popis Vitajte u nás! Prihláste sa alebo sa zaregistrujte a začnite nakupovať knihy rýchlejšie, pohodlnejšie a lacnejšie. Nakupujete u nás prvýkrát?

Program Literárneho stanu Martinus.sk


Na dobrý festival patria aj dobré knihy! Aj tento rok nájdete na Festivale Pohoda náš Literárny stan. Spolu s občianskym združením literarnyklub.sk sme pripravili naozaj bohatý program, v ktorom vystúpi napríklad aj Åsne Seierstad, Olga Tokarczuk, Rasha Abbas, Peter Krištúfek a mnohí ďalší autori. V kníhkupectve nájdete výborné knižky a ku každému nákupu dostanete špeciálnu festivalovú tašku. V Literárnom stane vás čaká aj naša kaviareň Foxford, takže u nás nájdete potravu pre dušu aj telo! Tešíme sa na vás!

     

Piatok 8. 7. 2016

Literárny cirkus KK Bagalu

9:00 - 11:00

Cirkus, v ktorom sa žongluje so slovami. Dušan Mitana, Boris Farkaš, Márius Kopcsay, Peter Balko, Soňa Uriková, Laco Kerata, Tomáš Varga a Marek Vadas. Nasleduje autogramiáda.

25 rokov vydavateľstva Modrý Peter

11:00 - 12:00

Básne čítajú Ivan Štrpka, Juraj Briškár (finalista Anasoft litera), Ľuboš Bendzák a zakladateľ vydavateľstva - básnik Peter Milčák.

Ako začať písať?

12:00 - 13:00

Katarína Čavojová a Lenona Štiblaríková pripravili workshop pre začínajúcich autorov. Aké sú najčastejšie chyby, ktoré robia autori pri oslovovaní vydavateľstiev? Čoho sa vyvarovať pri písaní?

Ako vzniká kniha?

13:00 - 13:30

Erik Fazekaš, editor z vydavateľstva Slovart, porozpráva o práci editora a o tom, aký je proces vzniku knihy a kto každý má vplyv na to, ako kniha vyzerá.

Peter Krištúfek

13:30 – 14:00

Peter Krištúfek predstaví svoj najnovší román Telá. Román o telách a telesnosti v rozličných podobách. Štyri postavy, ktorých príbehy sa prelínajú v dnešnej Bratislave. Moderuje Rudi Rus.

Ahoj Tato – Milý Kubo

14:00 – 14:30

Uvedenie knihy listov, ktoré začal písať Dežo synovi, v predtuche blížiaceho sa konca, s pocitom, že mu musí odovzdať svoje životné poznanie. Jakub túto výzvu opätoval a vznikol tak jedinečný dialóg medzi otcom a synom. Hostia: Jakub Ursiny, Ivan Štrpka, Ján Púček.

Åsne Seierstad Jeden z nás: Príbeh o Nórsku

14:30 - 15:30

Kniha nórskej reportérky Åsne Seierstad je hlbokým pohľadom na osobu Andersa Behringa Breivika, masového vraha, muža zúfalo túžiaceho po sláve a uznaní. Príbeh o Nórsku zachádza do jeho detstva, opisuje traumy malého chlapca, jeho túžby po fyzickej dokonalosti a bohatstve. Rozhovor so spisovateľkou moderuje Tomáš Bella.

Franz Kafka

15:30 - 16:15

Scénické čítanie poviedky Franza Kafku V trestaneckej kolónii v podaní Roberta Rotha a Pjoniho.

O čom je dobrý preklad?

16:30 - 17:00

Mária Štefanková, ktorá do slovenčiny preložila Paola Giordana či Alessandra Baricca, a Jozef Zelizňák, vďaka ktorému spoznali slovenskí čitatelia Jø Nesba alebo Erlenda Loea, budú spolu s Jurajom Šlesarom diskutovať o práci prekladateľov a o tom, čo znamená slovné spojenie dobrý preklad.

Čau o piatej
Agda Bavi Pain - Východ z raja

17:00 - 18:00

V populárnom cykle dramatizovaných čítaní Čau o piatej vystúpia Jana Oľhová, Richard Stanke a Viktor Horján. Na záver bude beseda s autorom a krst knihy.

Oriental express

18:00 - 18:30

Arabská literatúra nie je len Tisíc a jedna noc. Expresný ponor do súčasnej arabskej literatúry s orientalistom a prekladateľom Marekom Brieškom.

Rasha Abbas

18:30 - 19:30

Ako by sa správal nemecký superhrdina? Ako sa žije utečenke v Nemecku? Nenechajte si ujsť originálnu autorku, jej nekonvenčné názory a poviedky plné sebairónie, popkultúrnych odkazov a surreálnych zvratov! Spisovateľka a novinárka Rasha Abbas sa narodila v sýrskej Latakii roku 1984. Moderuje Michal Hvorecký. V spolupráci s Goethe inštitútom v Bratislave.

Nová beseda

19:30 - 20:00

Pre všetkých, ktorí milujú súvislosti, ale nemajú čas byť odborníkmi na všetko, vydáva vydavateľstvo Nová beseda útle a pestré knižky. Príďte sa rozprávať s redaktorom knihy Co je nového ve vzdělávání Bobom Kartousom a Terezou Hadravovou, autorkou Co je nového v estetice. Povedia vám napríklad, koľko faktov sa zmestí do sto stranovej knižky.

Festival Áčko - premietanie

21:00 - 22:00

Nočné premietanie ocenených snímkov študentského filmového festivalu predstaví jeho programová riaditeľka Michaela Morháčová.

Dmitry Glukhovsky - záznam besedy

23:00 - 00:00

Májovú besedu ruského autora sci-fi série Metro si prišlo do kníhkupectva Martinus.sk pozrieť približne 600 ľudí. Ak ste sa nemohli zúčastniť, pozrite si záznam!

Najväčšou poverou je názor, že knihy sú na to, aby sa čítali. (Morley Ch.)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 378 152,01 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička