Knihy
E-knihy

Haiku, haiečku, haiku zelený

Sedemnásťslabičná antológia

  • Kolektív autorov
Vydavateľstvo
F. R. & G., 2011

Haiku má sedemnásť slabík, čistú formu japonskej priezračnosti. Dumka, piktogram blesku, padajúci list jesenného chladu a zimného hladu, otvorená náruč a zaťatá päsť. Napriek svojej ostrovnej izolovanosti prekĺzlo haiku všade, kam sa dalo i nedalo. A...

Čítaj viac

7,98 €

Bežná cena Bežne 8,00 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

7,98 €

Viac o knihe

Haiku má sedemnásť slabík, čistú formu japonskej priezračnosti. Dumka, piktogram blesku, padajúci list jesenného chladu a zimného hladu, otvorená náruč a zaťatá päsť. Napriek svojej ostrovnej izolovanosti prekĺzlo haiku všade, kam sa dalo i nedalo. A nevyhlo sa ani Slovensku. To všetko je obsiahnuté v tejto antológii, ktorá je súborom toho najlepšieho sedemnásťslabičného putovania od zablysnutia k záverečnému hromovému akordu. HAIKU, HAIEČKU, HAIKU ZELENÝ je antológia, v ktorej sa stretávajú slovenskí básnici rôznych generácií, rôzneho poetického naturelu. Ich cesty v slovenskej poézii boli kľukaté, často zarúbané a veľakrát neschodné, ale stretli sa a preťali v priesečníku majstrovskej básnickej formy: haiku. Ivan Štrpka, Ján Štrasser, Ivan Kadlečík, Daniel Hevier, Peter Repka, Angela Repka, Ján Púček, Oleg Pastier, Karol Chmel, Ján Litvák a ďalší tvorcovia modernej slovenskej poézie jedinečným básnickým majstrovstvom vytvorili novú a neočakávanú udalosť z všednosti všedných chvíľ.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Haiku, haiečku, haiku zelený - Kolektív autorov
Čítanie myslenia - Iva Kadlečíková
15,58 €
Ušetríte 0,42 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
176
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
F. R. & G.
Rozmer
120×190 mm
ISBN
9788089499052
Naše katalógové číslo
184638

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Haiku, haiečku, haiku zelený - Kolektív autorov
Čítanie myslenia - Iva Kadlečíková
15,58 €
Ušetríte 0,42 €