popis Vedeli ste, že...? Martinus.sk ako jeden z prvých obchodov na Slovensku získal certifikát SAEC Bezpečný nákup. Pre ešte väčší pokoj na Vašej duši :-)

Program Literárneho stanu Martinus.sk


Na dobrý festival patria aj dobré knihy! Aj tento rok nájdete na Festivale Pohoda náš Literárny stan. Spolu s občianskym združením literarnyklub.sk sme pripravili naozaj bohatý program, v ktorom vystúpi napríklad aj Åsne Seierstad, Olga Tokarczuk, Rasha Abbas, Peter Krištúfek a mnohí ďalší autori. V kníhkupectve nájdete výborné knižky a ku každému nákupu dostanete špeciálnu festivalovú tašku. V Literárnom stane vás čaká aj naša kaviareň Foxford, takže u nás nájdete potravu pre dušu aj telo! Tešíme sa na vás!

     

Piatok 8. 7. 2016

Literárny cirkus KK Bagalu

9:00 - 11:00

Cirkus, v ktorom sa žongluje so slovami. Dušan Mitana, Boris Farkaš, Márius Kopcsay, Peter Balko, Soňa Uriková, Laco Kerata, Tomáš Varga a Marek Vadas. Nasleduje autogramiáda.

25 rokov vydavateľstva Modrý Peter

11:00 - 12:00

Básne čítajú Ivan Štrpka, Juraj Briškár (finalista Anasoft litera), Ľuboš Bendzák a zakladateľ vydavateľstva - básnik Peter Milčák.

Ako začať písať?

12:00 - 13:00

Katarína Čavojová a Lenona Štiblaríková pripravili workshop pre začínajúcich autorov. Aké sú najčastejšie chyby, ktoré robia autori pri oslovovaní vydavateľstiev? Čoho sa vyvarovať pri písaní?

Ako vzniká kniha?

13:00 - 13:30

Erik Fazekaš, editor z vydavateľstva Slovart, porozpráva o práci editora a o tom, aký je proces vzniku knihy a kto každý má vplyv na to, ako kniha vyzerá.

Peter Krištúfek

13:30 – 14:00

Peter Krištúfek predstaví svoj najnovší román Telá. Román o telách a telesnosti v rozličných podobách. Štyri postavy, ktorých príbehy sa prelínajú v dnešnej Bratislave. Moderuje Rudi Rus.

Ahoj Tato – Milý Kubo

14:00 – 14:30

Uvedenie knihy listov, ktoré začal písať Dežo synovi, v predtuche blížiaceho sa konca, s pocitom, že mu musí odovzdať svoje životné poznanie. Jakub túto výzvu opätoval a vznikol tak jedinečný dialóg medzi otcom a synom. Hostia: Jakub Ursiny, Ivan Štrpka, Ján Púček.

Åsne Seierstad Jeden z nás: Príbeh o Nórsku

14:30 - 15:30

Kniha nórskej reportérky Åsne Seierstad je hlbokým pohľadom na osobu Andersa Behringa Breivika, masového vraha, muža zúfalo túžiaceho po sláve a uznaní. Príbeh o Nórsku zachádza do jeho detstva, opisuje traumy malého chlapca, jeho túžby po fyzickej dokonalosti a bohatstve. Rozhovor so spisovateľkou moderuje Tomáš Bella.

Franz Kafka

15:30 - 16:15

Scénické čítanie poviedky Franza Kafku V trestaneckej kolónii v podaní Roberta Rotha a Pjoniho.

O čom je dobrý preklad?

16:30 - 17:00

Mária Štefanková, ktorá do slovenčiny preložila Paola Giordana či Alessandra Baricca, a Jozef Zelizňák, vďaka ktorému spoznali slovenskí čitatelia Jø Nesba alebo Erlenda Loea, budú spolu s Jurajom Šlesarom diskutovať o práci prekladateľov a o tom, čo znamená slovné spojenie dobrý preklad.

Čau o piatej
Agda Bavi Pain - Východ z raja

17:00 - 18:00

V populárnom cykle dramatizovaných čítaní Čau o piatej vystúpia Jana Oľhová, Richard Stanke a Viktor Horján. Na záver bude beseda s autorom a krst knihy.

Oriental express

18:00 - 18:30

Arabská literatúra nie je len Tisíc a jedna noc. Expresný ponor do súčasnej arabskej literatúry s orientalistom a prekladateľom Marekom Brieškom.

Rasha Abbas

18:30 - 19:30

Ako by sa správal nemecký superhrdina? Ako sa žije utečenke v Nemecku? Nenechajte si ujsť originálnu autorku, jej nekonvenčné názory a poviedky plné sebairónie, popkultúrnych odkazov a surreálnych zvratov! Spisovateľka a novinárka Rasha Abbas sa narodila v sýrskej Latakii roku 1984. Moderuje Michal Hvorecký. V spolupráci s Goethe inštitútom v Bratislave.

Nová beseda

19:30 - 20:00

Pre všetkých, ktorí milujú súvislosti, ale nemajú čas byť odborníkmi na všetko, vydáva vydavateľstvo Nová beseda útle a pestré knižky. Príďte sa rozprávať s redaktorom knihy Co je nového ve vzdělávání Bobom Kartousom a Terezou Hadravovou, autorkou Co je nového v estetice. Povedia vám napríklad, koľko faktov sa zmestí do sto stranovej knižky.

Festival Áčko - premietanie

21:00 - 22:00

Nočné premietanie ocenených snímkov študentského filmového festivalu predstaví jeho programová riaditeľka Michaela Morháčová.

Dmitry Glukhovsky - záznam besedy

23:00 - 00:00

Májovú besedu ruského autora sci-fi série Metro si prišlo do kníhkupectva Martinus.sk pozrieť približne 600 ľudí. Ak ste sa nemohli zúčastniť, pozrite si záznam!

Vlastnou univerzitou nášho života je zbierka kníh. (Thomas Carlyle)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 383 055,84 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička