Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o audioknihe

Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy, o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddardův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a k boji se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů a exilová královna, Matka draků. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek mohou chuť vítězství poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli... a s tím nejtvrdším srdcem. Protože když se střetnou králové, chvěje se celá říše.

Čte: František Dočkal
Čítaj viac
Kúpte spolu
Střet králů - George R.R. Martin
Hra o trůny - George R.R. Martin
43,14 €
Ušetríte 2,26 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Dĺžka
49:58
Jazyk
český
Rozmery
127×140 mm
Naše katalógové číslo
190024
Katalógové číslo výrobcu
8594072271694

Recenzie

Ako sa vám páčila audiokniha?

4,9 / 5

190 hodnotení

George Raymond Richard Martin - narodený 20.9. 1948, Bayonne, USA. George Raymond Richard Martin patrí nielen v USA, ale aj na celom svete k najuznávanejším autorom sci-fi a fantasy literatúry. Literárni kritici ho pasovali za nasledovníka J. R. R. Tolkiena. Vyštudoval žurnalistiku na Northwestern University v štáte Illinois. Pôsobil ako novinár, učiteľ, editor scenárov, televízny a filmový producent. Svoju prvú knihu vydal v roku 1970 a od roku 1979 sa venuje písaniu profesionálne. Je držiteľom viacerých spisovateľských ocenení, cien Hugo a Nebula, ceny Brama Stokera či World Fantasy Award. Knižné postavy Georgea Martina majú mnoho tvárí aj komplikovanú minulosť, občas nejasnú motiváciu a ambície ako mnohí jedinci v bežnom živote. Žiadna z nich nežije nereálne šťastný osud, smrť môže zasiahnuť ktorúkoľvek z nich bez ohľadu na to, ako si ju čitateľ obľúbil. Autor považuje svoj sklon zabíjať dôležité postavy za nutnosť, aby príbeh dostal väčšiu hĺbku. Táto jeho filozofia sa prejavuje najmä v jeho opus magnum – Piesni ľadu a ohňa.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Střet králů - George R.R. Martin
Hra o trůny - George R.R. Martin
43,14 €
Ušetríte 2,26 €