Knihy
E-knihy

Na rozhraní dvoch svetov

Vydavateľstvo
Elist, 2017

William už neraz myslel na samovraždu, ale komu to nepreblesklo hlavou ešte ani raz v živote? Nemôcť nikdy zaspať je darom aj prekliatím zároveň. A týmto handicapom bol na planéte obdarovaný každý ctihodný občan...

Čítaj viac

8,50 €

Bežná cena Bežne 8,95 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané knihy a kolekcie

Popis knihy

William už neraz myslel na samovraždu, ale komu to nepreblesklo hlavou ešte ani raz v živote? Nemôcť nikdy zaspať je darom aj prekliatím zároveň. A týmto handicapom bol na planéte obdarovaný každý ctihodný občan. Ako malý býval William nesmierne šťastný, že nemusí vykonávať tú čudesnú činnosť, o ktorej netušil, že kdesi v hĺbke stále existuje. No keď ste starší a morený v práci deň čo deň, odrazu sa vo vašom vnútri začne rozvíjať istá nebezpečná túžba. Nemusieť pohnúť ničím na svojom tele. Spánok sa ho snažil potajomky premôcť. William však nevedel, ako to spraviť. Nepoznal postup. Túžil aspoň raz v živote zakúsiť neopísateľný pocit voľnosti. Po dovŕšení toho najlepšieho veku, dvadsať rokov, mu vpichli pod kožu tekutinu. Tá zastavila jeho starnutie. Preto planétu obývali len ľudia prevtelení do mladíckej podoby. Rodiny, ktoré žili v manželstve takmer už veky, neboli obmedzené na počty detí. Krajina však nebola napriek tomu nikdy preľudnená, za čo mohli hlavne samovraždy, vraždy, neplodnosť, zrútenie sa, čo nakoniec opäť viedlo väčšinou len k samovražde. Všetko vyzeralo na oko prekrásne. Počatie nového života sa tu zakaždým rovnalo veľkému zázraku a bolo hodné aj bujarej oslavy.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Na rozhraní dvoch svetov - Michal Škombár
V zajatí geografie - Tim Marshall
Ušetríte 2,55 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
220
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Elist
Rozmer
120×170 mm
ISBN
9788081970504
Naše katalógové číslo
277382

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

5 hodnotení

3
1
1
0
0

Michal
pred tromi dňami
Skladám poklonu
Obdivuhodné dielo na slovenské pomery, skladám poklonu autorovi a obrovský rešpekt ,kedže to ma pri písaní oveľa tažšie ako ostatní autori, prajem veľa síl pri ďalšom písaní...
Čítaj viac
Evelin Kissová
Evelin Kissová
pred piatimi dňami
Dokonalý záver
Autor vychytil skvelú tému, ktorej potenciál však naplno nevyužil. No jeho vety vás nútia prežívať problémy hrdinov ako svoje, utekáte pred zločincami a snažíte sa zistiť, čom to celé je. Koniec ma úplne prekvapil, nečakala som takýto zvrat. Potrebujeme viac sk tvorby a táto kniha je skvelým príbehom na prečítanie. Máte tam akciu, triler, mystery aj dystopické prvky. Odporúčam.
Čítaj viac
Zuzana Ľudviková
Zuzana Ľudviková
14.10.2017
Svet ako od Orwella
Na rozhraní dvoch svetov je knižka, pri ktorej mi skutočne bolo ľúto, že je tak drobná. Svet, ktorý Michal Škombár vytvoril mal obrovský potenciál na jeho obrovské predstavenie a opisy, ktorý však nebol využitý, hoc až tak dôležité to možno pre myšlienku príbehu nebolo. (Aj keď mne ako milovníčke tohto žánru to veeeľmi chýbalo ????)
Dystopický svet, v ktorom ľudia nespia, sú nesmrteľní a ktorý je ovládaný jedným nebezpečným mužom bol síce zaujímavý, no nabudúce by som radšej uvítala jeho hlbšiu históriu, psychiku ľudí či hlbší zmysel niektorých scén.
Naopak, veľmi oceňujem geniálny štýl autora, ktorého text je radosť čítať. Nechýbalo ani zvládnuté napätie, akcia, čo dokázalo, že Michal je jeden v tejto oblasti na Slovensku v popredí. Zároveň sa vie veľmi dobre pohrať so slovami a dať im farbu.
Jediné teda, čo potrebuje dokopnúť je svet a postavy, inak skutočne dobré dielo s úžasnou myšlienkou, ktorá mi určite onedlho vyplní niekoľko prázdnych večerov vhodných na premýšľanie.
Čítaj viac
Zdenka
17.9.2017
Kniha, ktorá vas na chvilu prenesie do "iného sveta"
Veľmi zaujimave a pútavé spracovanie príbehu, ktore robi toto dielo jedinečným. Ide o ten druh knihy, ktorú neviete prestať citat.. Odporúčam
Čítaj viac
Peter Horvath
3.9.2017
zaujimava kniha
Zaujimava kniha, originalny napad. Cita sa lahko a presunie vas do uplne ineho sveta. Dava vela nametov na zamyslenie, ze ako by sme zili, keby to naozaj bolo tak, ako je to v knihe opisovane. Autor dobre popisal pocity Viliama a vedel som sa do neho vzit.
Čítaj viac
Michal Škombár
Michal Škombár
6.9.2017
Názor čitateľa
Ďakujem, som rád, že sa kniha páčila.
Čítaj viac

Michal Škombár sa narodil v roku 1991. Už desiaty rok je na dýchacom prístroji, no aj napriek tejto malej prekážke žije naplno. Je spisovateľom na plný úväzok. Rád píše sci-fi príbehy s netradičným koncom. Nebráni sa však ani iným žánrom. Jeho snom je byť jedným z najlepších spisovateľov na Slovensku a chcel by preraziť aj v zahraničí. Všetky jeho príbehy vznikli na základe obrazov, ktoré sa mu mihli v hlave. Píše vďaka klávesnici na obrazovke a myši, s ktorou vyťukáva písmenko po písmenku. Rád sníva šialené sny, ktoré sa aj na jeho prekvapenie plnia až nečakane rýchlo. Zatiaľ mu vyšli knihy, Druhá šanca a Pravá tvár, ktoré tvoria dvojdielnu sériu. V auguste 2017 vydá jeho novú knihu Na rozhraní dvoch svetov. Michala Škombára môžete sledovať aj na jeho stránke na facebooku. https://www.facebook.com/SkombarMichal/?ref=aymt_homepage_panel

Čítaj viac

Vydavateľstvo Elist vzniklo v máji 2016 ako projekt zameraný na podporu pôvodnej slovenskej tvorby. Od iných vydavateľstiev sa líši už samotnou filozofiou, keď nechce vystupovať ako firma zameraná na zisk, ale ako partner pre spisovateľov, ktorým podáva pomocnú ruku. Prvoradým cieľom vydavateľstva Elist je vytvárať kvalitné knihy, ktoré potešia čitateľov, ale aj autorov. Ani autori, ani ich diela pre nás nie sú len čislami. Ku každému z nich pristupujeme individuálne a snažíme sa z nich dostať maximum potenciálu. Rovnako si vážime aj názory a postrehy čitateľov a každou vydanou knihou sa zlepšujeme. ?

Naše základné hodnoty sú slušnosť, zodpovednosť, ústretovosť, inovatívnosť a kvalita.


Ako vzniklo vydavateľstvo?

Vydavateľstvo Elist založil cestovateľ Peter Hoferek, ktorý je sám autorom úspešnej knihy Okolo sveta s palcom hore. Keď zaniklo vydavateľstvo Druska Books, rozhodol sa podať pomocnú ruku autorom, ktorí tak ostali bez vydavateľstva a zobral ich pod svoje krídla. Jedným z nich bol aj Roman Horňák, známy svojimi jedinečnými detektívkami založenými na skutočných udalostiach. Dnes už vydavateľstvo ponúka viac ako sto kníh rôznych žánrov a spolupracuje s mnohými autormi, korektormi, grafikmi, ale aj tlačiarňami a distribútormi, aby sa knihy, ktoré si to zaslúžia dostali aj k vám.


Aké knihy vydáva vydavateľstvo Elist?

Nedá sa povedať, že by sa špeciálne zameriavalo na jeden žáner, ponuka je tak veľmi pestrá. V ponuke sú viaceré knihy zamerané na cestovanie, ale aj mnoho kníh od Vlada Zlatoša, uznávaného odborníka na zdravú výživu. Okrem toho sú v ponuky výborné detektívne romány od Romana Horňáka a či výborného debutanta Vojtech Benickeho. Najúspešnejším románom je knižka od Adriany Gregorovej, "Povedal, že budem šťastná", ktorá si získala nevídanú pozitívnu odozvu od čitateľov. Skoro celý náklad bol vypredaný už mesiac po vydaní a musela sa rýchlo spraviť dotlač. Čoskoro sa chystá voľné pokračovanie tejto knihy, "V klietke". Vydavateľstvo Elist vydáva aj knihy pre mladšie ročníky, napríklad krásnu rozprávku "Kto si trúfne na Peťa" od Júliusa Belana, alebo Zázračné jazierko od Moniky Jalakšovej. V januári 2017 vychádza zbierka poviedok Muži vs. ženy, v ktorej sa predstavia viac i menej známi autori. Za vśetkých spomeniem aspoň Moniku Wurm, Mareka Zákopčana, Mariu Corvus, Marka E. Pochu, Kristínu Pavelkovú, či Romana Horňáka.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Na rozhraní dvoch svetov - Michal Škombár
V zajatí geografie - Tim Marshall
Ušetríte 2,55 €