Knihy
E-knihy

Bojovníci dúhy

Pomsta bojovníkov

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Koruna, 2013

Vyberme sa do divokej Apacherie – na indiánske územie, ktoré dnes nájdeme už len na starých mapách. Krajina je tu rozpálená od slnka, kaktusy sa majestátne týčia k nebu, jastraby s roztiahnutými krídlami plachtia vysoko...

Čítaj viac

3,90 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vyberme sa do divokej Apacherie – na indiánske územie, ktoré dnes nájdeme už len na starých mapách. Krajina je tu rozpálená od slnka, kaktusy sa majestátne týčia k nebu, jastraby s roztiahnutými krídlami plachtia vysoko, vo vzduchu sa vznáša dym z táborových ohnísk a zem sa chveje od divokého cvalu koní. To sa k nám blížia hrdinovia príbehu. Započúvajme sa, vietor už prináša útržky ich slov...

Až zem bude spustošená, až rieky budú otrávené,
až more sčernie a vtáci začnú padať z mŕtvej oblohy,
Indián v poslednej chvíli znovu získa svojho ducha,
spojí sa s Bielym mužom a naučí ho úcte k zemi.
Potom spoločne povstanú proti nivočeniu
a stanú sa Bojovníkmi dúhy.

Indiánsky kmeň Zunov stráži v horách Huachuca rodový poklad, ktorý oči belochov ešte nevideli.
Mexický roľník Perez prinesie domov drahokamy, ktoré mu daroval starý Zuna. Tí, čo sa na ne ulakomia, však chcú viac, za čo on aj jeho synovia zaplatia životmi. Mercedes, Perezova dcéra, sa rozhodne pomstiť smrť otca aj bratov. Počas cesty za vrahmi ju osud spojí s Benjaminom, ktorý sa vybral hľadať šťastie do Kalifornie. Netušia, že karta sa čoskoro obráti, a kvôli mape k pokladu sa Mercedes stane prenasledovanou korisťou...
Aké nástrahy čakajú na hrdinov, podarí sa im potrestať vrahov? A čo ak nájdu počas cesty niečo cennejšie ako všetky drahokamy Zunov?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bojovníci dúhy - Erika Jarkovská
Ostrov Camino - John Grisham
12,90 €
Ušetríte 3,90 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Vydavateľstvo
Koruna
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
163628
Rok vydania
2013

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

11 hodnotení

11
0
0
0
0

david
7.12.2017
kladne hodnotenie
knihu vrelo odporucam. Nemohol som sa z nej odlepit. Chcel by som sa spytat ci nieje nejaky dalsi diel, kedze nizsie v recenziach citam, ze dalsi bojovnici budu. Mam obrovsky zaujem. Uz dlho ma nic tak nenadchlo :)
Čítaj viac
Erika Jarkovská
Erika Jarkovská
11.12.2017
Ejha, tak teraz neviem, som trochu v rozpakoch. Milý David, Vaša radosť z mojej knihy ma, samozrejme, teší a Vašu zvedavosť môžem uspokojiť tak, že kniha Bojovníci dúhy - celá trilógia v jednom, vyjde v tlačenej podobe v októbri 2018. V rozpakoch som trochu z toho, že som prvý diel podstatne prekopala a pozmenila. Ale tak hádam mi to odpustíte, keď si raz - v tom októbri 2018 -
tlačenú knihu Bojovníkov kúpite. Dovtedy môžete siahnuť po iných mojich knihách z takéhoto prostredia. Ďakujem za Váš záujem a milé slová :-)
Čítaj viac
sab
18.5.2015
Názor zákazníka
chcela bysom sa len spytat civyjde tato kniha aj v tlacenej forme. Chcela by som si ju precitat, ale nemam rada e-knihy. Podla mna ma byt kniha do ruky. :)))) dakujem za odpoved
Čítaj viac
Erika Jarkovská
Erika Jarkovská
19.5.2015
Názor zákazníka
Dobrý deň, ďakujem za záujem o Bojovníkov. Je mi ľúto, ale tlačená kniha sa zatiaľ nechystá. Možno raz :-)
Čítaj viac
Lucka
13.11.2014
Skvelé dorodružstvo
Myslím si , že je vynikajúce, že slovenský knižný trh je obohatený o tento žáner, ktorý na ňom chýbal. Ja osobne rada spoznávam a obdivujem indiánov, ich kultúru a spôsob života. Knižka je pôsobivo spracovaná a zaslúži si väčšiu pozornosť. Okrem pekných opisov, v sebe nesie aj posolstvo o neľahkom živote indiánov a ich vnútornom bohatstve. Je plná lásky a dobrodružstva, čo je zvlásť pre mňa vhodná kombinácia pre kvalitný príbeh, a k tým kniha Bojovníci dúhy - Pomsta bojovníkov bez pochýb patrí. Veľmi by som uvítala, a celkom iste nie sama, keby sa mi čoskoro dostala do rúk aj v tlačenej podobe. Autorka má veľmi pekný štýl a schopnosť vykresliť postavy naozaj autenticky. S plynutím deja prežívate ich osudy, trápenia a všetko, čo ich na životnej ceste sprevádza. Pre mňa je to niečo výnimočné, ďakujem.
Čítaj viac
Erika Jarkovská
Erika Jarkovská
13.11.2014
Názor zákazníka
To ja ďakujem Vám, milá Lucka, za milé slová a ocenenie mojej snahy. Robila som, čo som mohla :-) Dúfam, že sa Vám rovnako budú páčiť aj moje ďalšie príbehy.
Čítaj viac
jožo
25.8.2014
Hm, hm...
nevedel som, do čoho idem keď som si knihu kúpil, bolo to len tak mal som trochu obavy, že o čom to bude, ale mám rád tento žáner a tak som to riskol. Neľutujem, aj keď som kupoval mačku vo vreci. Hoci autorom je žena, zvládla to, nechýbalo napätie ani tajomno, bola aj láska a historické rešerše, vcelku slušný western až sa divím na slovenské pomery. Podľa názvu tipujem že by malo byť dielov viac tak sa hádam dočkám aj pokračovania. Držím palec.
Čítaj viac
Erika Jarkovská
Erika Jarkovská
27.8.2014
Názor zákazníka
Milý Jožo, ďakujem za odozvu na knihu, teší ma, že to pre Vás nebola vyhodená investícia, aj keď ste kupovali "mačku vo vreci" :-) A, áno, ďalšie diely Bojovníkov budú.
Čítaj viac
Zuzana Š.
9.2.2014
Pre fanúšikov Greya, Coopera, Maya a spol.
Konečne dobrý, klasický príbeh o indiánoch so všetkým, čo k tomu patrí. Pútavo a autenticky podaný príbeh z divokého západu. Veľká sága o láske, predsudkoch a nádeji. Za rýchločítavým, napínavým príbehom je poznať kvalitné a pobrobné rešerše. Exkurzie do minulosti však nepôsobia sucho a čisto opisne, naopak, autorke sa podarilo vytvoriť absolútne vierohodné postavy na vierohodnom pozadí. Pre čitateľov, ktorí vyrastali na "kovbojkách" z edície Stopy a neskôr na pultoch kníhkupectiev márne hľadali nové, kvalitné príbehy z divokého západu. A pre ich deti.
Čítaj viac
Erika Jarkovská
Erika Jarkovská
10.2.2014
Názor zákazníka
Milá Zuzana, veľmi pekne ďakujem za milé slová ako aj za čas, strávený pri knihe, vážim si to :-)
Čítaj viac
Eva Ava Šranková
Eva Ava Šranková
23.12.2013
Dielo, ktoré stojí za prečítanie.
Pútavo spracovaný román, napísaný s citom a množstvom krásnych opisov nielen o slobode a hľadaní ľudských hodnôt, ale predovšetkým to je príbeh plný ľudskosti rozprávajúci o pôvodných obyvateľoch Ameriky, ktorých nezlomná vôľa a neľahký osud zanechali v nejednom z nás hlboký morálny odkaz.

Postavy vystupujúce v románe sú vykreslené nesmierne plasticky, čitateľ všetko prežíva zarovno s nimi.Čítaj viac
Erika J.
24.12.2013
Názor zákazníka
Veľmi pekne ďakujem za hodnotenie, milá Eva Ava :-)
Čítaj viac
Jakub Námešný
Jakub Námešný
7.12.2013
Bojovníci dúhy prekvapili!
Pútavý štýl písania pocukrovaný opismi prostredia a ochutený historickými faktami, ktorých sa autorka konkrétne v Bojovníkoch dúhy drží, vtiahne do deja aj toho čitateľa, ktorého by možno spočiatku "indiánska téma" neoslovila. Výborne spracované.
Čítaj viac
Erika J.
8.12.2013
Názor zákazníka
Jakub, ďakujem pekne za milé slová :-)
Čítaj viac
Tatiana Macková
6.12.2013
Názor zákazníka
"Bojovníci" sú napísaní výborným jazykom, plní dobrodružstva, lásky i historických faktov, ktoré autorka ponúka čitateľovi nenásilnou formou. Ak hľadáte knižku, čo zaujme a nepustí, tak ste ju práve našli.
Čítaj viac
Erika J.
8.12.2013
Názor zákazníka
Tatiana, ďakujem pekne za názor :-)
Čítaj viac

Detstvo prežila v Turčeku uprostred Kremnických vrchov. Vyštudovala chémiu v Banskej Štiavnici, pracuje a žije s rodinou vo Zvolene. Obdivuje vesmír a hviezdy. Písanej tvorbe sa venuje od roku 2011. Spracováva témy, ktoré jej na súčasnom trhu chýbajú – príbehy z čias osídľovania severoamerického kontinentu, v ktorých neopomína ani druhú stránku kolonizácie – takmer až úplné vyhladenie Indiánov. Svoj obdiv k tomuto národu, ktorý zostal synonymom veľkej duchovnej pokory k prírode, sa snaží odovzdať aj čitateľom. Keď k osemnástim narodeninám dostala knihu Moje srdce pochovajte pri Wounded Knee, netušila, ako hlboko ju zasiahne jej obsah. Jej autor podal čitateľom neprikrášlený obraz Indiána z minulosti, ale najmä jeho odkaz tomu súčasnému: nevzdať sa práva byť Indiánom. Aj to Eriku Jarkovskú napokon po rokoch inšpirovalo k napísaniu Bojovníkov dúhy a ďalších diel s podobnou tématikou.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Bojovníci dúhy - Erika Jarkovská
Ostrov Camino - John Grisham
12,90 €
Ušetríte 3,90 €