Knihy
E-knihy

Terapia

Tatran, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #18
Vydavateľstvo
Tatran, 2018

Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni.

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

ŽIADNI SVEDKOVIA
ŽIADNE STOPY
ŽIADNE TELO

Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni. Lekár aj sestrička zhodne tvrdia, že tam nikdy nevstúpila. Odvtedy nikto nevie, kde sa dievča zdržiava a čo sa s ňou stalo. Doktor Larenz sa pokúša vyrovnať s tragédiou. O štyri roky neskôr sa utrápený otec odhodlá poskytnúť interview istému renomovanému týždenníku a utiahne do osamoteného víkendového domu na ostrove Parkum, aby si v pokoji premyslel odpovede. Tam ho vyhľadá záhadná mladá žena, ktorá sa predstaví ako spisovateľka a sťažuje sa, že ju sužujú bludné predstavy. Neustále sa jej zjavuje malé dievčatko, ktoré zmizlo bez stopy, podobne ako psychiatrova dcéra. Neznáma sa odvoláva na odporúčanie Viktorovho kolegu a požiada ho, aby ju liečil. Viktor spočiatku váha, lebo pod vplyvom traumatizujúcej udalosti zanechal svoju medicínsku prax, no napokon začne s terapiou, ktorá sa mení na čoraz dramatickejší výsluch...

Cez chaotické výpovede schizofreničky sa Fitzekovi podarilo zotrieť hranice medzi predstavou a realitou a po istom čase čitateľ už nie je schopný určiť, čo sa skutočne udialo a čo je len chorým výplodom Anny Spiegelovej. Napínavý psychotriler s mnohými štylistickými prostriedkami hororu sa stal debutom roka. Terapia má geniálnu a svojím spôsobom jedinečnú ideu. Je nepredvídateľný, nervydrásajúci a neuveriteľne dobre vystavaný román. Rozuzlenie čitateľ vonkoncom netuší. Rovnakými vlastnosťami sa vyznačuje aj psychotriler Balík, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Tatran v roku 2017, a Pasažier 23, ktorý už v júni bude na pultoch kníhkupectiev.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Terapia - Sebastian Fitzek
Katharinin kód - Jorn Lier Horst
17,80 €
Ušetríte 9,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
307969
Rok vydania
2018

Čo si myslíme my

Iveta Janíková
Iveta Janíková
produktový manažér
4. júna 2018

Skvelý triler, mrazivý, absolútne prepracovaný, siahajúci až do hlbín našej duše. Autor bravúrne pracuje s vašim najtajnejším strachom, s vašimi myšlienkami, pocitmi a túžbami. Nič nie je také, ako sa zdá. Ak si myslíte, že viete.... Potom ste na omyle!
To, že vám autor prezradí pointu deja až na samom konci vás udržuje v napätí a nedovolí vám, aby ste knihu odložili. Jednoducho ju musíte dočítať.
A preto.... Urobte si pohodlie, vypnite sporák a práčku a ponorte sa do vlastného strachu. Určite sa vám to bude páčiť. Tak, ako mne. Príjemné zimomriavky!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

20 hodnotení

18
2
0
0
0

Zuzana Gombíková
Zuzana Gombíková
2. 8. 2018
Bravurna kniha
Vyborne, skvelo napisane, dej je uplne strhujuci a uz uz ked si myslite, ze viete, tak neviete ;)
Citane ja jeden sup, naozaj skvelo znazornena psycho diagnoza.
Čítaj viac
Kristína Štefániková
Kristína Štefániková
31. 7. 2018
Skvelá kniha
Najlepší psychotriler, aký som doposiaľ čítala, prvý od tohto autora. Je to jedna z tých kníh, ktoré nechceš odložiť a vývoj deja ťa jednoducho núti čítať ďalej. Pričom vždy, keď už si myslíš, že vieš, ako bude príbeh pokračovať, zvrat na konci kapitoly ťa zas a znova prekvapí a ty si nútený nedočkavo čítať perfektne premyslený príbeh až do konca. Paráda!
Čítaj viac
Norbert
17. 7. 2018
Vynikajúci psycho thriller
Knižka sa čítala veľmi ľahko, napriek tomu, že príbeh má zaujímavú zápletku s nečakanou pointou na konci ;-) Viacej ani nenapíšem, aby som nič neprezdrádzal. Páčili sa mi aj krátke kapitoly. Určite si prečítam aj ďalšie knižky od tohoto autora.
Čítaj viac
ester161
5. 6. 2018
Uzasna kniha
Milujem psychologicke thillery,kde autor dokaze uplne vniknut do mysle choreho cloveka. Precitate na jeden dych, ziadna nuda ani na jedinej strane. V polovici knihy som si myslela ze viem ako to skonci, aj som nieco uhadla,,ale koniec bol uzasnejsi:-)
Čítaj viac
Anna
24. 5. 2018
Veľmi krásna kniha
Terapia - napätie, neistota, od začiatku až po poslednú stránku. Pri čítaní sa táto kniha nedala na dlhú dobu odložiť, musí sa precitat. Zvedavosť, čo bude ďalej...
Sebastian Fitzek, je výhodný spisovateľ, len teraz som ho objavila (aj ja sa volám Fitzekova :-), mám aj knihu Balik, zatial je ich malo tu dostupných.
Čítaj viac
Natália Pidíková
Natália Pidíková
23. 5. 2018
Perfektná!
Kniha bola neskutočne pútavá hneď od prvej stránky po poslednú! Obrovská zvedavosť ma donútila prečítať knihu za jeden deň. Veľmi sa mi páčilo aj spracovanie textu a premyslená práca s napätím, na každej strane nová zápletka s otáznikom a ten koniec bola naozaj veľmi prekvapivý a skutočne nepredvídateľný. Prosím, viac kníh ako je táto.
Klobúk dole!
Čítaj viac
Mimia
24. 4. 2018
Kráľ nemeckých psychotrilerov ?
Po Balíku tu máme ďalší zaujímavý príbeh, opäť veľmi dobre rozohraná psychologická hra , dejovo veľmi pôsobivé od prvej stránky až do konca. Trochu mi to pripomína Shutter Island. dokonca ešte lepšie ako Balík. Páči sa mi to hranie sa s obálkou knihy , v knihe Balík - vo forme balíka, tu zaujímavá ilustrácia.
Čítaj viac
Matúš
23. 4. 2018
Super!
Knihu som prečítal za pár hodín, inak sa nedalo. Napätie a zvedavosť vás núti obrácať strany až do nečakaného konca. Už sa teším na ďalšiu knihu od Sebastiana Fitzeka.
Čítaj viac
Dominika Ševčíková
Dominika Ševčíková
17. 4. 2018
Napätie až do konca
Knihu som prečítala za 2 poobedia. Nedalo sa od nej odtrhnúť. Zaujímavý príbeh, zaujímave prostredie opusteného ostrova a psychiater, ktorému zmizla dcéra. Dobra kombinácia. Napätie až do konca knihy. Stále som mala pocit, že uz viem, kto je za tým, ale na koniec to bolo úplne inak. určite stojí za Váš čas a prečítanie, pokiaľ máte radi tento žáner. Ja son rozhodnutá čítať aj ďalšie knihy od Fritza.
Čítaj viac

Sebastian Fitzek je nemecký spisovateľ a novinár. Náklad jeho detektívok presiahol 9 miliónov výtlačkov a bol preložený do 25 jazykov. V súčasnosti je najúspešnejším a najžiadanejším nemeckým autorom, ktorý sa presadil aj v USA a v Anglicku. Hneď jeho prvý psychotriler Terapia sa stal bestsellerom a filmová spoločnosť Odeon vzápätí zakúpila filmové práva. Bola to dobrá voľba, lebo aj film získal mnohé ocenenia. Jeho druhá kniha Šialená hra bola taktiež nezvyčajným úspechom a rovnako sfilmovaná. Desať rokov a desať strhujúcich bestsellerov urobila z autora priam detektívneho guru. V Nemecku sa jeho romány tešia takej obľube, že boli uvedené ako rozhlasové či divadelné hry, dokonca zhudobnené. Sebastian Fitzek rád komunikuje online a vymýšľa si veľmi zvláštne miesta pre svoje čítačky ako napr. pohrebnú sieň, hospic alebo železničný vagón. Tento rok získal Európsku cenu pre kriminálnu literatúru.

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Terapia - Sebastian Fitzek
Katharinin kód - Jorn Lier Horst
17,80 €
Ušetríte 9,05 €

„Čítanie je jedno z najväčších potešení, ktoré ti môže samota dať.“

Harold Bloom