Knihy
E-knihy

Psychológia hudby nielen pre hudobníkov

Od hľadania vzťahu k hudbe k umeleckému majstrovstvu

Vydavateľstvo
Peter Krbaťa, 2008

Aké funkcie má hudba v živote človeka i spoločnosti? Od čoho závisí, či sa narodí hudobne nadaný človek? Aké sú zvláštnosti hudobného vývinu od počatia po starobu?...

Čítaj viac

13,21 €

Bežná cena Bežne 13,91 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Aké funkcie má hudba v živote človeka i spoločnosti? Od čoho závisí, či sa narodí hudobne nadaný človek? Aké sú zvláštnosti hudobného vývinu od počatia po starobu? Ako sa prejavuje hudobné nadanie, talent, umelecké majstrovstvo? Ktoré vplyvy a podmienky urýchľujú alebo spomaľujú ďalší hudobný rozvoj? Ako tvorivo realizovať hudobnú edukáciu? Čo vieme o hudobných profesiách? Čo chápeme pod pojmom osobnosť hudobníka alebo i učiteľ hudby? Ako sa počas celej životnej cesty hudobníci vysporadúvajú s úspechmi, radosťami, ale i krízami, zdravotnými problémami a stresmi ? Ako tieto otázky skúmala a skúma psychológia hudby alebo i hudobná pedagogika? Aký je súčasný stav ich poznatkov vo svete? Aké poznáme paradigmy hudby v histórii ľudstva. A čo vzťah hudba-technika? Čím môže hudbe pomôcť nový interdisciplinárny odbor mediamatika? To sú len niektoré z celého radu ďalších otázok, na ktoré sa pokúša odpovedať publikácia psychológa hudby Doc. PhDr. Petra Krbaťu, CSc.. Je druhým, prepracovaným a rozšíreným vydaním Psychológie hudby /nielen/ pre hudobníkov. Vychádza s podtitulom Od hľadania vzťahu k hudbe k umeleckému majstrovstvu. Je určená rodičom hudobne nadaných detí, učiteľom hudby, žiakom i študentom všetkých stupňov umeleckých škôl, amatérskym i profesionálnym hudobným interpretom, teoretikom hudby, skladateľom, dirigentom, výskumníkom, organizátorom hudobného života ako aj všetkým milovníkom hudby.

Spoluautorkami sú PaedDr. Martina Krušinská, PhD. a Mgr. art. Jaroslava Gajdošíková - Zeleiová, PhD., odborníčky z oblasti hudobnej edukácie a muzikoterapie.

Záujemcov o hlbšie štúdium nastolenej problematiky autori odkazujú na početné odborné štúdie i celkom nové literárne pramene.

Spoluautorky: Martina Krušinská, Jaroslava Gajdošíková Zeleiová
Obálka: Peter Gajdošík
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
364
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2008
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Peter Krbaťa
Rozmer
145×205 mm
ISBN
8096980864
Naše katalógové číslo
53273

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

17 hodnotení

15
0
2
0
0

Monika
2.6.2012
Zaujímavá publikácia
Ide o skúseného autora, ktorý v spolupráci so špecialistami v rôznych oblastiach vytvoril mimoriadne zaujímavú publikáciu. Každý si tam nájde svoju časť, ktorá ho môže zaujať, či prípadne inšpirovať k hlbšiemu bádaniu a vzťahu k hudbe.
Čítaj viac
marian
16.6.2011
Názor čitateľa
Táto knižka nie je dobre napísaná. Obsahovo sa tam nájdu zaujímavé veci, ale osobne odporúčam "Hudební psychologie" -
Marek Franěk (2007). Knižka od českého kolegu je nepochybne zaujímavejšia.
Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green