Knihy
E-knihy
12,87 €

Bežná cena Bežne 13,50 €

Ušetríte 5%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Veríte na prekliatie? Že nie?

Po prečítaní knihy opisujúcej život ženy od jej narodenia až po vek, v ktorom už nemá čo získať ani stratiť, zostanete na pochybách.

V živote hlavnej postavy Lindy akoby zomrela duša a zhasli slová nádeje. Svojou spoveďou vás prevedie traumou dieťaťa rozvedených rodičov, ktorí ju neustále odkladali ako nechcenú batožinu, raz tu a raz tam. Ukáže vám svoju cestu ženy hľadajúcej lásku a opíše skutočné peklo emócií, ktoré by nechcela zažiť žiadna matka. Stratu, s ktorou sa Linda nevedela zmieriť, jej osud nahradí dvojitým darom a znovu jej dovolí sa na chvíľu nadýchnuť.

Cesta, ktorou prechádza, je obklopená tmavými múrmi a len ako lúč slnka na chvíľu zablúdi do jej života vášeň v podobe lásky. A práve láska bude tou, ktorá ju opäť sotí na samé dno, kde bude v pokore znášať svoj životný údel. Pomocnú ruku jej dá priateľka Mária ale aj sesternica Lenka, ktorá ju učí zvládať neľahké situácie a bojovať s „prekliatím rodu".
Čítaj viac
Kúpte spolu
Navždy prekliata - Zdenka Wenzlová Švábeková
Čarovné príbehy - Anina Botošová
22,35 €
Ušetríte 1,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2018
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Elist
Rozmer
150×215 mm
ISBN
9788081971693
Naše katalógové číslo
436415

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

5 hodnotení

5
0
0
0
0

Janka Grznárová
24.1.2019
recenzia
veľmi pekná kniha napínavá a smutná. dej mi ale pripomínal autorkynu prvotinu. Páčilo by sa mi keby autorka začala písať aj pozitívnejšie knihy z krajším koncom.....
Čítaj viac
Terezia Horňáková
Terezia Horňáková
13.12.2018
Navždy prekliata
"Navždy prekliata" musím konštatovať, že ničím nezaostáva za výbornou knihou "Nesmieš to povedať". Spisovateľka píše veľmi zaujímavo a citlivo popisuje skutočne traumatizujúce príbehy a osudy nešťastných, nechcených a týraných detí, žien a matiek. Bez servítky opisuje utrpenie, zlyhanie, zhýralosť, vášeň aj bolesť. Bravúrne vystihuje na konci príbehu odpovede celoživotne trpiacej ženy: "rezignovala som" alebo "som navždy prekliata"? Jej život je mementom pre všetky trpiace a týrané deti a ženy s najbližšími príbuznými. Koľko energie musela táto žena vynaložiť, aby mohla prežiť. Pravdu povediac, pri čítaní tejto knihy som si aj neraz poplakala.
Čítaj viac
Zuzana Jakubovská
Zuzana Jakubovská
25.11.2018
Nádherné čítanie na zamyslenie
Kniha sa mi páčila, ozaj super čítanie :-) Knihu som prečítala za dva dni, čítala som stále v jednom kuse, keď som mala čas :-)
Odporúčam si knihu prečítať :-)
Čítaj viac
Mária Uhrová
18.11.2018
Kniha na zamyslenie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Je ťažké uveriť obsahu tejto knihy, keď človek vyrastal v normálnej rodine s normálnymi rodičmi. Kniha je však napísaná na základe rozprávania naozaj prežitého života. To, čím si prešla hlavná postava Linda by sa v dnešnej spoločnosti nemalo dopustiť. Nezáujem vlastnej matky o dcéru, jej sexuálne zneužívanie vlastným otcom a otčimom, prehadzovanie si nechceného dieťaťa medzi príbuznými, vyrastanie bez lásky a dôvery k dospelým, neskôr sklamanie v manželstvách a nesmierna láska k vlastným deťom, smrť synčeka, znášanie psychického a fyzického týrania, zároveň obrovská snaha vychovať a ochraňovať deti napriek tomu že nemala šťastie na ich otcov Lindu nezlomili a obetovala sa, aby jej vlastné deti mali krajšie detstvo a veľa lásky aspoň od matky. Niekedy pomôžu viac priateľky ako vlastná rodina. Dúfam, že táto kniha pomôže nájsť odvahu volať o pomoc a hovoriť o tom zneužívanými a týranými matkami. Je to veľmi potrebné.
Čítaj viac
natalia vesma
18.11.2018
Skutočný príbeh zo života. V našej mysli sa vynorí množstvo otázok a odpovedí nasmerovaných k deťom, ženám, k ich partnerom, manželom, ich zodpovednosti za život svojich detí, svojich najbližších. Na začiatku býva všetko krásne ako niť, ktorá spája naše sny, ilúzie, nádeje,... Naivne vkročíme, nite sa pevne držíme s vierou vysnívanej ilúzie a zrazu do toho vkročí syndróm strachu a niť pretrhne, snažíme sa ju uzlíkmi pospájať, ale znova sa pretrhne, nevieme ako sa zachovať, ako vycúvať, aby sme nepoškodili tých, na ktorých nám záleží. A čo deti? Neuvedomujúc im vštepujeme nesprávny pohľad na samotný život a posúvame ich do roviny trpiteľov skloniac svoje hlavy a pokračovať takto ďalej, bez návodu ako sa žiť má a ako sa proti kalu života brániť. Zatvárame oči a sme ticho, lebo podľa mienky okolia sa nepatrí vyťahovať na svetlo ten najväčší kal. Žena je matka a jej úlohou je starať sa o deti, o partnera, manžela, znášať všetky príkoria, poníženia,... lebo tak to má byť, akýsi zaužívaný vzorec, ktorý káže ženám mať strach, mlčať, podriadiť sa vôle iných - plniť ju, lebo ona je tá, ktorá porodila dieťa a jej povinnosťou je starať sa aj o nezodpovedného partnera, ktorý nemá voči nej a deťom žiadnu úctu a kopne si do nich beztrestne kedy sa mu zachce aj s vulgárnym a fyzickým doprovodom. V tejto knihe je napísaný jeden z príbehov mnohých deti, žien a ich partnerov bez pozlátka, taký, aký v skutočnosti je. Akoby prekliatie od narodenia, ktoré sa nesie celým ich životom a prenáša sa aj na ich potomkov. Vzorec života, správania, hodnôt nevedomky prenášame na svoje potomstvo a naše deti zase na svoje deti vďaka nášmu vlastnému strachu vzoprieť sa a ísť svojou vlastnou cestou.
Každá bytosť je inak slobodná, lebo každá svoje vlastné bremeno má, a to sa inú bytosť prehodiť nedá, svoju zodpovednosť si musí poniesť každý sám.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Navždy prekliata - Zdenka Wenzlová Švábeková
Čarovné príbehy - Anina Botošová
22,35 €
Ušetríte 1,10 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev