popis
22. 11. 1963

22. 11. 1963   

Stephen King  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2012
VYPREDANÉ (60)
Bežná cena: 15,90 €
Naša cena: 15,11 €
Ušetríte:5% (0,79 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Tento titul je, žiaľ, vypredaný (Čo to znamená?).

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 792 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia 22.11.1963
Dvadsiateho druhého novembra 1963 zazneli v Dallase tri výstrely, prezident Kennedy padol mŕtvy a svet sa zmenil. Čo keby ste dostali možnosť tomu zabrániť? Stephen King tentoraz berie čitateľov na neuveriteľnú cestu do minulosti. Jake Epping, tridsaťpäťročný učiteľ angličtiny z mestečka Lisbon Falls v štáte Maine, si privyrába vyučovaním v kurzoch pre dospelých. Požiada svojich študentov, aby napísali slohovú prácu o udalosti, ktorá zmenila ich život. Pri jednej z nich mu vyhŕknu slzy – číta srdcervúci príbeh o tom, ako sa raz večer pred vyše polstoročím vrátil otec Harryho Dunninga domov a kladivom zabil jeho matku, sestru aj dvoch bratov. Jake si pri čítaní tejto slohovej práce uvedomí, že dejiny – Harryho aj tie veľké americké – sa často zvrtnú na maličkosti... Onedlho mu jeho známy Al, majiteľ miestnej reštaurácie, prezradí tajomstvo. V jeho špajze sa nachádza brána do minulosti, do konkrétneho dňa v roku 1958. Al prehovorí Jaka, aby sa podujal na misiu, ktorej zasvätil veľkú časť života – zabrániť atentátu na Kennedyho. Tak sa začína Jakov nový život v minulosti. Stáva sa z neho George Amberson v ére Kennedyovcov, Elvisa Presleyho, veľkých amerických áut a všadeprítomného cigaretového dymu. Každá zákruta na ceste časom, zo škaredého malomesta Derry (kde musí Jake vyriešiť záležitosť s Dunningovcami) do milého mestečka Jodie v Texase, kde sa Jake nebezpečne zamiluje, ho vedie k samotárovi a čudákovi menom Lee Harvey Oswald a do Dallasu, kde sa minulosť stáva až neznesiteľne napínavou a kde sa dejiny už vôbec nemôžu nazývať dejinami.

Podrobnosti

 • Originálny názov: 11/22/63
 • Počet strán: 792 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 125×200 mm
 • Hmotnosť: 660 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788055128665
 • Rok vydania: 2012
 • Naše katalógové číslo: 126325
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Zaradené v kategórii

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia. Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: 22. 11. 1963Zdieľať

Ukážka z knihy

V polovici prvej strany ma zaštípali oči a zložil som verné červené pero. Pri tej časti, keď opisoval, ako zaliezol pod posteľ a krv mu stekala do očí (aj do hrdla my stekala a bola hnusná), tam som sa rozplakal – Christy by na mňa bola hrdá. Dočítal som to do konca, nespravil som ani jednu opravu a utieral si oči, aby mi slzy nepadali na stránky, ktoré ho očividne stáli toľko námahy. Myslel som si o ňom, že je pomalší ako ostatní, možno tak pol kroka pred štádiom, ktoré sa kedysi označovalo za „vzdelávateľne zaostalého“? Nuž, Boh je svedkom, že to nebolo bezdôvodné, však? A bezdôvodné nebolo ani jeho krívanie. Vlastne bol zázrak, že žil. Ale žil. Bol to milý človek, ktorý sa na každého usmial a na deti nikdy nekričal. Milý človek, ktorý prešiel peklom a teraz sa usiloval – pokorne a s nádejou, ako to väčšinou býva – o stredoškolské vzdelanie. A napriek tomu zostane do konca života školníkom, chlapíkom v zelených alebo hnedých montérkach, buď s metlou, alebo s nožom na tmel, ktorý...

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 59 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Milan Honza
Milan Honza
21.10.2014
Reagovať
Výborný odklon...

... od výbornej tvorby. Stephen King napísal dielo, ktoré sa značne odkláňa od jeho štandardnej tvorby - kniha obsahuje minimum hororového napätia, je to skôr mierny thriller s prvkami romantiky a jedným drobným "sci-fi základom", na ktorom stavia dej. Je to výborná oddychovka, ak si chcete dať prestávku od desu, ktorý je u Kinga všadeprítomný. Napätie však ostáva.

Dej je zasadený do 50-60. rokov a v tom si King evidentne libuje, keďže všetko je tu kvetnato, dokonca až láskyplne opísané. Kingov fanúšik si nájde aj príjemný odkaz na jeho predchádzajúcu tvorbu a zaspomína si na Derry.

Celý dej je napísaný v prvej osobe, čiže máte pocit, že čítate denník, kde sa stotožníte s hlavnou postavou, ktorá Vám rozpráva svoj príbeh a vedie k zamýšľaniu sa o tom, čo a ako by ste zmenili v minulosti, ak by ste mali tú možnosť, čo by ste si radi vychutnali aj viackrát, ak by to bolo možné a aké by to bolo vedieť, čo niekto vykoná ešte predtým, ako to on sám začne plánovať.

Ak sa zvyknete pri čítaní hlbšie zamýšľať nad tým, čo ste práve prečítali, tak Vás táto kniha doslova posadne.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
19.10.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Janík
Janík
26.11.2014

zaujímavý názor : )

Nahlásiť recenziu
Sep
Sep
21.07.2014
Reagovať
Cesta do minulosti

Moja prvá "kingovina". Vďaka jednoduchým vetným stavbám sa číta veľmi ľahko (aj v angličtine, nepotrebujete na ňu certifikát C1). Hlavný hrdina je v krajine minulosti cudzincom, vďaka tomu sa s ním ľahko stotožníte a spoločne poznávate tento už zaniknutý svet. Jake je sympaťák, nespráva sa ako idiot, jeho konanie má hlavu a pätu. Cestovanie v čase a jeho zákonitosti sú dobre vymyslené. Niektorí knihe vyčítali pomalšie tempo v strede. Je to otázka vkusu, mne spomalenie vyhovovalo. A romanca bola príjemné osvieženie. Suma sumárum, kniha mi sadla viac ako som očakával. Keby som nedal plný počet, ukrivdil by som sebe i pánovi Kingovi.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Saša
Saša
21.04.2014
Reagovať
Typicky kingovské

Stephen King a JFK? Tak to si musí prečítať každý. Od tejto knihy som od začiatku čakala veľmi veľa a to bol dôvod, prečo som ju stále odkladala. Bála som sa, že ma sklame na plnej čiare, ale opak bol pravdou. Kniha je napísaná výborne, ľahko sa číta (na jeden šup :D) a pokojne si ju môžu vziať do rúk zástancovia oficiálnej verzie Kennedyho smrti ako aj zástancovia tzv. konšpiračných teórii. Vrelo odporúčam

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Tomo
Tomo
18.03.2014
Reagovať
Števo zase raz zabodoval

No konečne som sa dostal k tejto knihe. Ako vždy dokazuje aký je bravúrny rozprávač. Proste knihu neodložíte kým nedosiahnete poslednú stránku. Takou čerešničkou na torte je že prepojil toto dielo s jeho staršiou klasikou/legendou, čo ma doslova nadchlo k ešte zamietenejšiemu čítaniu :))))))

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Laci
Laci
21.01.2014
Reagovať
Kvalitné dielo

Knihu som dostal do daru a dnes som ju dočítal. Som veľmi spokojný a môžem len odporúčať.
Tento príbeh sfilmovať netreba. Iba by to filmári pokazili rovnako ako Kingov román Muž na úteku, ktorý sfilmovali, ale z knihou to nemalo skoro nič spoločné. Nemusia všetko sfilmovať. Je to silný príbeh a treba to prečítať.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (9)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Maroš
Maroš
14.01.2014
Reagovať
KING

Mám od Kinga takmer všetky knihy, ktoré boli doteraz vydané na slovensku. Aspoň dúfam... :))
A táto kniha je PECKA, dámi a páni.
Odhliadnuc od toho, že on má všetky knihy super, sa mi táto neskutočne páčila.
Možno preto, že nebola napísaná až tak úplne tým jeho Kingovským štýlom.
Na staré kráľovské kolená sa King pochlapil a dúfam, že nás ešte poteší ďalšími poriadnymi peckami.
Ešte jedna z posledných kníh je bombová a to je DUMA KEY, ale to už odbáčam od témy..
Do Skingovania dámi a páni...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Silvia Sabová
Silvia Sabová
04.01.2014
Reagovať
Názor čitateľa

škoda tu niečo písať.... King je proste King!!!!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Ivka
Ivka
30.08.2013
Reagovať
Najlepšia

Túto knihu som nedokázala prečítať za dva dni, nie preto, že by ma nudila, ale úplne od začiatku som si ju potrebovala vychutnať. Výborná kniha, výborné opisy, myšlienky, všetko dokonalé. Určite najlepšia Kingovka. Steven King si môže zaslúžene hovoriť Pán spisovateľ!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Andrea
Andrea
06.07.2013
Reagovať
vynikajúca

Knihu som čítala minulé leto a velmi si želám aby som zabudla o čom bola,pretože ju chcem opäť čítať s tým očakávaním ,čo prinesie ďašia strana :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Janík
Janík
26.11.2014

Aká milá recenzia. Pár slovami výborne povedala, aká táto kniha je : )

Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Náboj
Naša cena: 11,48 € (ušetríte 11%)
Štyridsaťročná profesorka francúzskej literatúry Caroline Cashionová začne mať bolesti v zápästí. Na lekárskom vyšetrení zistia, že ich príčinou...
O krok vpredu
Naša cena: 12,37 € (ušetríte 11%)
Traja mladíci usporiadajú oslavu na čistinke v prírodnej rezervácii v Hagestade. Prezlečú sa do kostýmov, venujú sa tajným hrám, no za stromom na...
Karty na stole
Naša cena: 8,86 € (ušetríte 11%)
Jedna z najoriginálnejších detektívok Agathy Christie z roku 1936 vychádza prvý raz v slovenčine. Pán Shaitana, výstredný zberateľ kuriozít a...
Kruh
Naša cena: 15,12 € (ušetríte 11%)
Marsac je malebné mestečko v Pyrenejach známe vďaka elitnej univerzite. Jeho pokojnú atmosféru rozbúri informácia o vražde mladej profesorky a...
Vypredané

Titul je vypredaný, zatiaľ sa nechystá dotlač, preto nie je možné ho objednať.
(Čo to znamená?)

Zadajte svoju e-mailovú adresu a budeme Vás informovať hneď ako vyjde. (Čo to znamená?)

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.

Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Trojica
Sarah Lotzová
Naša cena: 4,00 €
Oživovateľ
Seth Patrick
Naša cena: 3,50 €
Bazar zlých snů
Stephen King
Naša cena: 15,25 €
Galveston
Nic Pizzolatto
Naša cena: 4,00 €
O krok vpredu
Henning Mankell
Naša cena: 12,37 €
Chýbaš mi
Harlan Coben
Naša cena: 5,00 €
Náboj
Mary Louise Kelley
Naša cena: 11,48 €
Ďalšie knihy od autora
Naša cena: 12,26 €
Naša cena: 17,70 €
Naša cena: 18,91 €
Naša cena: 17,20 €
Naša cena: 11,19 €
Naša cena: 4,38 €
Naša cena: 14,16 €
Naša cena: 12,21 €
Naša cena: 12,49 €
Naša cena: 10,76 €
všetky knihy
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Nežná fatamorgána
Dominik Dán
Naša cena: 10,36 €
Břicháč Tom
Tom Břicháč
Naša cena: 9,63 €
Stopárov sprievodca galaxiou
Douglas Adams
Naša cena: 13,56 €
Z fitka do kuchyne špeciál
Lucia Švaral a Fitshaker tím
Naša cena: 16,07 €
Predtým ako som ťa poznala
Jojo Moyes
Naša cena: 8,42 €Ľudí sa nenaučíme poznať z kníh. (Disraeli)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 312 969,92 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička