Knihy
E-knihy

V ohni

Sedem rozhodnutí na dosiahnutie inšpiratívneho života

Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2016

Keď mal John O’Leary deväť rokov, pri ničivom požiari domu len o vlások unikol smrti. Utrpel popáleniny na celom tele a lekári jeho rodičom oznámili, že sa nedožije rána...

Čítaj viac

11,31 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Keby ste sa mohli vrátiť v čase, spravili by ste to znova?
Kedysi jeho najbližší čakali, že zomrie, no teraz učí ostatných, ako skutočne žiť.
Keď mal John O’Leary deväť rokov, pri ničivom požiari domu len o vlások unikol smrti. Utrpel popáleniny na celom tele a lekári jeho rodičom oznámili, že sa nedožije rána.
Vďaka podpore niekoľkých výnimočných ľudí však zvládol päť mesiacov uzdravovania sa v nemocnici a potom nasledujúce roky plné nepredstaviteľne bolestivých rehabilitácií, aby sa mohol opäť hýbať a ovládať svoje telo. Táto skúsenosť od základu zmenila jeho život, no John vraví, že aj jeho zmenila k lepšiemu... a že keby mal všetko podstúpiť znova, urobil by to.
Ako je to možné? Ako je možné, že niektorí ľudia sa zoči-voči problémom zosypú, zatiaľ čo iných posilnia? Aké tajomstvá nám poodhalí Johnov neuveriteľný príbeh odolnosti a čo sa z neho môžeme naučiť?

V ohni je úprimná a neuveriteľná kniha o víťazstve nad tragédiou. Povzbudí vašu schopnosť chopiť sa moci a zmeniť svoj život z obyčajného na neobyčajný bez ohľadu na okolnosti. Ako vraví O’Leary: „Nie vždy si môžete vybrať životnú cestu, po ktorej pôjdete, ale stále si môžete zvoliť spôsob, akým po nej budete kráčať.“


Čítaj viac
Kúpte spolu
V ohni - John O'Leary
Zázraky - Eric Metaxas
23,59 €
Ušetríte 1,21 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
On Fire
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788081426216
Naše katalógové číslo
250641
Počet strán
288
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Dana Starinská
Dana Starinská
22.2.2017
Jedným slovom - super!
V súčasnosti je na trhu mnoho druhov motivačnej literatúry. Z toľkého množstva sa čitateľ pomedzi všetky neraz cíti zmätene. Niekedy ani nevie presne odhadnúť, či kúpa tej a tej motivačnej literatúry bude stáť za to, veď je taký obrovský výber a každá sľubuje niečo iné. Niekedy pomôže dobre a kvalitne napísaná recenzia alebo odporúčanie priateľov či známych. Stavila som na recenziu. A neľutujem. Kniha s názvom V ohni splnila všetky očakávania, ktoré som mala po prečítaní recenzii. V porovnaní s inými knihami tohto druhu, ktoré som v minulosti čítala táto ma oslovila najviac. Autor v nej v úvode každej kapitoly postupne odhaľuje svoj príbeh s požiarom, ktorý zažil ešte ako dieťa. Tragédia, ktorá sa v živote autora odohrala bola nakoniec skvelou inšpiráciou v napísaní tohto úžasného diela. Áno úžasného, lebo po prečítaní tejto knihy som vôbec nemala pocit, že tých informácií bolo priveľa a že na nich rýchlo zabudnem, ako pri iných knihách motivačného charakteru. Bez zbytočného naťahovania a prikrášľovania je v každej kapitolke stručne jasne podaná lekcia, z ktorej si isto každý niečo odnesie. Mňa osobne najviac zaujala časť o prekonávaní strachu. Kniha má dokopy 7 kapitol a sú jednotlivo nadväzujúce. V úvode samozrejme nechýba prehľadný obsah. Toto dielo isto poteší tých, ktorí obľubujú motivačnú literatúru a zároveň hľadajú spomedzi tejto kategórie niečo možno menej prehnané a vychádzajúce predovšetkým z reálneho života autora.
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
V ohni - John O'Leary
Zázraky - Eric Metaxas
23,59 €
Ušetríte 1,21 €

„Poézia je dielo z najsvätejších. S láskou sa pokloňte básnikovi, lebo jeho život býva životom nešťastným.“

H. De Balzac