Knihy
E-knihy

Lord of Shadows

Vydavateľstvo
Simon & Schuster, 2017
2. diel série
The Dark Artifices

She thought she'd be at peace. But she is anything but calm. Torn between her desire for her parabatai Julian and her desire to protect him from ...

Čítaj viac

15,15 €

Bežná cena Bežne 15,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Lord of Shadows is a Shadowhunters novel. Emma Carstairs has finally avenged her parents. She thought she'd be at peace. But she is anything but calm. Torn between her desire for her parabatai Julian and her desire to protect him from the brutal consequences of parabatai relationships, she has begun dating his brother, Mark. But Mark has spent the past five years trapped in Faerie; can he ever truly be a Shadowhunter again? And the faerie courts are not silent. The Unseelie King is tired of the Cold Peace, and will no longer concede to the Shadowhunters' demands. Caught between the demands of faerie and the laws of the Clave, Emma, Julian, and Mark must find a way to come together to defend everything they hold dear-before it's too late.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Lord of Shadows - Cassandra Clare
Carve the Mark - Veronica Roth
30,83 €
Ušetríte 1,62 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
720
Hmotnosť
810 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Simon & Schuster
Rozmer
153×234 mm
ISBN
9781471116650
Naše katalógové číslo
229123

Čo si myslíme my

Andrea Cingelová
Andrea Cingelová
kníhkupec
27. júla 2017

It's tearing me apart to confess that Lord of Shadows wasn´t what I am used to in Cassandra´s books.
BUT her little weaker piece is still better than most average YA fantasy books. It is a shame she saved most of the drama on the last chapter, but something tells me that it was her intention. She gave us 680 pages of unicorns, rainbows, pink clouds and feeling of security and then... she cut off unicorns´ horns, the rainbows have evaporated somewhere and eventually she stabbed a knife into our hearts!

No one can ever play with your feelings like Cassandra. Really, no one! She is The Queen of Plot Twist. At the end, you will be so miserable that you will not know what to do with your life... oh, I hate and love her at the same time.
The best thing other than joining the world of Shadowhunters again is the quick humour and the close bond between the characters which Cassandra can describe really masterfully... I just wish we didn’t have to wait so long for the next one! #dyinghere #notapatientperson

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

21 hodnotení

17
2
0
0
0

Danica
pred štyrmi dňami
wow
Naozaj som ohromená z toho, čo sa autorke podarilo vtesnať do jednej knihy. Toľko prelínajúcich sa postáv a príbehov pre každú z nich, že musím povedať, toto som ešte nečítala. Zároveň je to napísané tak, že som sa nestratila. Jej fantázia je neobmedzená. Teším sa na pokračovanie, len naozaj nech to netrvá tak dlho ako sme čakali na druhé pokračovanie. Z tieňoloveckých kníh hodnotím ako najlepšie.
Čítaj viac
Lenka
29.4.2018
Vynikajúca kniha

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Naozaj vynikajúce čítanie, nenudila som sa od prvej stránky po poslednú... záver bol mimoriadne nečakaný a veľmi smutný. Oceňujem autorkin štýl písania. Bez väčšieho prezrádzania deja, Emmin vzťah s Julianom sa komplikuje čoraz viac a ku koncu sa snažia nájsť spôsob ako potlačiť kliatbu z parabataiského vzťahu. Páčili sa mi aj interakcie medzi Tiberiom a Kitom Rookom/Herondaleom a veľmi som obľubovala scény s Gwynom a Dianov, rytiermi a celkovo všetko, čo sa týkalo Férie. Mark ma už skôr vytáčal, stále len klamal, hral to na dve strany, ubližoval Kieranovi, aj keď ten mu celý čas veril a vlastne sa ho snažil len chrániť a pomáhať mu. Mark by si zaslúžil akurát to, že by ho mali Kieran aj Cristina poslať kadeľahšie a zostal by sám. Napätie narastá aj kvôli Kohorte, ktorá začala vo veľkom šíriť nenávisť voči Dolnosveťanom a stále sa to len stupňuje. Tieňolovcov ohrozuje aj Pán tieňov - Nesilíjský kráľ a Kieranov otec, ktorý sa im chce pomstiť a zbaviť ich sily. Nuž, som zvedavá ako sa to celé vyvinie v tretej časti, je tam teda dosť čo ešte riešiť. Škoda len, že sa ešte načakáme.
Čítaj viac
Lenka Klčová
Lenka Klčová
23.5.2018
tomuto vravíš "bez väčšieho prezrádzania deja"? :)
Čítaj viac

Cassandra Clare (1973) sa narodila v Teheráne americkým rodičom a detstvo strávila na cestách po celom svete. Pravých kamarátov objavila v knihách, ktoré so sebou všade brávala. Po univerzite pracovala v rôznych bulvárnych časopisoch, kde písala o cestách Brada Pitta a Angeliny Jolie, či o katastrofickom šatníku Britney Spears. Mesto kostí, prvú knihu zo série Nástroje smrteľníkov, začala písať v roku 2004. Pôvodná trilógia sa po úspechu prvej knihy rozrástla na šesťdielnu sériu (Mesto kostí, Mesto popola, Mesto skla, Mesto padlých anjelov, Mesto stratených duší a Mesto nebeského ohňa). Cassandra Clare obohatila svet Tieňolovcov o trilógiu Pekelné stroje (Mechanický anjel – SLOVART 2013, Mechanický princ a Mechanická princezná), ktorá sa odohráva vo viktoriánskom Londýne.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Lord of Shadows - Cassandra Clare
Carve the Mark - Veronica Roth
30,83 €
Ušetríte 1,62 €

„Bola to kniha na zabíjanie času pre tých, ktorí ho majú radšej mŕtvy.“

Macaulayová