Knihy
E-knihy

Eon - zaklínač drakov

1. diel

Vydavateľstvo
Ikar, 2009

Šermiarske umenie, dračia mágia a hrdina s nebezpečným tajomstvom. Dvanásťročný Eon je už niekoľko rokov študentom. Jeho intenzívna príprava vychádzajúca z východoázijskej astrológie zahrňuje dva druhy umení – umenie meča a magické schopnosti...

Čítaj viac

11,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Šermiarske umenie, dračia mágia a hrdina s nebezpečným tajomstvom. Dvanásťročný Eon je už niekoľko rokov študentom. Jeho intenzívna príprava vychádzajúca z východoázijskej astrológie zahrňuje dva druhy umení – umenie meča a magické schopnosti. On a jeho učiteľ dúfajú, že ho vyberú za učňa zaklínača draka – jedného z dvanástich energetických drakov šťastného osudu. Lenže Eon má nebezpečné tajomstvo. V skutočnosti je to Eona, šestnásťročné dievča preoblečené za chlapca, aby získalo šancu stať sa zaklínačom draka. Ženy majú zakázané používať dračiu mágiu.

Keby niekto odhalil jej prestrojenie, znamenalo by to jej istú smrť. Keď hrozí, že Eonino tajomstvo vyjde najavo, ona a jej spojenci sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstva a v centre boja o trón. Eona musí nájsť fyzické i duševné sily bojovať proti tým, ktorí ju chcú pripraviť o mágiu... i o život.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
456
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055120782
Naše katalógové číslo
75860

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

286 hodnotení

222
34
26
4
0

Michaela Dubovcová
Michaela Dubovcová
3.5.2015
Najpr nuda a potom...
Prvú polovicu knihy som čítala nasilu, pretože som si povedala, že to proste dočítam - nechcela som zahadzovať šancu, že by ma to mohlo chytiť. Som rada, že som to vydržala. Milo ma prekvapili zvraty a nečakané rozlúsknutia, ktoré sa potom zdali zjavné počas celej knihy. Niektoré opisy som si však nevedela až tak predstaviť, akoby to autorka síce mala pred očami, ale nám ponúkla len polovičné informácie o celej scenérii (niektoré pasáže som si musela prečítať dvakrát).
Hoci je na začiatku naraz zbytočne neúnavné množstvo informácií, ktoré by som radšej dostala opatrnejšie, veľmi sa mi páčil "dračí kompas" a jednotlivé prepojenia drakov s čínskymi znameniami, aj uvedenie do čínskej viery či obyčajov. Rovnako aj energetický svet a kopu ďalších zaujímavostí, ktoré ma prinútili čítať ďalej.

Prvý dojem nula bodov, ale celkový hodnotím veľmi kladne. Po prečítaní knihy som sa nemohla dočkať, kedy sa mi dostane do rúk pokračovanie :)
Čítaj viac
janaky
1.11.2014
Kniha predstavivosti
Je to výborná kniha, ktorá ponúka viaceré možnosti ako si predstaviť čínske obyčaje, či zvyky. Výborná kniha na rozvoj predstavivosti. Vrelo odporúčam všetkým :-)
Čítaj viac
nnina
29.8.2014
nnina
Práve knižku čítam a musím povedať že je tu zbytočne vela opisov....TIE zdlhavé opisy ma celkom...nudia a nemožem sa dočkať kedy kapitolu dočítam....
Čítaj viac
Klaudia Stašeková
Klaudia Stašeková
8.7.2014
Názor čitateľa
1. Dej- dej sa mi páčil no musím povedať že je tam hrozne veľa informácii ktoré sa objavujú hneď v úvode , najprv som z toho bola zmätená , všetko to vykanie,mena drakov a zaklínačov , názvy brán a miest atď. Veľké + je , že na začiatku knihy je kopsas aj mena drakov , a je tam aj mapa cisárskeho paláca , hrozne mi to pripomínalo čínu, ďalšie + sú zvraty a prekvapenia, ktorých je až až , odporúčam všetkým milovníkom fantasy a dobrodružstva ;)
2. Postavy - sú prepracované , výborne zakomponované do deja
Proste SKVELÁ kniha od skvelej autorky ;) ODPORÚČAM
Čítaj viac
Frankkie
1.6.2014
Super až na to, že...
Eona je totálna krava. Bola by to úplne dokonalá kniha, keby hlavná hrdinka nebola taká ťapa.
Čítaj viac
Kristína
25.5.2013
Dokonalosť
Keď som si túto knihu požičiavala z knižnice, nevedela som, čo očkávať. No poviem vám, priatelia, stálo to za to. Najlepšia kniha, akú som kedy čítala. Má v sebe neuveriteľnú energiu, ktorá čitateľa vtiahne do deja a prinúti ho všetko prežívať spolu s hrdinami. Som nanajvýš spokojná a odporúčam každému, kto chce prečítať niečo nové a zaujímavé.
Čítaj viac
Lenka Medvecká
Lenka Medvecká
5.5.2013
Názor čitateľa
Podľa mňa je táto kniha výborná. Páčil sa mi nápad - ten je výborný - i prostredie. Určite stojí za prečítanie :)
Čítaj viac
Domčíí
29.9.2012
Nudáá
čo ja viem , začiatok bol skvelý , no koniec ma potešil najviac.... stred knihy by sa dal v pohode preskočiť .. .furt sa tam točilo len o tom istom .... tá kniha ma vôbec nebavila .... bolo tam toho na mňa veľa .. vykanie , prechádzanie cez 2000 brán ktoré boli všetky pomenované , mená zaklínačov drakov .. popísaná celá cesta .... proste nić zaujímavé.. žiadne nečakané zvraty ..teda iba okrem toho že je zkadlový drak dračica a že je Eona ..... no aj to sa dalo z toho vyćítať ... neodporúčam vám ju ak máte radi napívé veci .. je skôr pre tých ktorý radi nudu :DDD
Čítaj viac
Sarah
25.8.2012
Názor čitateľa
Eona som začala čítať až po dlhšom čase, v knižnici bol nedostupný, a nebola som ocjotná vysoliť za túto knihu 15 E. Prečítala som si zopár strán v kníhkupectve a zdala sa mi celkom zaujímavá. Kamaráti ju neskor začali čítať a hovorili že je úžasná a tak som si ju od nich požičala. Začiatok bol úžasný ale potom....nič. Strašne sa to naťahovalo, bolo tam mnohé nudné časti, prevracala som stránkami bez toho aby som si ich prečítala...Určite som od nej čakala viac. Tým, ktorý sú zvyknutý na zvraty ju neodporúčam, je to celkom zbytočné aj keď myšlienka je dobrá.
Čítaj viac
Kristína Kupčoková
Kristína Kupčoková
24.8.2012
Eona
Výborná autorka, výborný námet, takých kníh nie je veľa. Čítanie pre mládež ale aj pre dospelých. Po zakúpení kniha čakala pár mesiacov na poličke ale som rada že som si na ňu našla čas. Mám už aj druhú časť, veľmi sa na ňu teším. Jednoznačne odporúčam!
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac