Knihy
E-knihy

Spratek

Příběh dítěte, které nikdo nemiloval

Portál, 2012
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Portál, 2012

Kniha představuje skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Ta po čase zjistí, že dívka má nadprůměrnou...

Čítaj viac

16,64 €

Bežná cena Bežne 16,68 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha představuje skutečný příběh šestileté Sheily, která se dostane do speciální třídy pro děti s poruchami chování. Její učitelkou a zároveň prvním člověkem, který jí projeví lásku, je Torey Hayden. Ta po čase zjistí, že dívka má nadprůměrnou inteligenci, je učenlivá a dřímá v ní skrytý génius. Kniha je pozitivním svědectvím o síle pedagogických a terapeutických prostředků, a pedagoga představuje jako přítele, který neváhá pro dítě překonávat různé těžkosti.

T. L. Hayden je autorkou řady velmi úspěšných non-fiction románů z prostředí školy pro děti s poruchami chování.
Pracuje jako speciální pedagožka a rodinná terapeutka. Žije v USA.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spratek - Torey L. Hayden
Podvojné účtovníctvo podnikateľov 2019 - Anna Cenigová
36,96 €
Ušetríte 5,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2012
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Portál
Rozmer
155×210 mm
ISBN
9788026203124
Naše katalógové číslo
139744

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

93 hodnotení

85
8
0
0
0

Simona Derzsiová
Simona Derzsiová
2.12.2018
Recenzia
Dostala som túto knihu prečítať akú súčasť zadania mojej seminárnej práce. Odporúčala by som ju nielen budúcim učiteľom a psychológom, ale taktiež každému kto spochybňuje povolanie špeciálneho pedagóga, psychológa a učiteľa. Pretože táto kniha vás prevedie širokou škálou emócií. Pri tejto knihe mi vyšli slzy a aj som sa zasmiala. Žiadne dieťa by nemalo prežiť to čo Sheila a každý pedagóg by mal byť trochu ako Torey.
Čítaj viac
Marína K.
15.12.2016
Recenzia
Nie som fanúšička čítania kníh, kedže som zo zahraničia, ale táto kniha ma zaujala. Po túto knihu som sa dostala na VŠ, kde nám bola povinnosť čítať knihy. Prečítala som si jej obsah a začala čítať . Na začiatku ma nezaujala, ale postupom času ako sa dej stupňoval, ma to začalo baviť . Táto kniha ma zaujala, lebo po prvé je pravdivá a každý učiteľ , keď si prečíta takúto knihu, sa zamyslí nad tým ,čo by on robil v takej situícií. Keď som čítala, vždy som sa dala na miesto toho učiteľa a zamýšľala sa nad tým, ako by som sa ja cítila, čo by som ja v takej situácií robila. Takže odporúčam túto knihu prečítať a skúsiť sa vžit do nejakej situácie. Aspoň zistíte, že niektorí ľudia majú naozaj ťažké povolanie.
Čítaj viac
Kristína košíková
15.12.2016
Recenzia

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ku knihe som sa dostala v rámci povinného čítania. Nemožno poprieť, že kniha je pútavá, no pre mňa osobne boli niektoré pasáže trochu prisilné. Kniha je vlastne o výnimočnej učiteľke Torey, ktorá ako prvá objaví v nezvládateľnom dievčatku niečo dobré. V knihe je opísaný jeden celý školský rok, za ktorý sa udiali priam až zázraky. Z dievčaťa, ktoré malo skončiť v ústave sa vyvinulo nadpriemerne inteligentné stvorenie a vďaka spomínanej učiteľke sa veľa vecí v jej živote zlepšilo. Niektorým častiam, však aj po prečítaní nechápem a nie je mi jasné ako mohlo dieťa, ktoré podpáli novorodenca ďalej fungovať v bežnom živote. Na záver ešte musím podotknúť, že sa prekladateľky mohli viac pohrať s názvom, Spratek nieje podľa mňa najlepší preklad.
Čítaj viac
Alexandra
15.12.2016
Spratek
Keď som knihu prvý raz chytila do ruky, netušila som, že ma tento príbeh tak veľmi zaujme. Kniha ma chytila hneď pri prvých stranách, kedy príbeh nebol sucho rozprávaný ale pútavo opísaný. Niekedy som sa nevedela od nej odtrhnúť, žiadna kapitola nie je ani trochu nudná. Knihu odporúčam každému, neverím, že by niekoho neoslovila.
Čítaj viac
Mária Beňušová
15.12.2016
Recenzia
Po prečítaní prvej strany by som ani nepovedala, že ma bude táto kniha baviť. Kniha vo mne vyvolala veľmi silný emocionálny zážitok. Obdivujem hlavnú hrdinku tento knihy Sheilu, ktorá to v živote vôbec nemala ľahké. Taktiež obdivujem aj učiteľku Torey, ktorá Sheilu neodcudzovala ale snažila sa jej pomôcť. Kniha obsahuje napätie, emócie ale aj bolesť. Odporúčam túto knihu prečítam všetkým učiteľom ale aj tým, ktorý rady čítajú. :)
Čítaj viac
Kristína D.
14.12.2016
Recenzia
Veľmi zaujímavá knihy, ktorá vie zaujať už prvými riadkami. Keď ju začnete čítať už neprestanete až kým ju nedočítate. Je to veľmi inšpirujúca kniha , ktorá zachytáva skutočný príbeh učiteľky a dievčatka s poruchou správania. Pri čítaní tejto knihy sa vo mne vystriedali rôzne emócie. Knihu odporúčam každému , kto sa zaujíma o pedagogiku a špeciálnu pedagogiku.
Čítaj viac
Ivana Černá
14.12.2016
recenzia
Výborná kniha, veľmi dobre napísaná, je zaujímavá a inšpirujúca. Vedie k pochopeniu a k tomu ako si nájsť cestu k deťom, ktoré majú problémové správanie. Jej pútavý dej je o dieťati, ktoré nedostalo lásku a bolo považované za nevychované zaujme nie jedného čitateľa. Vďaka udalostiam, ktoré sa malej Sheille stali sa dostala do správnych rúk učiteľky Torey, ktorá jej pomohla a zmenila ju k dobrému.
Čítaj viac
Miška T.
14.12.2016
Názor čitateľa
Kniha "Spratek" ma zaujala už na prvé počutie. Mala som veľké očakávania, ktoré sa naplnili. Po prečítaní prvých riadkov som bola prekvapená, že sa kniha veľmi dobre číta a má pútavý príbeh. O to viac, keď viem, že príbeh je podľa skutočnej udalosti. Príbeh je o dievčatku, ktoré nebolo ľúbené a vypočuté, dostalo sa do triedy s deťmi so špeciálnymi potrebami na základe jej správania. Učiteľka jej bola oporou a blízkou osobou, ktorá sa ju snažila pochopiť a pomôcť jej. Počas čítania som sa chcela dočítať viac aj o ostatných postavách, ktoré boli spomínané len okrajovo. Knihu odporúčam prečítať , hlavne tým, ktorí majú radi prácu s deťmi a zaujímajú sa o špeciálnu pedagogiku.
Čítaj viac
Iv Glejdurová
Iv Glejdurová
14.12.2016
Recenzia
Čítanie tejto knihy bolo pre mňa zážitkom. I keď som tento príbeh len čítala, dokázala som prežívať isté momenty s hlavnou postavou, šesťročnou Sheilou alebo pani učiteľkou Torey. Skutočný príbeh malého dievčatka ma nenechal bez sĺz. Táto kniha sa mi dostala do rúk vďaka povinnej literatúre na škole. Je to jedna z kníh, kedy neľutujem, že som trávila čas čítaním. Už prvé strany tohto deja ma pohltili a chcela som ho čítať viac a viac. Niekedy som sa pozastavila a porozmýšľala nad tým, že ak by som sa ja niekedy ocitla v takejto situácií, ako pani učiteľka Torey či by som to vôbec zvládla. Odpoveď na moju otázku som zistila na konci tohto príbehu. Pri tejto knihe som sa mnohokrát zamyslela nad tým, čo je v živote naozaj dôležité. Je to láska. Každé dieťa potrebuje lásku a Sheila ju nemala. Je to skutočne smutný príbeh, ale Sheila je silné dieťa a dostáva od života druhú šancu. Preto ak máte radi napínavé príbehy, určite si prečítajte túto knihu. Verím, že nebudete sklamaní,pretože príbeh malého dievčatka by zlomil aj toho najsilnejšieho čitateľa.
Čítaj viac
Dominika Š.
14.12.2016
Knižný zážitok
Táto kniha je pre mňa veľkým knižným zážitkom. Pred začatím čítania som vôbec nevedela čo ma čaká a aký príbeh je predomnou. Počas čítania som sa preniesla do triedy s veľmi zaujímavými ľuďmi. Z počiatku som mala pri čítaní zmiešané pocity, pretože som sa ešte s takýmto žánrom knihy nestretla. Mnohokrát keď som čítala riadky knihy som sa zamýšľala čo by som spravila ja keby som na mieste skúsenej učiteľky Torey. Zvládla by som vôbec takúto situáciu? Odpoveď si nechám pre seba ale vedzte, že množstvo vecí Vám prezradí práve táto kniha.
Kniha Spratek je výnimočná už len tým, že je napísaná podľa skutočnej udalosti. Malé dievčatko menom Sheila, ktoré vyrastalo v kolónií má veľmi ťažký a smutný život. Dostala však šancu, ktorú jej ponúkla nová trieda plná "bláznivých" detí ako ich ona sama nazvala. Kniha je inšpirujúcou ukážkou toho ako dokáže človek človeku pomôcť ale musí mať pre to zanietenie, snahu, lásku a dobrú dávku trpezlivosti. Podľa seba môžem povedať, že kniha Vás od prvej kapitoly vtrhne do deja a ako to pri dobre napísanej knihe býva nebudete sa od nej vedieť odtrhnúť lebo ďalšia kapitola Vám prinesie nový deň, nový príbeh. Nechcem tu prezrádzať detaily deja ale môžem povedať, že túto knihu sa oplatí prečítať!
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spratek - Torey L. Hayden
Podvojné účtovníctvo podnikateľov 2019 - Anna Cenigová
36,96 €
Ušetríte 5,02 €

„Z každej napísanej poviedky by sa mal začiatok a koniec škrtnúť. Tam totiž my spisovatelia klameme najviac.“

Anton Pavlovič Čechov