Knihy
E-knihy
17,02 €

Bežná cena Bežne 17,92 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

   Slovník je dielom kolektívu autorov, ktorí ponúkajú slovenskej kultúrnej verejnosti široko koncipovaný lexikón. Obsahuje biograficko-literárne heslá slovenských básnikov, prozaikov, dramatikov, prekladateľov, literárnych a kultúrnych historikov, vedcov a kritikov, tvorcov pre deti a mládež, autorov literatúry faktu, nežijúcich i žijúcich na Slovensku a v zahraničí, ktorých ťažisko tvorby spadá do 20. storočia. Slovník prináša heslá nielen významných spisovateľov, ale aj menej známych či neprávom obchádzajúcich literárnych tvorcov, exilových autorov i spisovateľov slovenských enkláv v zahraničí, až po reprezentantov nastupujúcej generácie, ktorí sa už prezentovali v literatúre samostatnými knižnými vydaniami. Kritériom pre zaradenie do slovníka bolo uverejnenie aspoň dvoch publikácií.
Slovník obsahuje heslá okolo 1200 tvorcov s približne 860 portrétmi, čo predstavuje doteraz najkomplexnejšiu galériu slovenských spisovateľov 20. storočia.
Na vydaní slovníka sa podieľalo Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov a Slovenská národná knižnica v Martine.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
527
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Väzba
pevná väzba
ISBN
808061122X
Naše katalógové číslo
9684
Rozmer
210×270 mm
Rok vydania
2001

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia