Knihy
E-knihy

Hradba západu

Slovart, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #6
7-8 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2018

Uhorské vojsko utrpelo drvivú porážku pri Parkáne. Hordy osmanských bojovníkov pod vedením samotného veľkovezíra prekročili Dunaj a obkľúčili pevnosť Újvár - Nové Zámky. Tú v kresťanskom svete nazývajú Hradba západu a vedia, že a

Čítaj viac

9,99 €

Bežná cena Bežne 14,95 €

Ušetríte 33%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v kolekcii za skvelú cenu.

Uhorské vojsko utrpelo drvivú porážku pri Parkáne. Hordy osmanských bojovníkov pod vedením samotného veľkovezíra prekročili Dunaj a obkľúčili pevnosť Újvár - Nové Zámky. Tú v kresťanskom svete nazývajú Hradba západu a vedia, že ak padne, bude ohrozená celá ríša. Obrancovia sú odhodlaní bojovať do posledného dychu, no čelia mnohonásobnej presile. Na múroch otriasajúcich sa pod tureckou delostreľbou stojí aj kapitán Kornel Báthory. Viac než o pevnosť sa však obáva o osud svojho syna Michala, priateľa Voronina a milovanej Juliany. Tí sa stratili kdesi v kraji zachvátenom nepriateľským drancovaním. Navyše ich stopu zachytila obávaná barónka Rónayová prezývaná Vlčica.

Skúsený autor Juraj Červenák v spletitom románe o najkrvavejšej vojne, aká sa kedy odohrala na území dnešného Slovenska, uzatvára príbeh viacerých postáv z epickej ságy o dobrodružstvách kapitána Báthoryho. Alebo aj nie?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hradba západu - Juraj Červenák
Priepasť - Jozef Karika
18,99 €
Ušetríte 8,86 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
520
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
434605
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

32 hodnotení

28
1
1
0
2

Peter
dnes
Nitraaa
Výborné dielo, od prvej po poslednú stranu sa čitateľ nestihne nudiť. Úžasné opisy dodávajú knihe historický nádych, ako keby autor zaznamenával svoje zážitky z obliehania. Neveril by som že niekto dokáže medzi hlavné postavy zaradiť pevnosť, no Jurajovi sa to podarilo a mne ostáva jedine odporučiť Hradbu Západu každému milovníkovi dobrých kníh.
Čítaj viac
Dušan
včera
Ujvár
Výborná kniha, napínavé pokračovanie série KB, dúfam že ešte nekončí; záver je otvorený, len aby netrvalo dlho čakanie na pokračovanie. A už sa teším na notára Barbariča a riešenia prípadov. Podľa mňa máme výborného autora ktorý píše zaujímavé knihy.
Čítaj viac
viera kostalova
predvčerom
Hradba zapadu
Juraja Cervenaka som si zamilovala ! Ani tato kniha ma nesklamala, pochadzam z " dolnej zeme " a predstavovala som si kazdu dedinku,ktoru tam opisoval, pri ktorej sa bojovalo...neskutocne krute boje , hrdinski obrancovia. Je mi luto, ze zahynul Stepan Voronin. Dufam, ze sa dockame este dalsich dobrodruzstiev kapitana Bathoryho, budem sa velmi tesit :-)
Čítaj viac
Ivana
predvčerom
Hradba západu
Perfektná kniha, tak ako všetky od Juraja Červenáka. Prečítala som ju na jeden nádych. Už sa neviem dočkať ďalších kníh od tohto autora a dúfam, že sa ešte dočkáme aj ďalších dobrodružstiev kapitána Báthoryho.
Čítaj viac
Dana
pred tromi dňami
Hradba západu
mi mala robiť spoločnosť za dlhých zimných večerov počas vianočných sviatkov...nevydržala som ani pár dní a vrhla som sa na ňu :-)... konečne sa my Slováci dozvieme aj niečo o našich predkoch, (lebo zo zvedavosti si googlim pevnosti, miesta, mená a historické udalosti, spomínajúce sa v deji)...a hlavne sa zabavíme na majstrovskej fantázii , s ktorou píše Pán autor mysteriózne kúsky pretkávajúce dej ... teším sa na ďalšie pokračovanie akejkoľvek série od autora... bravo!!!
Čítaj viac
Vlado Vlasák
pred tromi dňami
??????
Autora mi odporučil švagor, titul som si vybral sám. Prečítal som Hradbu západu celú a okamžite šla do antikvariátu. Nechcem mať takú knihu doma, nepáči sa mi. Zmes historickosti (Opiera sa o fakty?), mystickosti, stereotypnej krvavosti, erotiky, pretkané pritiislamizmom až tendenčným a poplatným dobe. Terminológia od superarchaickej po supermodernú, aká sa asi ťažko v tých dobách používala (napr. slovo prioritne).
Čítaj viac
Matilda Mikulkova
Matilda Mikulkova
pred štyrmi dňami
noooooooooooooooo
Konečne..všetky časti preluskane,bez prestavky.to sa nedalo prestať...jednoducho som ju zligla,,zhltla,,:)a to sa mi treba učiť na skúšky...eee pokiaľ nebudem vedieť koniec...eeee..takže prosím ďalší diel..lebo len dumam dumam...čo s julianou,michalom...ojoj
Čítaj viac
Eva
2.11.2018
Pokračovania...
Verím, že ich môže byť aj viac, ak nebudú 520-stranové, veď kľudne stačí taká tretina, veď pomaly sa ďalej zájde... PROSÍM...
Do kapitána som sa zaľúbila a tak mi nezostáva nič iné, ako ľúbiť aj jeho syna, kvôli ktorému som to s ním vydržala až doteraz ....
Čítaj viac
Monika Kaločaiová
Monika Kaločaiová
2.11.2018
Skvelé
Netrpezlivo som čakala na túto knihu. Odkedy som pred pár rokmi objavila spisovateľa Juraja Červenáka, prečítala som všetko, čo sa mi od neho dostalo do rúk. A knihy o kapitánovi Kornelovi Báthorym sú už neoddeliteľnou súčasťou mojej knižnice. Veľmi som bola zvedavá na jeho ďalšie dobrodružstvá a pán Červenák ma nesklamal. Skôr naopak. Čítala som už mnoho zaujímavých kníh, ale snáď ani pri jednej som nebola taká napnutá, ako to dopadne, ako pri tejto. Klobúk dole, naozaj skvelá kniha. Perfektne vyvážená dávka napätia, dobrodružstva, krvi a všetkého, čo k takémuto literárnemu dielu patrí. A ten záver....vo mne vyvolal otázku. Bude pokračovanie?
Čítaj viac
Michal Nikodem
31.10.2018
Hradba západu - koncert pre schiavonu a dolepky
Po dlhej dobe som sa nevedel dočkať (ako keď som bol dieťa a deň pred Štedrým dňom nie a nie uplynúť), kedy TO príde. Hradba západu, 5. diel dobrodružnej série o kapitánovi Báthorym, v ničom nezaostáva za predchádzajúcimi dielmi. Strhujúca, košatá (čo sa deja, lokácií i "účinkujúcich" týka), fantastická, mrazivo detailná (keď sa krv cedí, vnútornosti čliapajú a lebky sú rozlúsknuté), neuveriteľne obsiahla, majstrovsky napísaná séria.
Pán Červenák, Vy ste PÁN AUTOR! Zobrali ste nás na výlet do čias, o ktorých sme sa kedysi učili na dejepise a ktoré sú asi drvivej väčšine z nás zahalené rúškom tajomstva. Vy ste ho pre nás strhli a stali ste sa naším spoľahlivým sprievodcom, schopným nás neustále prekvapovať. Obdivujem Vašu neskutočne poctivú prácu, ktorú ste pri písaní (nielen tejto) série odviedli, Váš talent a fantáziu a skvele zvládnuté spisovateľské remeslo.
Ľúto mi je poznámky o "uzatvorení príbehu viacerých postáv" - i keď nasledujúce Alebo aj nie? je veľmi sľubné...
Pán Červenák - ĎAKUJEM!
Čítaj viac
Juraj Červenák
Juraj Červenák
pred týždňom
Ja ďakujem, Michal. ;-)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Hradba západu - Juraj Červenák
Priepasť - Jozef Karika
18,99 €
Ušetríte 8,86 €

„Ak kniha nemá vplyv na náš život, činy a myšlienky, potom je škoda čítať.“

Anton Pavlovič Čechov