Knihy
E-knihy

Rodina

Vydavateľstvo
Knižní klub, 2017

Puzův poslední román je historickou romancí o rodině Borgiů, kterou slavný autor Kmotra vidí jako předchůdkyni všech pozdějších italských mafiánských klanů. Příběh začíná v roce 1492, kdy kardinál Rodrigo Borgia zakládá dynastii...

Čítaj viac

13,35 €

Bežná cena Bežne 14,05 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Puzův poslední román je historickou romancí o rodině Borgiů, kterou slavný autor Kmotra vidí jako předchůdkyni všech pozdějších italských mafiánských klanů. Příběh začíná v roce 1492, kdy kardinál Rodrigo Borgia zakládá dynastii, proslavenou v dějinách travičstvím, krvesmilstvím a intrikami. Autor se soustředí zejména na životní osudy dvou z Rodrigových dětí, Cesareho a Lukrécie, jejichž životy poznamenala silná vzájemná vášeň. Zatímco Rodrigo se stává papežem Alexandrem, duchovním vůdcem katolické komunity, jehož snem je získat nazpět pro křesťany Svatou zemi, jeho děti se oddávají světským vášním. Cesare prosluje jako nelítostný vojevůdce, původce i oběť mnoha intrik a spiknutí, a Lukrécie se věnuje především rodinným záležitostem diplomacii.

Materiály na tuto knihu shromažďoval Puzo již před napsáním svých nejslavnějších románů, dopsání Rodiny však z mnoha důvodů až do konce svého života neustále odkládal. Dva týdny před svou smrtí předal část knihy s poslední kapitolou své přítelkyni Carol Ginové s přáním, aby román dokončila.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rodina - Mario Puzo
Corleone - Ed Falco, Mario Puzo
26,88 €
Ušetríte 0,78 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
400
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Knižní klub
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788024255774
Naše katalógové číslo
257987

Čo si myslíme my

Barbora Jesenská
Barbora Jesenská
zamestnanec
25. júna 2018

Kniha zachytáva príbeh jednej z najškandalóznejších rodín 15./16. storočia. Rodiny, ktorú samotný autor považoval za prvých mafiánov a ktorá inšpirovala celú jeho tvorbu. Nechýba korupcia, vražda, zrada, cudzoložstvo, incest. Spoznajte príbeh legendárnej rodiny Borgiovcov z pera uznávaného Maria Puza.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Narodil sa v roku 1922 v New Zorku a jeho životná púť sa uzavrela 2. júla 1999 na Long Islande. V jeho pozostalosti zostal dokončený romám Omerta, ktorý vyšiel v roku 2000.
  V kritika priaznivo prijala jeho prvé romány Temná aréna, Šťastná pútnička a takisto jeho najslávnejší román Krstný otec. Potom nasledovali romány Blázni umierajú, Sicílčan a Štvrtý K.
  Romány o talianskej mafii Krstný otec a Posledný don preslávili aj ich filmové spracovania.

Čítaj viac

Na českém trhu již tradiční značka je také nejstarší nakladatelskou značku Euromedia Group. Nabízí především českou literaturu, detektivky, krimi, thrillery, militarie, historické romány a dětskou literaturu. Ke kmenovým autorům KK patří např. Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Ken Follett, Robin Cook či Philipp Vandenberg. V edici Záhady vychází např. Erich von Däniken.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Rodina - Mario Puzo
Corleone - Ed Falco, Mario Puzo
26,88 €
Ušetríte 0,78 €

„Píšem, aby som zistil o čom rozmýšľam. Okrem toho bary nie sú otvorené tak skoro.“

Daniel J. Boorstin