popis Vedeli ste, že...?  U nás nakupujete naozaj bezpečne. Celý objednávkový proces je chránený šifrovaním.

Program Literárneho stanu Martinus.sk


Na dobrý festival patria aj dobré knihy! Aj tento rok nájdete na festivale Bažant Pohoda náš Literárny stan. Spolu s občianskym združením literarnyklub.sk sme pripravili naozaj bohatý program, v ktorom vystúpi napríklad aj Dušan Mitana, Braňo Jobus, Jan Němec a mnohí ďalší autori. V kníhkupectve nájdete výborné knižky a ku každému nákupu dostanete špeciálnu festivalovú tašku. Po prvýkrát zavíta na Pohodu aj naša kaviareň Foxford, takže v Literárnom stane nájdete potravu pre dušu aj telo! Tešíme sa na vás!

     

Piatok 10. 7. 2015

Dušan Mitana
Slovenský poker

10:00 - 11:00

Spisovateľská legenda Dušan Mitana uvedie nové vydavenie svojej kultovej poviedkovej zbierky Slovenský poker.

Poviedka 2014

11:00 - 13:00

Autorské čítanie a beseda s ocenenými autormi. Účinkujúci: Michal Baláž, Marek Grajciar, Karol Hajdu, Júlia Polovková, Martin Longa, Miroslav Macko, Dominika Petríková, Miroslava Pjonteková, Radovan Potočár, Katarína Varsíková, Martin Vlado

1000 věcí co mě serou

13:00 - 14:00

Pôvodne blog, dnes už aj štyri knihy plné hejtu. Trojica hejterských odborníkov sa stala fenoménom českého internetu a na Pohode sa príde prestaviť aj slovenským fanúšikom.

Tereza Oľhová & Martina Sľuková

14:00 - 14:30

INAK SA MÁM FAJN
Tragikomická mozaika osudu a smerovaní súčasnej slovenskej devy. Pôvodný text, ktorý nenútene vznikal časozbernou metódou je mozaikou príbehov, úvah a dialógov dvoch mladých žien na témy života, smrti, lásky, princípov morálky, zachovania reprodukcie, viery, hmyzu, vesmíru, šťastia a iného.

Súčasná poézia

14:30 - 15:30

Autorské čítanie súčasných českoslo- venských básnikov. Účinkujú: Jaromír Typlt (CZ), Milan Děžinský (CZ), Michal Habaj, Peter Šulej

Braňo Jobus - Plajko

15:30 - 16:00

Nová kniha vrbovského spisovateľa. Vedeli ste, že existuje Ústav rozvoja a nahrávania snov? Stačí zavolať a objednať si, o čom by ste chceli snívať. A japonský prístroj Načisto Harašimi vám pripraví sen podľa želania.

Za (Ruda) Slobodu!

16:00 - 17:00

Scénické čítanie z diela Ruda Slobodu a spomínanie na túto legendu slovenskej literatúry. Účinkujú: Zita Furková, Juraj Nvota, Zora Prušková

Čau o piatej

17:00 - 18:00

Populárny formát vydavateľstva KK Bagala na Festivale Bažant Pohoda. Z kníh slovenských autorov čítajú známe osobnosti. Richard Stanke číta z novej knihy Ballu, Lyrik číta Beneho a Ludwig Bagin číta Kornela Földváriho.

Literárny cirkus KK Bagalu

19:00 - 20:30

Literárne pêle-mêle. Autori vydavateľstva KK Bagala čítajú z pripravovaných kníh. Účinkujú: Anna Kiliánová, Soňa Uríková, Ondřej Mrázek, Balla, Václav Kostelanski, Tomáš Ulej, Marek Vadas, Laco Kerata, Agda Bavi Pain

Fest Anča

21:00 - 22:00

Nočné premietanie čerstvo ocenených filmov Medzinárodného festivalu animácie Fest Anča 2015.

Nu Video Dance

22:00 - 23:00

Ocenené filmy v rámci medzinárodnej súťaže najlepších tanečných filmov.

Škaredé v mojich knihách som prežila a to pekné som si vymyslela. (Pawlovska)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 309 182,82 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička