Knihy
E-knihy
4

Emma Skybová

Moje odznaky

2019
2018
2017
Zobraziť viac

Moje aktivity

Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová získala odznak Máte čitateľský profil

16.04.2019 19:04

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová získala odznak Šťastných 7

17.03.2019 17:06

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová napísala recenziu

02.03.2019 14:59

Dielo - Obraz Doriana Graya by sa tiež mohlo nazvať ako Portrét ľudskej duše. Vo svojom temnom a tragickom komentári Oscar Wilde nerobí žiadne výnimky pri diskusii o morálke, náboženstve, spoločnosti a hĺbke ľudských pomerov. Nie je ľahké čítať príbeh s tak temnými a intímnymi prvkami. Lebo vďaka tomu, aby sme dbali na zánik a smrť postavy Doriana Graya, je človek vtiahnutý do úvah o vlastnom duchovnom prežívaní a stave. Vlastníctvo večnej mladosti a krásy má rovnaký účinok ako odsúdenie človeka k životu bez možnosti prepustenia. Nemá čo stratiť a morálka mizne pod túžbou po bezprostrednej sebarealizácii. A tak je to s Dorian Grayom. Je to morálny príbeh, takže nakoniec jeho zlo odchádza s jeho smrťou.

Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová napísala recenziu

02.03.2019 14:48

Román napísaný v roku 1948 taktiež označovaný ako najotrasnejší a najbrutálnejší vojnový román. Nahí vystihuje v názve diela odkrytie masiek človeka - zobrazuje správanie postáv bez prikrášľovania; popisuje situácie, v ktorých sa nikto na nič nehrá. Sú Mŕtvi pretože sú v realite vojny stratení, bezvýznamní, mŕtvi tak ako ich sny, bývalé životy, spomienky a ideály. Mailer suverénne vťahuje čitateľa do každej postavy cez postranné osobné histórie, ktoré sa prepletajú s intímnym podrobnosťami z minulých životných príbehov pred vojnou. Prostredníctvom reprízy z predvojnových biografií, autor citovo ponára čitateľa do rôznych charakterov - či už pozitívne alebo negatívne. Okrem toho, Mailer brilantne poukazuje na úplne barbarstvo a krutosť vojny. Ak sa niektorá z postáv rozhodla konať súcitne alebo milosrdensky v zapätí sa stretla len s ešte väčšou bolesťou a utrpením. Vojna je podľa Mailera miesto kde sú morálka, spravodlivosť a nádej trvalo zanechané v močiari šialenstva a divokosti boja.

Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová napísala recenziu

02.03.2019 14:40

Táto trilógia prináša všetky typické záležitosti, ktorými bežne prechádzajú dospievajúce dievčatá . Je tu všetko: tá, čo šikanuje a tá čo je šikanovaná, inteligentná bifľoška, "emo dieťa" a dievča, ktoré nenávidí priateľa svojej matky. Napriek množstvu klišé je to dobre napísaná fantasy pre mládež, so zaujímavým nadprirodzeným prvkami a dejom. Je to kniha, ktorú je naozaj ťažké odložiť akonáhle sa do do nej začítate. Môže ju čítať určite každý, kto je a kto bol kedysi teenager.

Kruh
  • Sara B. Elfgren
  • Mats Strandberg
4,5
12,87 €
Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová napísala recenziu

02.03.2019 14:39

Myslím si, že Cronin urobil skvelú prácu pri budovaní charakterov postáv a výborne sa mu podarilo preklenúť časový rozdiel bez toho, aby sa príbeh stal náročným alebo chaotickým. Spôsob, akým opísal pocity a postoje postáv, bol neuveriteľný. Myslím, že každý, kto má rád dystopické romány alebo príbehy o ľudskej odolnosti, by mal siahnuť po tejto knižke.

Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová napísala recenziu

02.03.2019 14:34

Kazuo Ishiguro opisuje magický príbeh o hľadaní pamäti jedného staršieho páru. Ich cesta nás vedie hlboko do nostalgicky vykresleného temného veku. Post-Artušská Británia obývaná mýtmi, mýtickými tradíciami a hrdinami týchto ostrovov. Napriek tomu je to krehká Británia, kde sa všetko pohybuje na hrane noža : sociálne mravy, civilizačné rozdiely, celoživotná manželská láska, samotný mier. Pamäť tu hrá dvojitú rolu. Zabudnutie drží všetko pokope a precitnutie zároveň dodáva to jemné, tragické prebudenie. Spomienka na neveru, vojnové barbarstvá, na strateného syna. Chceli by sme na tieto veci zabudnúť kvôli bolesti a spokojnosti, ale zároveň sme si vedomí závoju, ktorý nás oddeľuje od autentickej minulosti. V Ishigurovom svete jeho postavy chcú získať spomienky a znalosť vlastnej minulosti, ale za akú cenu?

Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová napísala recenziu

02.03.2019 14:34

Román Paola Giordana je bolestivý v tom zmysle, že popisuje aké fatálne môže byť raz zranené srdce. Jeho vyobrazenie zlomových okamihov v živote, kedy sa naše mysle a srdcia rozhodnú skratovo je viac než reálne. Zaujímavá téma prvočísiel funguje v celom rozsahu. Tento taliansky román nie je šťastný príbeh, je to "vážna" literatúra. Toto dielo je hlboko premyslené, opisné, krehké a hrajúce na city.

Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová získala odznak Pravý knihonaut

01.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

Emma Skybová
Emma Skybová

Emma Skybová získala odznak Google Translate

14.01.2019 07:50

Koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Tak vás tam všetkých zdravíme a gratulujeme k 20 titulov v cudzom jazyku :-)

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“