Kapitán Stein a notár Barbarič

Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB PDF MOBI

Vlk a dýka  E-KNIHA

Notár Barbarič a tajomný zločin na hrade lúpežných rytierov
Juraj Červenák  ·  Vydavateľstvo: Slovart, 2017
Séria: Kapitán Stein a notár Barbarič (diel 5 z vydaných 6)
OKAMŽITÝ DOWNLOAD PDF

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

EPUB

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

MOBI

Tento otvorený formát je dostupný bez šifrovania, môže však obsahovať viditeľné aj skryté údaje, identifikujúce nákup. Ako takýto formát stiahnuť a čítať?

Pred nákupom si prosím skontrolujte aj zoznam podporovaných zariadení. V prípade pochybností nás môžete kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk

TOP #32
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
7,99 €
Bežná cena:
11,95 €
Ušetríte:
33% (3,96 €)

Okamžite na stiahnutie

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.E-knihu môžete aj darovať!

Túto elektronickú knihu možno aj darovať inému používateľovi. Stačí dokončiť nákup a v E-knižnici zvoliť možnosť „Darovať e-knihu“. Môžete mu vytlačiť poukážku, poslať ju e-mailom, alebo načasovať, aby mu prišla do e-mailovej schránky vo vami zvolenom dni.
Viac informácií

Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto e-knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O e-knihe

Notár Barbarič rieši prvýkrát prípad na vlastnú päsť. Notár Barbarič rieši záhadný zločin na hrade lúpežných rytierov.
Hrad na hore Sitno oddávna stráži cestu k bohatým banským mestám. Na jeseň roku 1599 je kvôli tureckej hrozbe dobre vyzbrojený, s početnou posádkou. Napriek tomu sa z neho stratí kastelánova dcéra. Zmizne uprostred noci, bez jedinej stopy. Zúfalý hradný správca prosí o pomoc notára Barbariča z neďalekej Štiavnice. Barbarič tentoraz na vlastnú päsť čelí záhade, ktorá zdanlivo nemá riešenie. Šlo o útek, o únos či dokonca vraždu? Situáciu komplikuje fakt, že na Sitne našla útočisko manželka veľmoža Illésházyho, vraj najbohatšia a najmocnejšia žena v kráľovstve. Navyše Barbarič netuší, že hrad má ešte jedného, tajného obyvateľa, o ktorom nikto nesmie vedieť. Do zložitého prípadu sa postupne vplieta krvavá minulosť hradu a sitnianske povesti o zakliatom podzemnom vojsku, o krutých lúpežných rytieroch, o duchoch a zbojníckych pokladoch. Poradí si Barbarič aj bez pomoci Steina a Jaroša?

Slovart

Ďalšie tituly vydavateľstva

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o eknihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 16,98 €
(ušetríte 7,92 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

  • Počet strán: 220
  • Jazyk: slovenský
  • Rok vydania: 2017
  • Naše katalógové číslo: 273899


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 21 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto e-knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
  • sú vulgárne alebo urážlivé
  • nesúvisia s titulom alebo témou
  • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
  • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
  • obsahujú akékoľvek URL odkazy
  • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 17
4 hviezdičky 1
3 hviezdičky 2
2 hviezdičky 1
1 hviezdička 0
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Názor čitateľa       

Úprimne mala som troska obavy čo ten pán Barbarič bude robiť sám bez …

Úžasná knižná séria       

Hneď na úvod chcem napísať, že nehodnotím túto knihu samostatne, ale …

Skvelé       

Po poslednom prípade môjho obľúbeného tria B + S + J som si slastne …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

Mona
Mona
16. júna 2017
     
Reagovať

ODPORÚČAM! Červenák opäť … 23

Ani tentoraz nemôžem dať iné hodnotenie než to najvyššie. Táto časť série odohrávajúca sa na jeseň roku 1599, je iná formou rozprávania v prvej osobe, to však nič nemení na pútavosti príbehu a prekvapivosti rozuzlenia. V sérii týchto kníh v priebehu rokov nastal zreteľný vývoj aj u Mateja Barbariča, ktorý je veľmi presvedčivý, aj keď nemá po svojom boku svojich verných pomocníkov. Evidentne mu to prospelo. Zmužnel, a samostatný prípad zvládol bravúrne. Nie je tam jediný riadok, ktorý by čitateľa nudil. Naopak, zaujímavé zápletky, skvelá atmosféra vás pohltia natoľko, že zabúdate jesť, piť... U mňa je to tak. Barbarič je jediný muž, pre ktorého nespím, len čítam na jeden dych. A je to spanilá , skvelá jazda. Nádherný , plnokrvný detektívny príbeh, dokonca aj s iskrením medzi postavami... Musím vyzdvihnúť autorovu schopnosť skvele vykresliť prostredie, dobové reálie aj plastickosť postáv. Ďalšia perla od tohto autora. Teším sa na ďalšie diely, a musím opäť konštatovať: Najlepšie historické detektívky na Slovensku píše Juraj Červenák. Skvelé! Skvelé! Skvelé! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (24)   (1)
Juraj Martinka
Juraj Martinka
26. mája 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Juraj Červenák opäť nesklamal 15

Juraj Červenák opäť nesklamal. Toto svieže dielko som prečítal za neuveriteľne krátkych sedem hodín a jediné, čo mi bolo ľúto, že to bolo tak rýchlo. Na druhej strane to ale neuberá na kvalite diela. Vlk a dýka nie je, na rozdiel od svojich predchodcov, plná intríg, konšpirácií a politiky, ktorá by hýbala celou monarchiou. Dej tiež nie je taký košatý ako u svojich predchodcov, no aj tak sú zápletka a samotné vyvrcholenie deja rovnako neočakávané a prekvapivé ako doteraz. Dokonca ani absencia Steina a Jaroša neuberajú nutne knihe na kvalite. Chýbajú síce tradičné prekáračky Steina s Barbaričom, ale tým, že je dielo napísané v prvej osobe s pohľadu samotného Barbariča, dostáva dej ako keby iný rozmer. Nevyslovené myšlieky a poznámky Barbariča (veľmi často trefné a zábavné a asi aj preto nevyslovené)
sú písané kurzívou, a tak sa môžeme viac vnoriť do Matejových myšlienok a jeho pohľadu na svet. Možno aj kvôli tomuto novému prvku je čítanie také ľahké a pútavé. V knihe samozrejme nechýba ani nevyhnutný exkurz do histórie monarchie a dobových súvislosti, tenntokrát sústrdené hlavne na Banskú Štiavnicu, hrad Sitno a ich okolie. Štandard z predchádzajúcich dielov nebol ani tentoraz podlezený.
Som neuveritľne šťastný, že naša literatúra objavila spisovateľa ako je Juraj Červenák. Aj nepriek autorovej pozoruhudnej literárnej plodnosti, jeho knihy nestrácajú na kvalite, dokonca by som povedal, že svoj štýl každou ďalšou knihou iba zdokonaľuje. A aj keď je detektívka, hoc ja historická, stále len ľahký žáner, dovolím si vysloviť názor, že Juraj Červenák už teraz patrí medzi najlepších súčasných spisovateľov. Len tak ďalej maestro. Už sa teším na Vašu ďalšiu knihu.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (15)   (0)
Juraj Červenák
Juraj Červenák
28. mája 2017

Veľmi pekne ďakujem, Juraj. ;-) Snažil som sa, aby táto kniha bola trochu iná. Veľmi ma bavilo ju písať, tak som dúfal, že ju bude zábavné aj čítať.

Pavel Hrica
Pavel Hrica
28. mája 2017
     
Reagovať

Poodhalené tajomstvá Sitna 11

Je potešiteľné, že žáner historickej fikcie má už aj u nás svojho výrazného predstaviteľa. Červenákovi sa darí poularizovať naše dejiny veľmi prístupným spôsobom. Hoci som detektívku Vlk a dýka bral ako oddychovku, keď sa mi chvíľu nechcelo ponoriť sa do náročnejších titulov, čítanie ma rýchlo inšpirovalo prelistovať si i knihy o histórii Sitna a protitureckých bojoch. Osudy Štiavnice a okolia sú tu dramaticky vyskladané a cez detektívnu zápletku priblížené ešte zábavnejšie, ako to bolo pri Mŕtvom na Pekelnom vrchu. Náhodou som zrovna pred mesiacom vybehol na Sitno, zrúcaninu i Tatársku lúku, čo len umocnilo čitateľský zážitok a vcítenie sa do príbehu. Po knižke mám chuť ísť tam znovu. Odporúčam :) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (11)   (0)
Veronika Kasperová
Veronika Kasperová
27. mája 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

piata kniha, pat hviezdiciek 8

Do Stein-Barbaric serie som sa zamilovala na prve citanie hoci som Jurajovu tvorbu dovtedy nepoznala, avsak neboli mi cudzie jeho clanky (hlavne z casopisu Pevnost). Tato seria sa pre milovnika historie a detektivok neda nemilovat aj preto, ze sa odohrava na miestach, na ktorych uz jeho citatelia boli, resp. su "po ruke" a v dejinnom kontexte, o ktorom viac ci menej vsetci nieco vieme. Vlk a dyka slubovala novy vietor v podobe Barbaricovho ja-rozpravania co dalo serii a aj knihe trosku iny raz.
Tym, ze sa dej odohrava na hrade Sitno a vysetruje sa zmiznutie dcery kastelana, chyba klasicke vysetrovanie sprisahania a popravde, je to daleko zaujimavejsie. Mozno tym, ze tych sprisahani uz bolo celkom vela.
Dej je putavy, pestry a citatel si cim dalej tym viac uziva rast postav a ich pochody vramci celej serie.
Kniha ma jedno jedine minus - je prilis kratka a zhltnete ju za par hodin a jej docitanim sa zacina dalsie nekonecne cakanie na dalsiu Stein-Barbaricovsku knihu.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (8)   (0)
Petra Filanová
Petra Filanová
11. júna 2017
     
Reagovať

Vlk a dýka 4

Sériu o Steinovi a Barbaričovi mám veľmi rada,a tak som bola zvedavá ako si Barbarič poradí s novým prípadom sám. Kniha bola skvelá, doslova som ju zhltla jedným dychom za dopoludnie, len ľutujem, že nemala viac stránok. Príbeh zasadený na Sitno je zaujímavý, rýchlo plynie a autor zase ponúka skvelý čitateľský zážitok.
A tá krásna obálka...:) :)
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Pavol
Pavol
26. júna 2017
     
Reagovať

Skvelá kniha 4

Zatiaľ najlepšia kniha zo série. Autorovi sa podarilo napísať knihu, kvalitu ktorej bude mať problém v budúcnosti prekonať. V knihe je zakomponované všetko to čo by mala obsahovať moderná historická detektívka: jednoducho skvelá a uveriteľná detektívna zápletka,tempo príbehu, ktoré nepoľavuje ani na moment, lokality, kde sa príbeh odohráva autor dokonale pozná a umne využíva. Knihe nechýba napätie ani humor.Všetky je to vymyslené a namiešané v správnych pomeroch. Autor sa dostal asi tam kde pred pár rokmi chcel, cez Štiavnicu , Pressburg , Prahu a Viedeň sa mu podarilo stvoriť sériu príbehov , ktorá môže pokračovať kdekoľvek v bývalom Rakúsku-Uhorsku a okolí. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (1)
Martin Benkovic
Martin Benkovic
28. mája 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Barbarič v sólo akcii? Paráda! 4

Ako bol predošlý diel výborný, ale inak len úctivým pokračovaním predošlých dielov, prišlo mi nové pokračovanie vo forme sólového dobrodružstva Barbariča veľmi príjemným osviežením. Príbeh je tentoraz rozprávaný z prvej osoby a číta sa ľahko ako krájanie masla teplým nožom. Po dočítaní mi na tvári pohrával úsmev a dokázal som myslieť len na jediné – Chcem pokračovanie! ???? Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Martina Naništová
Martina Naništová
31. mája 2017

Dobrý deň, pokračovanie tejto série pripravuje Juraj Červenák nateraz cca. na jeseň 2018. (V našej ponuke už tento titul nájdete na https://www.martinus.sk/?uItem=274860. ) :)

Denis Bede
Denis Bede
10. júla 2017
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

5. diel úchvatnej série 4

Po prvých 4 úchvatných dieloch tejto série, ktorá v mojom súkromnom rebríčku zaslúžene obsadila 3. priečku po veľdielach ako Game of Thrones a Zaklínač, som sa na ďalšie pokračovanie tešil ako malý chlapec (hoci mám 24). Nenapíšem, že je pre mňa sklamaním, pretože nie je, no napriek tomu latku nasadenú Ohnivým znamením a Diablom v zrkadle neprekonáva. Rozsah je skromnejší ako sme boli zvyknutí aj príbeh je menej zamotaný a napínavý. Čiastočne je to zapríčinené tým, že Barbarič pri riešení najnovšej záhady zostal osamotený, čo je na jednej strane príjemné osvieženie, no po pár kapitolách sa Vám začne zaručene cnieť po ufrflanom Steinovi a brutálnom (a medzi čitateľmi brutálne obľúbenom) Jarošovi, ktorý je zaručene jednou z najlepších postáv s akou sa v podobných dielach stretnete (pre mňa sa približuje Geraltovi a určite by uživil aj samostatnú sériu). Červenáka s touto trojicou už na slovenskom trhu historických románov asi ťažko niekto prekoná... jej rozdelenie je preto škoda. Páči sa mi však zmena rozprávania z pohľadu prvej osoby - v spojení s faktom, že Barbarič vyšetruje sám, je to skutočne výborná voľba a vítaná zmena. Napriek tomu, že kniha sa mi výborne čítala a celkovo ju hodnotí skôr kladne, určite nenadchne a nerozdrví čitateľa tak ako predchádzajúce, ktoré sú jednoducho vynikajúce. Rozhodne však nie som sklamaný a teším sa na ďalšie pokračovania série, pevne verím že ich ešte zopár bude, pretože autor je v tomto žánri vynikajúci! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (1)
Martin
Martin
21. augusta 2017
     
Reagovať

Úžasná knižná séria 3

Hneď na úvod chcem napísať, že nehodnotím túto knihu samostatne, ale celú sériu, ktorej je Vlk a dýka doteraz majstrovským vyvrcholením.
Musím sa priznať, že ako fanúšik "Červenákovej fantastiky", som bol k tejto sérii absolútne skeptický. Vôbec ma nelákalo čítať tento, pre mňa nový a nezaujímavý žáner (krimi z Rudolfínskej doby??). Radšej som opakovane čítal autorovu ostatnú tvorbu. Ku knihe Mŕtvy na Pekelnom vrchu (prvá z tejto série) som sa dostal úplnou náhodou. No už po prečítaní prvých riadkov som vedel, že chcem poznať obsah aj ostatných dielov. To, ako ma dej chytil a pohltil, bolo pre mňa až neuveriteľné. S absolútnym zanietením som spolu s hlavnými hrdinami riešil prípady, prežíval atmosféru doby, akciu, napätie i svojský humor. Bolo to všetko o to jednoduchšie, že príbehy sa odohrávajú na mne známych miestach - Štiavnica, Praha, Prešporok, Viedeň, či Sitno. Apropó Sitno - Vlk a dýka, samostatný Barbaričov prípad písaný v prvej osobe, bol pre mňa obrovským čitateľským zážitkom a čerešničkou na torte tejto série. Juraj Červenák je naozaj majstrom pera - spojenie histórie, povestí, reálií je jednoducho dokonalé. Bude to znieť ako viackrát opakované klišé, ale skutočne som mal chuť vyraziť s knihou priamo na "miesto činu". Vždy, s blížiacim sa koncom knihy, som sa už tešil na tú ďalšiu. A dnes, po prečítaní (dúfam iba zatiaľ) posledného riadku tejto série, musím konštatovať, že napriek pôvodnej skepse, sa už neviem dočkať ďalšieho prípadu, že odsúvať Steina a Barbariča bokom, bol obrovský omyl. Na druhej strane, aspoň som si všetkých päť dielov mohol prečítať naraz, jedným dychom a nerušený príbehmi hrdinov ostatných Červenákových knižných sérií :o)).
P.S.: Viem si dokonale predstaviť knihy o Steinovi a Barbaričovi aj ako filmovú sériu. Rozhodne by si autor takúto poctu za svoju doterajšiu tvorbu zaslúžil.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (2)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba