Knihy
E-knihy

Netvor je zver

Vydavateľstvo
Slovart, 2017

Dievča s tajomným darom dokáže ako jediné zachrániť osadu pred blížiacim sa nebezpečenstvom v najstrašidelnejšom duchárskom príbehu roka...

Čítaj viac

11,35 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 5%
Stíhame do Vianoc

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dievča s tajomným darom dokáže ako jediné zachrániť osadu pred blížiacim sa nebezpečenstvom v najstrašidelnejšom duchárskom príbehu roka 2017.

Alys mala sedem rokov, keď sa zjavili požieračky duší. Spolu s ostatnými deťmi ju zachránili a zverili do rúk pobožným dedinčanom v neďalekej osade. Po ôsmich rokov života v strachu sa v Alys niečo zlomí. Cíti, že má niečo spoločné s požieračkami duší, a možno aj s Netvorom, čo obýva okolité lesy. No na duši ju ťaží zvláštny dar, o ktorom nemôže nikomu povedať - okamžite by ju označili za bosorku a upálili. Mladé dievča však dychtí po slobode.
Po rodinnom nešťastí, sa ocitne uprostred toho najtemnejšieho lesa a spomína na detské rýmovačky, ktoré ju varovali pred Netvorom. V lese jej ale hrozí nebezpečenstvo nie len z temných zákutí... ale aj z hĺbky jej srdca i duše. Ani Netvor, ani Alys totiž nie sú tým, za čo ich ostatní považujú.

Netvor je zver, nuž navečer
vždy zvrtni kľúčom v bráne,
lebo ak sa nás v noci zmocní,
už sa to neodstane.
Netvor je zver, od tvojich dvier
nemieni vôbec odísť,
rohami búši, v tvojej duši
zaňuchal ďalšiu korisť.
Netvor je zver, zlý lucifer,
má tesáky, čo môžu
ti vnútro vyžrať nenápadne -
veď neporušia kožu.


Koho môže kniha zaujať: Ak sa radi bojíte a radi čítate poriadne duchárske príbehy, toto je kniha pre vás.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Netvor je zver - Peternelle van Arsdale
Temné diery - Carrie Ryan
22,70 €
Ušetríte 1,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Beast Is an Animal
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788055625867
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
360
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
243661
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

15 hodnotení

8
3
4
0
0

Monika
23.9.2017
Názor čitateľa
Knižka ma zaujala od prvej chvíle čo som ju zazrela, ale nevedela som čo od nej čakať. Dej bol pre mňa pútavý a nevedela som sa od knihy odtrhnúť. Zaujal ma príbeh hlavnej hrdinky, najmä po tom ako sa otočil jej život k lepšiemu. Len ma sklamal rýchly záver. Avšak odporúčam ako príjemné večerné čítanie.
Čítaj viac
Zuzana Horková
Zuzana Horková
11.9.2017
Názor čitateľa
Obal knihy ako aj stručný popis ma veľmi zaujali a čakala som, že opäť si prečítam kvalitné fantasy. Kniha sa číta veľmi ľahko, dej je plynulý, avšak z môjho pohladu o ničom. Knihu síce dočítam, ale neodporučím, ani po nej druhýkrát nesiahnem.
Čítaj viac
Oľga Navrátilová
Oľga Navrátilová
10.9.2017
...nuž...
Tak ako väčšinu nižšie píšucich, aj mňa zaujala básnička o netvorovi...tá ma navnadila na kúpu. Z celých 37 kapitol, bola až jedna, ktorá bola aspoň akčná. Celkový dojem z knihy - kto potrebuje depresie, nech sa páči, kniha pre vás. Končí sa to síce happyendom, ale inak nuda prebíjajúca sa s depresívnymi stavmi pochybnosti hlavnej hrdinky. Málokedy sa tak strašne kopnem vedľa, ale toto je jeden z tých prípadov...
Čítaj viac
Katarína Staňová
Katarína Staňová
11.8.2017
priemer
Kniha ma zaujala svojim obalom ktorý je naozaj krásny + popis na zadnej strane vyzeral celkom slubne. Po prečítaní knihy som celkom rozčarovaná, nebola to šálka mojej kávy, moc ma to nenadchlo, preto dávam 3/5
Čítaj viac
Martin
10.8.2017
Moje hodnotenie
Túto knihu som si kúpil ako taký "čitateľský expermiment". Hneď v prvej chvíli ma zaujala jej obálka, ktorá na mňa pôsobila trocha tajuplne a zároveň sa mi ihneď zapáčila a prinútila ma pozrieť si knihu detailnejšie. Po prečítaní názvu, básne o Netvorovi na zadnej strane a popisu "najstrašidelnejší príbeh roka" ma zaujala ešte viac. Nie som veľký fanúšik hororov, no mám rád fantasy a záhady. Niečo mi hovorilo, že si tú knihu musím prečítať, zistiť, kto alebo čo je vlastne tento NETVOR zač a čo za tajomný dar má toto dievča. Riskol som to, knihu som si kúpil a prečítal. Musím povedať, že autorke sa podarilo vytvoriť veľmi pútavý príbeh plný záhad, smútku, strachu, nádeje, viery, ale i lásky a priateľstva. Tiež ma zaujali postavy, ktoré mi prišli naozaj realistické a skutočné, ľudské. Takmer na každej som našiel niečo, čím mi boli sympatické a zároveň niečo, čo mi na nich prekážalo. Stále som chcel vedieť, ako sa vyvinú ich osudy a ako celý príbeh skončí. Boli však aj veci, ktoré mi pri čítaní prekážali. Jednou z nich bol pre mňa nedostatok dialógov, ktoré sú pre mňa základom dobrého príbehu. Avšak toto menšie mínus vykryla autorka aspoň čiastočne opisom pocitov postáv. Čo sa týka samotnej myšlienky a jej spracovania, myslím si, že nápad mal o niečo väčší potenciál a tiež som očakával o niečo lepšie či prekvapujúcejšie vyvrcholenie, ktoré sa však nieslo v duchu celého príbehu a nejako sa neviem rozhodnúť, či bol pre mňa koniec uspokojivý a dostatočne silný alebo nie. Celkovo však knihu odporúčam, dávam 4/5 hviezdičiek, i keď nemyslím, že ide o nejaký veľmi strašidelný príbeh ako je na knihe uvedené.
Čítaj viac
Vero
12.6.2017
Názor čitateľa
Knižku som si kúpila preto, lebo ma zaujal názov a obálka, a neoľutovala som. Čítala sa príjemne ako nejaká rozprávka, len chvíľami mal človek pocit, že nie je dobrý nápad čítať ju v noci. Ak niekto očakáva veľmi strašidelný príbeh, môže byť mierne sklamaný. Ja nie som veľký fanúšik hororov, takže pre mňa to bolo príjemné oddychové čítanie.
Čítaj viac
Jana Paveleková
Jana Paveleková
20.5.2017
Jaji bloguje hodnotí
Na knihu som sa veľmi tešila. Zaujala ma obálka a anotácia. Všetko bolo zahalené rúškom záhadného tajomstva, že som jej neodolala a získala si ma ešte prv, než som ju začala čítať. Námet úžasný a originálny, požieračky duší, démon a dievča s darom. Tak isto aj opisy postáv a deja boli pútavé. Čitateľ mal pocit, že sa nachádza priamo v deji príbehu. Škoda, že opisy boli niekedy na úkor gradácie deja - to je pre mňa veľké mínus. Kniha musí obsahovať pre mňa atraktívne dialógy a strhujúci dej, od ktorého sa nebudem môcť odtrhnúť. Tu mi to, žiaľ, chýbalo.

Jednoznačne sa ale oplatí prečítať. Je už na zvážení čitateľa, či si ho kniha získa alebo nie.
Čítaj viac
Lenka
3.5.2017
Super
Túto knihu som si kúpila a nevedela som, čo od nej čakať - a neoľutovala som. Príbeh je pútavý, temný. Takéto knihy nezvyknem čítať ale táto ma dostala. Veľmi dobre napísane, hoci ten koniec bol tak trochu rýchlo ukončený. Autorka výborne opisovala pocity hlavnej postavy, hoci mi chýbalo vedieť viac aj o ostatných postavách. Nenašla som si k nim "puto" a tak mi trochu bolo jedno, čo sa s nimi stane. Ale aj tak knihu určite odporúčam!
Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 21 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Netvor je zver - Peternelle van Arsdale
Temné diery - Carrie Ryan
22,70 €
Ušetríte 1,20 €