Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

The Picture of Dorian Gray was a succès de scandale. Early readers were shocked by its hints at unspeakable sins and the book was later used as evidence against Wilde at the Old Bailey in 1895.

Enthralled by his own exquisite portrait, Dorian Gray makes a Faustian bargain to sell his soul in exchange for eternal youth and beauty. Under the influence of Lord Henry Wotton, he is drawn into a corrupt double life, where he is able to indulge his desires while remaining a gentleman in the eyes of polite society. Only Dorian's picture bears the traces of his decadence.

A knowing account of a secret life and an analysis of the darker side of late Victorian society. The Picture of Dorian Gray offers a disturbing portrait of an individual coming face to face with the reality of his soul.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
Wuthering Heights - Emily Brontë
28,48 €
Ušetríte 1,50 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
218
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2010
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Penguin Books
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9780143106142
Naše katalógové číslo
111286

Čo si myslíme my

Andrea Cingelová
Andrea Cingelová
zamestnanec
5. apríla 2017

Prvýkrát v histórii ma zaujalo povinné čítanie!!! Boh žehnaj, Oscarovi Wildovi, že zmenil môj názor na klasickú literatúru, lebo už som strácala nádej, plus konečne som pochopila, prečo ľudia občas pri knihách používajú synonymum „nadčasová“. Lebo presne taká je táto kniha! Zaujímalo by ma, čo by Oscar Wilde povedal na dnešnú dobu, kedy sa všetci snažíme vyzerať čo najkrajšie/najzdravšie, kedy si ľudia nechávajú pichať rôzne injekcie „mladosti“, kedy sa ľudia nechávajú dobrovoľne rezať, len aby vyzerali stále mlado... Mám pocit, že keby sa dala mladosť skutočne zachytiť jediným ťahom štetca, väčšina ľudí by pre krásny výzor dnes bez mrknutia oka obetovala aj svoju dušu, ale pre krásne vnútro by neminuli ani cent. Myslím, že to čaro nadčasovosti tu vyplýva hlavne z toho, že ľudia boli, sú a budú malicherní, zahľadení do seba či príliš leniví na to, aby sa pozerali pod povrch. Určite si knižku prečítajte, ak ste tak ešte neurobili. Krásny štýl písania, poučný príbeh popretkávaný múdrymi a vtipno-sarkastickými poznámkami, ktoré dokonale vystihujú aj dnešnú spoločnosť.
PS. Nie je to ale smutné, že ani po toľkých rokoch, čo ubehli od prvého vydania tejto knihy, sme sa ako ľudstvo stále nepoučili?

Čítaj viac
Klaudia Feketeová
Klaudia Feketeová
zamestnanec
14. augusta 2016

Určite poznáte ten pocit, keď dočítate dobrú knihu a rozmýšľate nad ňou ešte niekoľko týždňov po dočítaní. The picture of Dorian Gray som čítala pred dvoma rokmi a stále sa k nej vraciam. Je to to najkrajšie napísané dielo, aké som doteraz čítala a Oscar Wilde bol naozaj majstrom slova. Nadčasovosť, krása a úderná výstižnosť jeho textov sa len ťažko dá prirovnať k inému autorovi.
Čítala som aj český preklad a aj keď myšlienky zostali, krása originálneho textu pominula a tak naozaj stojí za to, prečítať si to v angličtine.
Odporúčam všetkým, ktorí majú radi kvalitnú klasickú literatúru a lyrickú, priam poetickú prózu.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

209 hodnotení

74
14
9
3
1

Mari
26.11.2014
Evergreen
The Picture of Dorian Gray patrí medzi najlepšie diela aké som kedy čítala. Napriek tomu, že od napísania knihy ubehlo už vyše 100 rokov, je až neuveriteľné, aký je román nadčasový. Čitateľ prežíva postupný rozklad Dorianovej spočiatku čistej a úprimnej duše a zároveň sa mu zarývajú pod kožu omamne znejúce slová lorda Henryho. Človek sa miestami až desí aké jednoduché a nenápadné môže byť schádzanie z cesty. Veru, i dnes by sa niektorým ľuďom zišlo pozrieť sa na odraz stavu svojej vlastnej duše. Príbeh je o to pútavejší, že obsahuje autobiografické prvky. Jednoznačne odporúčam prečítať.
Čítaj viac
Ondrej Tarkoš
Ondrej Tarkoš
23.12.2012
90%
Kniha sa mi páčila, aj keď niektoré pasáže boli nezáživné až nudné. Na druhej strane, príbeh bol miestami veľmi napínavý a niekedy som so zatajeným dychom čakal, čo sa stane a ako to celé dopadne, a to aj napriek tomu, že som tento príbeh sčasti poznal. Môžem povedať, že patrila medzi tie lepšie a hlavne zaujímavejšie knihy z povinného čítania... ale number 1 to nie je :)
Čítaj viac
Lucia Némethová
Lucia Némethová
14.4.2010
Názor čitateľa
Skvela kniha. Citala som ju iba po anglicky, anglictina je pomerne jednoducha v tejto knihe. Odporucam a má veľmi dobrý predhovor (čo sa dá dobre využiť pri práci s knihou)
Čítaj viac

Dramatik, prozaik, básnik, estét a dandy, majster duchaplnej konverzácie. Muž, ktorého meno sa stalo synonymom pre závratný vzostup i strmhlavý pád.

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Picture of Dorian Gray - Oscar Wilde
Wuthering Heights - Emily Brontë
28,48 €
Ušetríte 1,50 €

„Ak knihu nemôžeme s potešením čítať znovu a znovu, potom ju netreba čítať vôbec.“

Voltaire