Knihy
E-knihy
16,06 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Táto vysokoškolská učebnica oboznamuje čitateľa so základnými úlohami a algoritmami z vednej oblasti označenej ako diskrétna optimalizácia. Je určená predovšetkým študentom informatických odborov ako úvod do problematiky optimalizácie. Pre vybraté úlohy neceločíselného a celočíselného lineárneho programovania, ako aj pre úlohy nelineárne, sme vybrali zostavu základných metód ich riešenia a tie podávame čitateľovi počínajúc princípom, cez vysvetlenie algoritmu, až k spôsobu jeho implementácie v jazyku Java.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
316
Hmotnosť
720 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
176×250 mm
ISBN
9788055410524
Naše katalógové číslo
222013

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


Vladimír Kvasnická
Vladimír Kvasnická
2.2.2017
Názor čitateľa
Obsah knihy je v sucastnosti velky omyl. Nazov "Diskretna optimalizacia" vo vme evokoval moderne stochasticke optimalizacie, ktore tvoria jadro sucasnej umelej inteligencie. Je velka chyba pre autorov napr. skutocnost, ze v literature nie je uvedena ani jedna moderna kniha o stochastickej oprimalizacii (napr. geneticky algoritmus, simulovane zihanie - mimochodom spolutvorca je V. Cerny z FMFI UK v Blave ...), ktore tvoria jadro modernej umelej inteligencie. Velmi blizko k Ziline, v Ostrave, stochasticke algoritmi tvoria jadro moderneho informatickeho vyskumu.Takze vazeni kolegovia, treba nadviazat so susedmi spolupracu a isto sa naucite nieco nove.

Vlado Kvasnicka
Čítaj viac

„Obsah niečej knižnice je súčasť jeho histórie, rovnako ako obraz po predkoch.“

Anatole Broyard