Knihy
E-knihy

Tři kamarádi

Ikar CZ, 2017
Vydavateľstvo
Ikar CZ, 2017

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát...

Čítaj viac

13,35 €

Bežná cena Bežne 14,05 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Robby, Otto a Gottfried se stali přáteli na život a na smrt během první světové války. Jako demobilizovaní vojáci neměli v poválečném rozvráceném a vyhladovělém Německu život o mnoho lehčí. Kamarádství jim však pomáhá obstát v boji o holé živobytí a dokážou se postarat i o dívku jednoho z nich, když ztratí zaměstnání a těžce onemocní. Kamarádství je to jediné, čemu dobrému je válka a bezvýchodnost po návratu z ní naučila, a právě kamarádství a láska muže k ženě, opravdová láska bez frází a patosu, obyčejná, silná, ohrožená nepřízní osudu je to, pro co stojí za to žít.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tři kamarádi - Erich Maria Remarque
Nebe nezná vyvolených - Erich Maria Remarque
25,80 €
Ušetríte 1,36 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Drei Kameraden
Rozmer
135×207 mm
ISBN
9788024933672
Naše katalógové číslo
292317
Počet strán
384
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Ikar CZ

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

37 hodnotení

24
10
2
1
0

Eliška  Homolová
Eliška Homolová
13. 3. 2016
Najlepšia
Čítala som veľa Remarqueho kníh, ale táto je určite najlešpia, patrí medzi jeho prvé dve knihy - Na západe nič nové a Cesta späť.. No v tejto knihe sa odohráva príbeh tragickej lásky, čo ju ešte vylepšuje
Čítaj viac
Jarmila
27. 12. 2017

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Román Tři kamarádi vynesl spisovatele na výsluní, rázem se stal slavným. Kniha se mě moc líbila, kamarádství bez podrazů, vzájemná pomoc, láska k nemocné Patrícii, hlavně čtivost této knihy si získala mnoho příznivců. Je tam také dost humorných scének, které dávají knize oblíbenost, i když končí smrtí nemocné Pat. Doporučuji si ji přečíst.
Čítaj viac
cassidy
7. 7. 2006
Priateľstvo nepozná prekážky...
Priateľstvo zdoláva všetky mútne vody oceánu zvaného život. I keď sa k nám občas otočí celý svet chrbtom, nikdy však neprestane svietiť malá iskierka nádeje, ktorú pred našim kalným zrakom roznecujú priatelia. Sú tu neustále, aj keď o ich prítomnosti netušíme, sú nám nablízku, aj keď ich naše zmysly nevidia, nepočujú. Vie o nich a vidí ich v celej ich skvostnej kráse iba naše srdce, ktoré nepotrebuje vidieť, nepotrebuje počuť, potrebuje cítiť. Remarque stavia svoj román síce na klišéovitom základe priateľstva (ako sa nám môže zdať), no nekončí iba pri strohom rozvíjaní deja. Na sutinách vojny ssa utužuje pevný vzťah troch priateľov, ktorí si pri svojom poháriku (čo je obzvlášť typickým gestom Remarqueových románov) zgustnú i na automobiloch a ako to už býva zvykom, nielen láska k autám, ale i láska k žene ich núti zdolať skúšku ohňom. Nostalgiu a tragiku príbehu dopĺňa nielen kolorit vojny, ale i zdravie Lásky jedného z hrdinov, ktoré je rovnako krehké ako i priateľstvo.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tři kamarádi - Erich Maria Remarque
Nebe nezná vyvolených - Erich Maria Remarque
25,80 €
Ušetríte 1,36 €

„Ak sme po prečítaní knihy len takí, akí sme boli predtým, buď sme zlí čitatelia, alebo kniha nebola umeleckým dielom.“

Zora Jesenská