyroch, do prípadu nezvestného dôstojníka. Čitateľovi sa črtajú príjemné vyhliadky na ďalšie záhady, jeden stratený poklad a jeden poklad nájdený. Nakoniec sa doktor Watson môže pokladať za šťastlivca.

Týmto zväzkom otvárame nové vydanie holmesovskej ságy, ktorá sa pýši zaujímavým dizajnom a brilantnými ilustráciami pre potechu každého milovníka kníh a obdivovateľov Sherlocka Holmesa obzvlášť.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sherlock Holmes 1: Štúdia v krvavočervenom, Podpis štyroch - Arthur Conan Doyle
Sherlock Holmes 2: Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa - Arthur Conan Doyle, Julo Nagy (ilustrácie)
32,12 €
Ušetríte 1,68 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
A Study in Scarlet; The Sign of the Four
Rozmer
130×195 mm
ISBN
9788089465262
Naše katalógové číslo
250282
Počet strán
352
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
SnowMouse Publishing

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

16 hodnotení

15
1
0
0
0

laco
11. 4. 2017
Názor čitateľa
veľmi dobré, ako aj design, obrázky kvitujem je to také troška oživenie. už by mohlo byť aj ďalšie vydanie. b
Čítaj viac
Tereza Slašťanová
Tereza Slašťanová
20. 2. 2017
vzhľad
kniha mi práve dorazila a je naaaadherná :3 <3 dúfam, že obsah bude rovnako skvelý... za toto znovuvydanie som neskutočne happy a už sa teším na ďalšie :3
Čítaj viac
Viliam Mojský
Viliam Mojský
15. 1. 2017
Znovuvydanie série
Och ako dlho som len čakal kým bude znova vydaná séria Sherlock Holmes. V knižnej väzbe bol k dispozícii už len posledný diel zo zlatej edície klasiky a e-knihy proste niesu ono :D Dej je veľmi pútavý a štýl písania je veľmi jemný a rýchlo sa naň zvyká. Väzba ma tiež milo prekvapila - má jemne starší nádych.
Čítaj viac
The Woman
12. 1. 2017
Pokračovanie
Vie sa niečo o dátume vydania ďalšieho zväzku? Za odpoveď ďakujem.
Inak čo sa týka výhrad voči tejto knihe, týkajú sa zväčša len "vonkajšieho" spracovania - obrovské okraje; obrázky, ktoré vyžadujú pre seba celú dvojstránku a napríklad "listový font", ktorý sa nečíta práve najjednoduchšie a tiež je zbytočne veľký. Inak som veľmi vďačná, že sa niekto ujal vydať Sherlocka, je to moja srdcová záležitosť a už roky túžim po nejakej takej slušnej zbierke.
Čítaj viac
Lukáš
28. 12. 2016
Názor čitateľa
Detektívna klasika, štýl písania dodáva príbehu až rozprávkového ducha. Dlho som túžil práve po tejto detektívnej sérií.Teším sa, na ďalšie pokračovania.
Čítaj viac

Sir Arthur Conan Doyle 1859-1930 Autor mnohých slávnych diel o výnimočnom detektívovi sa narodil v Edinburgu v Škótsku ako štvrtý potomok. Absolvoval štúdium na internátnej základnej škole a neskôr aj na lekárskej univerzite. Jeho prvú poviedku uverejnil časopis Chamberse Journal v roku 1879 keď mal Arthur Conan Doyle dvadsať rokov. Aj keď posielal do redakcie aj ďalšie príspevky, máloktorý z nich prijali a uverejnili. V roku 1882 časopis Cronhill uverejnil jeho poviedku o tajomstve lode Mary Celeste. Táto poviedka bola inšpirovaná plavbou parníkom do Nigérie, ktorú absolvoval po tom, čo mu chorý otec odišiel do sanatória a Arthur sa na veľrýbárskej lodi zamestnal ako lodný chirurg. Keď sa mu v myšlienkach poprvýkrát zjavil populárny detektív, nemal meno Sherlock Holmes, pod ktorým ho dnes pozná celý svet. Pôvodne sa mal totiž volať Sherrirford Holmes a jeho priateľ doktor Ormond Sacker. Neskôr ich však premenoval. V roku 1886 Arthur Conan Doyle napísal prvú poviedku o Sherlockovi - Štúdia v šarlátovej. Vydavateľ mu zaplatil 24 libier a poviedku uverejnil až v roku 1887. Keď však vyšla o rok neskôr knižne, zožala väčší úspech. Keď neskôr uverejňoval svoje poviedky v novom časopise The Strand Magazine, mal obrovský úspech. Vtedy ľudia stávali na časopis v neuveriteľne dlhých radoch, len aby si mohli prečítať najnovšiu poviedku. Neskôr sa však Doylovi Holmes tak znechutil, že ho v roku 1893 zabil v poviedke Posledný prípad. Táto poviedka vyvolala obrovskú vlnu nepokoja a nespokojnosti. V roku 1902 však vydal poviedku Pes Baskervillský a o rok neskôr poviedku Prázdny dom v ktorej sa ukázalo, že Holmes je nažive. Posledný román o Sherlockovi Holmesovi napísal v roku 1915 - Údolie strachu. Za svoj život napísal Sir Arthur Conan Doyle 56 poviedok a 4 romány o Sherlockovi Holmesovi. Zomrel v roku 1930 ako sedemdesiatročný, ale vo svojich dielach žije dodnes.

Čítaj viac

Vo vydavateľstve SnowMouse Publishing oživujeme klasické literárne diela, pretože chceme, aby boli tieto poklady dostupné a príťažlivé aj pre dnešného čitateľa. Nové preklady, dizajn a ilustrácie, ktoré pripravujeme, ladia s duchom príbehu a pridávajú mu na hodnote. Tešíme sa, ak sú naše knihy príjemným zážitkom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Sherlock Holmes 1: Štúdia v krvavočervenom, Podpis štyroch - Arthur Conan Doyle
Sherlock Holmes 2: Dobrodružstvá Sherlocka Holmesa - Arthur Conan Doyle, Julo Nagy (ilustrácie)
32,12 €
Ušetríte 1,68 €

„Kniha mala taký účinok, aký obyčajne mávajú dobré knihy: hlupáci po nej zhlúpli, múdri zmúdreli a ostatní čitatelia sa nezmenili.“

Lichtenberg