Knihy
E-knihy

Pekárova dcéra

Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2015
Edícia
Fortuna Litera

Nemecko, koniec roka 1944. Mladučká Nemka Elsie Schmidtová, dcéra miestneho pekára, dostáva na nacistickom vianočnom večierku ponuku na sobáš od istého vysokopostaveného dôstojníka. Po návrate z večierka sa však pri dverách rodinnej pekárne...

Čítaj viac

13,21 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Človek niekedy musí čeliť nepríjemným pravdám, aby našiel odvahu potrebnú na odpustenie.
Nemecko, koniec roka 1944. Mladučká Nemka Elsie Schmidtová, dcéra miestneho pekára, dostáva na nacistickom vianočnom večierku ponuku na sobáš od istého vysokopostaveného dôstojníka. Po návrate z večierka sa však pri dverách rodinnej pekárne Schmidtovcov zjaví malý židovský utečenec a vloží svoj osud do jej rúk.
O vyše šesťdesiat rokov neskôr v El Pase v Texase prechádza vzťah novinárky Reby Adamsovej a agenta americkej pohraničnej stráže Rikiho Chaveza vážnou krízou. Reba sa musí rozhodnúť, či sa dá ovládnuť démonmi minulosti poznačenej chorobou a smrťou otca, alebo nájde silu a pohne sa ďalej. V tomto citlivom období ju navonok jednoduchá pracovná úloha privedie do obchodu svojráznej starej miestnej pekárky Elsie Meriwetherovej. Kým Reba dychtivo túži odhaliť dávno pochované tajomstvá, Elsie jej otázky vníma ako pálčivé pripomenutie temnej minulosti.


Čítaj viac
Kúpte spolu
Pekárova dcéra - Sarah McCoy
Krajčírka z Dachau - Mary Chamberlain
25,47 €
Ušetríte 1,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Baker's Daughter
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788081424762
Naše katalógové číslo
214718
Počet strán
368
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

12 hodnotení

9
2
0
0
0

Eva Šranková
Eva Šranková
12.5.2017
Kniha, ktorá má dušu...
Mám rada knihy písané s citom, ktoré majú čo povedať. Mám rada knihy, o ktorých môžem napísať, že čitateľa obohatia – aj príbehom podaným vskutku vierohodne. Mám rada knihy, ktoré voňajú – čerstvým chlebom, škoricovými šiškami a najmä človečenstvom, pretože ľudia a svet zažili už viac ako dosť ukrutnosti...
Čítaj viac
Jaroslav Chnúrik
Jaroslav Chnúrik
14.11.2016
Názor zákazníka
Táto kniha mi trochu pripomínala Kukučínov Dom v stráni a to najmä kritikou spoločnosti očami človeka čo veľa zažil. Príbeh by sa dal zhrnúť asi tak, že mexičan sa pozeral do zrkadla a na druhej strane bol žid počas druhej svetovej. Práve kvôli vojnovej tematike som sa do tejto knihy pustil a aj keď to nebolo úplne to čo som čakal, určite som po prečítaní nebol sklamaný, skôr naopak.
Čítaj viac
Mária Glovová
Mária Glovová
31.5.2016
kniha roka
Knihu som dostala na Vianoce. Veľmi sa mi páčila zrozumiteľným opisom druhej svetovej a všetkého, čo
tá vojna prinášala. Ako nevinných ľudí a deti odvážili do koncentračných táborov a ľudí, ktorí pomáhali
zachraňovať Židov. Záver knihy bol veľmi dojímavý. Doporučujem si knihu prečítať. Je dosť napínavá. Budete ju
hltať.
Čítaj viac
Martina
16.2.2016
TOP
knihu som si kupila takpovediac z druhej ruky ....zaujal ma príbeh a samozrejme obdobie druhej sv.vojny,kedy sa príbeh viac či menej odohráva a bola som velmi,velmi prekvapená !!!!
Už dávno ma nedostal taký silný,emotívny,láskou a nehou písaný príbeh,nemala som problém s kapitolami,kde sa prelínala minulosť so skutočnosťou,ked som čítala kapitolu z čias vojny,chcela som ,aby nemala koniec,a zasa naopak :)
a musím povedať,že už dávno sa mi nestalo pri knihe,aby som posledné listy knihy preplakala,dokonca som nemohla dalej čítať cez slzy !!! Nechcela som ,aby sa príbeh skončil,chcela som,aby pokračoval a ja aby som bola sučasťou deja :)
v každom prípade túto nádhernú knihu o živote a láske doporučujem všetkym vám,nielen ako vzácny kúsok do zbierky ,ale aj ako skvelé čítanie :)
Čítaj viac
Zaujímave 10
15.1.2016
Názor čitateľa
Vynikajúci príbeh Elsie hltala som každé slovo, dojímavý,plný zvratov, nečakaných udalostí . Zaujímavý pohľad na 2 svetovú vojnu očami obyčajných Nemcov. Hviezdičku uberám za Rebin príbeh, ktorý ma postupne začal nudiť, pripomínal stovky podobných príbehov o ženách ktoré sa nevyznajú samy v sebe .Knihu ale určite odporúčam prečítať .
Čítaj viac
Deny
11.1.2016
putavé
Zaujal ma obal ked som si knihu kupovala..zo zaciatku som sa trochu stracala v deji nakolko sa prelínala prítomnosť s minulosťou. Velmi rychlo ma ale dej pohltil a musím povedať že kniha je velmi pekna plná zvratov a zaujímavých informácií. Dojímavá.
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pekárova dcéra - Sarah McCoy
Krajčírka z Dachau - Mary Chamberlain
25,47 €
Ušetríte 1,33 €

„Čitateľ, ten sa má... on si môže svojich autorov vyberať.“

Kutr Tucholský