Knihy
E-knihy

Pracovné právo v poznámkach s príkladmi

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2017

Cieľom druhého vydania publikácie Pracovné právo v poznámkach s príkladmi je prispieť didakticko-praktickým prístupom k výučbe pracovného práva a k ucelenému výkladu jeho jednotlivých inštitútov v zmysle platných a účinných ustanovení Zákonníka práce...

Čítaj viac

20,90 €

Bežná cena Bežne 22,00 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Cieľom druhého vydania publikácie Pracovné právo v poznámkach s príkladmi je prispieť didakticko-praktickým prístupom k výučbe pracovného práva a k ucelenému výkladu jeho jednotlivých inštitútov v zmysle platných a účinných ustanovení Zákonníka práce a ďalších relevantných právnych predpisov. Tomu zodpovedá aj obsah učebnice prispôsobený tradičným sylabám pracovného práva doplnený o najnovšie poznatky z odboru.

V druhom vydaní je predkladaná učebnica doplnená o tri nové kapitoly a v miernom rozsahu je prepracovaný obsah niektorých pôvodných kapitol. Vzhľadom na dynamiku legislatívnych zmien v oblasti pracovného práva sú viaceré informácie aktualizované v súlade s platnými a účinnými právnymi predpismi. Aj po rozšírení a prepracovaní prvého vydania si učebná pomôcka zachováva svoj poznámkový ráz (s výnimkou prvej kapitoly vzhľadom na jej obsah) a nezameriava sa na sústredenie všetkých dostupných informácií k daným pracovnoprávnym inštitútom. Riešené príklady sa osvedčili vo vyučovacom procese ako náhrada chýbajúcich praktických skúseností študentov a príklady na zamyslenie (bez odporúčaných riešení) im pomáhajú rozvíjať analytické schopnosti v komplexnejších súvislostiach. Z uvedených dôvodov je na záver každej kapitoly pripojený početnejší zoznam literatúry, ktorá je nielen zoznamom autormi citovaných publikácií, ale aj ďalšími zdrojmi uľahčujúcimi riešenia dotknutej problematiky a jej hlbšie pochopenie.

Publikácia je určená predovšetkým študentom právnických fakúlt a je vhodnou výučbovou pomôckou pri štúdiu predmetu pracovné právo. Je však dostatočne univerzálna aj pre externé použitie. V tomto smere je využiteľná pre širokú odbornú verejnosť a všetkých tých, ktorí sa vo svojej praxi stretávajú s aplikačnými problémami pracovnoprávnych predpisov a majú záujem získať celistvejší prehľad o pracovnom práve.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
416
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788081686863
Naše katalógové číslo
281738

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Michal
26.11.2016
Vynikajúce
Vynikajúca kniha! Napísaná je zrozumiteľne a jednoducho. Látka vysvetlená so všetkým, čo k nej patrí. Pecka sú príklady použitia pracovného práva z praxe, kontrolné otázky na učivo a príklady na zamyslenie, bez riešenia. Na nich si môžem overiť, či teóriu skutočne ovládam. Po prečítaní kapitoly, príkladov a vypracovaní úloh si to človek určite zapamätá. Učil som sa z nej na zápočet a dostal som 35/40 bodov.

No proste maximálna spokojnosť a dobré investované peniaze.
Čítaj viac
Viki
24.2.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

A z ktorej právnickej fakulty, prosím Vás, ste? Nakoľko mne sa zdá, že doteraz sme preberali asi všetko, len nie to, čo je v knihe ???? (UPJŠ)
Čítaj viac

„Ak stretnete výnimočného človeka, mali by ste sa ho opýtať, aké knihy číta.“

Ralph Waldo Emerson