Knihy
E-knihy

Píseň o Bernadettě

Vyšehrad, 2017
Vydavateľstvo
Vyšehrad, 2017

Další vydání slavného Werflovarománu "Píseň o Bernadettě", je vlastně dokumentární román, který na základě faktů vypravuje o životě Bernadetty Soubirousové...

Čítaj viac

17,77 €

Bežná cena Bežne 18,71 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Další vydání slavného Werflovarománu "Píseň o Bernadettě", je vlastně dokumentární román, který na základě faktů vypravuje o životě Bernadetty Soubirousové, chudobného a neduživého děvčátka z pyrenejského podhůří. Autor jej napsal r. 1941, krátce poté, co se mu podařilo uprchnout před hitlerovským nacismem z okupované Francie. O pohnutkách, které ho k tomu vedly, říká: ,,V červenci roku 1940 jsem ve chvíli velké tísně slíbil před jeskyní v Lurdech, že vyváznu-li z nebezpečí a bude-li mi dopřáno dospět k spásnému pobřeží Ameriky, zazpívám Píseň o Bernadettě, a to dříve než se pustím do nějaké jiné práce...“ Slavného pražského rodáka připomínáme jeho dalšími romány, např. Jeremiáš, Čtyřicet dnů.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Píseň o Bernadettě - Franz Werfel
Mezi nebem a zemí - Franz Werfel
27,99 €
Ušetríte 1,48 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
448
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Vyšehrad
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788074297953
Naše katalógové číslo
263771

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Franz Werfel (1890 – 1945) básnik, prozaik, dramatik a esejista – patril medzi najznámejších po nemecky píšucich autorov svojej doby. Jeho mladosť bola úzko spätá s intelektuálnymi a literárnymi debatami v pražskej kaviarni Arco, kde sa stretával s Franzom Kafkom, Maxom Brodom a ďalšími autormi. Medzi základné motívy tvorby tohto citlivého a vnímavého spisovateľa patrili morálna zodpovednosť jednotlivca za vlastné konanie, pocit odcudzenia a úzkosti zo zániku „starého, dobrého“ sveta, ale i otázka viery a religiozity. S manželkou Almou Mahlerovou, vdovou po známom hudobnom skladateľovi, ho spájalo osudové puto priam magického očarenia. Pred začiatkom druhej svetovej vojny spolu odišli do Francúzska a neskôr emigrovali do Spojených štátov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Píseň o Bernadettě - Franz Werfel
Mezi nebem a zemí - Franz Werfel
27,99 €
Ušetríte 1,48 €

„Niet takej bezcennej knihy, čo by neobsahovala nič dobré.“

Johnson S.