popis
Archív
17
Január
2018

Arpád Soltész

17. 1. 2018 o 18:00

Investigatívny novinár Arpád Soltész vydal svoj debut Mäso – Vtedy na východe ešte minulý rok a okamžite sa zaradil do rebríčka najpredávanejších kníh. Autor vo svojej románovej prvotine využíva svoje skúsenosti zo začiatku novinárskej kariéry, ktorá sa odohrávala v drsnej ére mečiarizmu. S moderátorom Jurajom Šlesarom sa porozprávali nielen o knihe, ale aj o dobe, v ktorej sa tento príbeh odohráva. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na besedu. Fotil Ján Belák.

16
Január
2018

Kristína Farkašová

16. 1. 2018 o 17:00

Kristína Farkašová u nás krstila svoju novú knihu naozaj netradične. Knihu pokrstila speváčka Barbora Švidraňová, pani doktorka Darina Chovancová a malý Jakubko s maminou. Ale nekrstila sa len jedna knižka Som nový človiečik, ale rovno viacero kníh rôznych matiek, ktoré prišli na krst a doniesli si knižky so sebou. Kristína si krst odmoderovala sama, hudobným hosťom bola už spomínaná speváčka Barbora Švidraňová. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli. Fotila Fotografka Martina Cimermanová.

11
Január
2018

Štefan Itcho Pčelár

11. 1. 2018 o 18:00

Itcho Pčelár u nás predstavil svoju knihu Sofie a spolu s kapelou Jamestown zahrali príbeh z knihy a pripravili nám naozaj pekný rozprávkový večer. S Itchom sa rozprávala Annamária Závodníková, fotil Ján Belák. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli :)

10
Január
2018

Viktor Frešo

10. 1. 2018 o 18:00

Monografia Viktor Frešo prináša svieži a nekonformný pohľad na tvorbu Viktora Freša, multimediálneho umelca, ktorého dosiaľ mediálne najznámejšou realizáciou je socha Pičus. Frešovo pätnásťročné pôsobenie na výtvarnej scéne komentujú v knihe kurátori Katarína Bajcurová a Vladimír Beskid, ktorí prišli aj na našu besedu. Okrem nich sa moderátor Dado Nagy porozprával s Martinom Jenčom. K dispozícii bolo aj limitované signované vydanie monografie s originálnou kresbou Viktora Freša. Vydalo vydavateľstvo Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh.

14
December
2017

Krst knihy Supertelo

14. 12. 2017 o 15:00

Každý človek túži byť krásny, štíhly a najmä zdravý. V knihe Supertelo nájdete tipy od Tiny Zlatoš Turnerovej a Vlada Zlatoša, usilovali sa v nej o zosumarizovanie najnovších poznatkov v oblasti výživy, pohybu a životosprávy s konkrétnymi cvikmi a receptmi. Knihu pokrstili Monika Hilmerová a Jaro Bekr, moderovala Soňa Mullerová. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na krst.

13
December
2017

Marián Leško

13. 12. 2017 o 18:00

„Obávam sa, že sme v stave akejsi tichej, nevyslovenej krízy,“ hovorí na záver knihy rozhovorov Marián Leško. Ako dodáva, na optimizmus sú špecialisti iní. Namiesto toho ponúka dramatický príbeh Slovenska za posledných dvadsaťpäť rokov. Je to príbeh vzostupov a pádov, spoločenského pokroku aj rozdelených rodín, strachu z budúcnosti aj nádeje. Predstavili sme u nás knihu rozhovorov Chudák každý, čo po nich tú káru bude ťahať ďalej. S Mariánom Leškom a Tomášom Gálisom sa rozprával Robert Kotian. Fotil Ján Belák.

12
December
2017

Krst knihy Viem zastaviť čas

12. 12. 2017 o 18:00

Fotograf Juraj Bartoš svojským spôsobom dokumentuje život ľudí a mesta už vyše 50 rokov. Nemá problém prísť na preplnené Zlaté piesky a fotografovať slniacich sa ľudí v plavkách či zachytiť momenty, keď sa náhodní okoloidúci smejú, plačú alebo sa napchávajú žemľou. Koncept knihy Viem zastaviť čas je úchvatným vizuálnym dokumentom obdobia 80. a 90. rokov s trefnými komentármi samotného autora. Jeho fotografie sa stali jedinečným svedectvom doby. Spolu s vydavateľkou knihy Zuzkou Dušičkovou, moderátorom Dadom Nagyom a krstným otcom Pištom Vandalom sme knihu u nás predstavili a pokrstili. Fotil Ján Belák.

6
December
2017

Krst knihy Nevzdať sa

6. 12. 2017 o 18:00

Dobrý anjel pripravil a vydal knihu Nevzdať sa, u nás sme ju včera pokrstili. Silné a zaujímavé výpovede mladých ľudí obohatené o komentáre známych osobností. Inšpiruje, prekvapí a pomôže zvládať ťažké situácie nielen mladým ľuďom. Zasmejeme sa s nimi, aj si s nimi poplačeme. Výpovede a komentáre dopĺňajú krásne fotografie, silné citáty a rozhovor s krstným otcom knihy, raperom a stand up komikom Bekimom. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli :) Fotil Ján Belák.

5
December
2017

SME Naživo

5. 12. 2017 o 18:00

Nemajú zastúpenie v celoštátnom parlamente alebo zatiaľ len nové strany chystajú. Vsádzajú na kontakt s ľuďmi v regiónoch, nový typ politiky, aj nové tváre. Jedni sa pokúšajú o rehabilitáciu známej značky, ďalší vsádzajú na svoju politickú minulosť a tretí začínajú od nuly. Majú šancu zmeniť politické pomery na Slovensku? Dokážu sa presadiť voči slabnúcemu Smeru ale aj voči súčasnej parlamentnej opozícii, ktorá po voľbách do VÚC naberá druhý dych? Diskutovali: Miroslav Beblavý, poslanec, bývalý člen SDKÚ a Siete, spoluzakladateľ strany Spolu, Alojz Hlina, bývalý poslanec a súčasný predseda KDH a Ivan Štefunko, spoluzakladateľ Progresívneho Slovenska.

4
December
2017

Dominika Cibulková

4. 12. 2017 o 15:00

Dominika Cibulkova sa u nás zastavila, aby podpísala fanúšikom svoj nový diár. Domi aj tento rok vytvorila pre svojich fanúšikov a fanúšičky špeciálny diár NEVER GIVE UP. POME 2018, v ktorom nájdete zaujímavosti z jej súkromného i športového života. Všetko, čo sa udialo v jej živote a omnoho viac tento rok už v dvojjazyčnom vydaní (slovenský, anglický jazyk).

30
November
2017

Krst knihy Kumánska princezná

30. 11. 2017 o 18:00

Prvá dáma slovenskej historickej romance Jana Pronská oslavovala. Dôvodov bolo hneď niekoľko: uvedenie v poradí 15. románu spisovateľky s názvom Kumánska princezná a komerčný úspech. Z kníh Jany Pronskej vydaných vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ sa doteraz predalo vyše 100 tisíc výtlačkov, čo presvedčivo dokazuje, že v tomto žánri nemá u nás autorka konkurenciu. Kumánsku princeznú pokrstila šarmantná glosátorka Oľga Feldeková. K úspechu blahoželala spisovateľke členka predstavenstva spoločnosti Slovenský spisovateľ Gabriela Belopotocká. Moderovala Adriana Poláková, hudobným hosťom bol Peter Cmorík.

29
November
2017

Krst DVD Vábenie výšok

29. 11. 2017 o 18:00

Pavol Barabáš u nás pokrstil svoje najnovšie DVD Vábenie výšok. Slovenské himalájske horolezectvo zaznamenalo ku koncu minulého storočia výkony, ale i pády. Vo Vábení výšok sa na jeho vývoj pozerá autor filmu cez pohľad jednej horolezeckej generácie. Tá diváka prevedie od začiatkov horskej služby v Tatrách, cez prvé expedície až po odvážne myšlienky smerujúce na najvyššiu horu sveta. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na krst. Fotil Ján Belák.

22
November
2017

A Cup of Style

22. 11. 2017 o 18:00

Sestry, blogerky a influencerky Lucie a Nicole Ehrenbergerové sú obľúbenou stálicou českej blogerskej scény. Po značkou A Cup Of Style uverejňujú príspevky na rôznych sociálnych sieťach, kde ich sledujú státisíce fanúšikov. Ako reagujú na komunikačné trendy, čo znamená byť influencerom, ako sa tvorí a mení spolupráca so značkami a čo je tajomstvom tvorby dobrého contentu? Aj o tom bola reč v rozhovore s Marikou Beňadik Majorovou, ktorá má sama s blogovaním veľa skúseností. Okrem toho dievčatá predstavili aj svoj nový diár, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh.

21
November
2017

Krst knihy Websterovci

21. 11. 2017 o 18:00

Vnútri ľudského sveta existuje iný, malý svet. Je tiež utkaný z príbehov ako ten náš. Ich vlákna prepletajú bytosti s ôsmimi nohami a štyrmi očami – pavúky. Pavúčia rodinka Websterovcov žije na najvyššom poschodí v útulných kokónoch zavesených vo výťahovej strojovni. My sme si ich predstavili spolu s tvorcami knihy, ktorá vyšla vo vydavateľstve Slovart - vydavateľstvo najlepších kníh a s tvorcami televíznej rozprávky, ktorú uvidíte na RTVS. Pozreli sme si aj exkluzívnu ukážku! :) Knihu pokrstili autori spolu s raperom Vecom a herečkou Zuzanou Porubjakovou. Moderoval Dado Nagy, fotil Ján Belák.

20
November
2017

Pavol Rankov

20. 11. 2017 o 18:00

Pred štvrťstoročím Rankov vstúpil do slovenskej literatúry záhadnými a iracionálnymi poviedkami, teraz na románovej ploche rozohráva podivný príbeh, v ktorom nič nie je také, ako by malo byť, lebo možno ani nič nie je. Svoju novinku Miesta, čo nie sú na mape predstavil v rozhovore s Dadom Nagyom. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli. Fotil Ján Belák.

18
November
2017

Lucy Pug

18. 11. 2017 o 17:00

Privítali sme u nás obľúbenú youtuberku a blogerku Lucy Pug, ktorá k nám prišla porozprávať o svojom blogovaní, ale najmä prišla predstaviť svoj nový diár Každý rok má svoj príbeh, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Tatran. Po besede nasledovala dlhá autogramiáda a fotenie sa s fanúšikmi. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli.

16
November
2017

Jan Saudek

16. 11. 2017 o 18:00

Jan Saudek u nás predstavil staronovinku Dva, ktorá mu vyšla vo vydavateľstve Slovart. Besedu moderoval Dado Nagy, po nej nasledovala dlhá autogramiáda. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli.

14
November
2017

Ako vzniká knižný strach?

14. 11. 2017 o 18:00

Čo musí byť v knižnom horore, aby sme sa naozaj báli? Ako vzniká literárny strach? Aj o tom sme sa rozprávali s víťazkou Martinus Ceny Fantázie Annou Olejárovou, ktorú vyspovedala Lucia Lackovičová. Nasledovalo čítanie úryvku z knihy Naslepo v podaní herca Richarda Stankeho a nakoniec sa Rudi Rus rozprával s Antonom Heretikom. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli.

9
November
2017

Michael Hjorth a Hans Rosenfeldt

9. 11. 2017 o 18:00

Vďaka vydavateľstvu Ikar sme u nás privítali sympatickú dvojicu spisovateľov zo Švédska. Obaja autori sú slovenským čitateľom dobre známi vďaka predchádzajúcim štyrom románom: Nemý svedok, Hrob v horách, Učeň a Temné tajomstvá. Pracujú však aj ako televízni scenáristi - Hans Rosenfeldt je autorom kultového seriálu Most (Bron). K nám prišli predstaviť svoju novinku Tí, ktorí zlyhali. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli na besedu a absolvovali aj nekonečnú autogramiádu. O autorov a podpisy bol veľký záujem :) Moderoval Juraj Šlesar, fotila Fotografka Martina Cimermanová.

26
Október
2017

Krst knihy Sprievodca detskými chorobami

26. 10. 2017 o 15:00

Pokrstili sme u nás knihu Sprievodca detskými chorobami. Táto kniha má rodičom pomôcť správne ošetrovať choré dieťa a správne sa rozhodnúť, kedy je potrebné navštíviť lekára. Autorka sa pri jej zostavovaní opierala o bohaté skúsenosti z klinickej a ambulantnej praxe. Ponúka prehľadnú orientáciu v najčastejších detských chorobách s odborným výkladom a poradenstvom. Dozviete sa, čo jednotlivé ochorenia spôsobuje, aké majú príznaky, ako sa im vyhnúť aj ako chorému dieťaťu pomôcť, aby čo najskôr vyzdravelo. Jasný, zrozumiteľný text je doplnený o užitočné prehľadné tabuľky a grafy.

25
Október
2017

Krst knihy Čierny rok: Vojna mafie

25. 10. 2017 o 18:00

Pokrstili sme novinku od Jozefa Kariku. Krstilo sa veľmi netradične - čiernym pieskom. Keďže román hovorí o divokých 90-tych rokoch, knihu zasypali pieskom dve osobnosti, ktoré boli v tomto období spoločensky a politicky aktívne. Herec, politik a významná osobnosť Milan Kňažko a novinár a publicista Marián Leško. Krst knihy bol spojený aj s diskusiou o politickej situácii v časoch, kedy sa román Čierny rok odohráva a dnes. Autorove domovské vydavateľstvo IKAR reprezentovala výkonná riaditeľka Valéria Malíková, večerom sprevádzala moderátorka Lucia Lackovičová.

19
Október
2017

Benedict Wells

19. 10. 2017 o 18:00

Benedict Wells, autor románu Na konci samoty, je naozaj zlatíčko. Prišiel, porozprával, prečítal z knihy a potom viac než hodinu podpisoval a všetkým písal osobné venovania. V Nemecku je to veľká hviezda, veľmi si vážime jeho návštevu. Ak ste ešte nečítali Na konci samoty, určite odporúčame! Ďakujeme Michal Hvorecky a Goethe-Institut Bratislava za spoluprácu :)

18
Október
2017

Daniel Majling

18. 10. 2017 o 18:00

O Bohu, láske, ale aj seriáloch, filmoch, divadle, literatúre bola reč na besede s Danielom Majlingom. A samozrejme, aj o jeho knihe poviedok Ruzká klazika. Moderoval Rudi Rus, fotil Ján Belák.

17
Október
2017

Krst knihy Žijte své lepší já

17. 10. 2017 o 18:00

Pokrstili sme u nás knihu Žijte své lepší já. Kniha je inšpirovaná príbehmi, ktoré si koučka Janette Šimková vypočula počas deviatich rokov praxe. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a užili si spolu s autorkou pekný krst. Fotil Ján Belák.

10
Október
2017

Ondrej Štefánik

10. 10. 2017 o 18:00

Víťazná kniha Som Paula je román zo súčasnosti, aký by sme v dnešnej literatúre ťažko hľadali. Popisuje rozklad nášho sveta, jeho prirodzených a životne dôležitých štruktúr, sebazáchovných mechanizmov, vzťahov a indentifikácií, ľudského poriadku a zmysluplného bytia vo svete. Na besede sa o nej rozprával autor Ondrej Štefánik s moderátorom Oliverom Rehákom.

5
Október
2017

Krst knihy Svorka

5. 10. 2017 o 18:00

Pokrstili sme u nás knihu Svorka od Kataríny Holetzovej. Moderoval Rudi Rus, z knihy čítal herec Dušan Jamrich, krstil kynológ Štefan Štefík a fotil Peter Orvoš. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli.

4
Október
2017

Krst CD Mapy

4. 10. 2017 o 17:00

Slovenský spevák a skladateľ Martin Harich vydáva čtvrtý štúdiový album pod názvom Mapy. Na albume spolupracoval s producentom Lukášom Chromkom a objavia sa na ňom hlasy Tiny alebo Simy Martausovej. Martin na krste porozprával o novom albume, zahral pár piesní a potom Mapy pokrstila speváčka Sima Martausová. V našich priestoroch boli zároveň po prvýkrát verejne vystavené všetky obrazy, ktorými Abbie Puskailer vizuálne sprostredkovala svoje pocity z viacerých piesní nachádzajúcich sa na albume Mapy.

3
Október
2017

Krst knihy 77 tradičných receptov

3. 10. 2017 o 14:30

Naša tradičná kuchyňa nie je ani zďaleka len o bryndzových haluškách. Je zaujímavá, rozmanitá a aj v dnešnej modernej dobe si v nej každý Slovák nájde to svoje. Kniha 77 tradičných receptov obsahuje nielen množstvo receptov našich starých mám, ale tiež veľa faktov a prekvapivých zaujímavostí. Pokrstili sme u nás knihu 77 tradičných receptov, niektoré z nich mohli návštevníci krstu dokonca aj ochutnať :) Ďakujeme všetkým, ktorí prišli. Fotila Fotografka Martina Cimermanová.

28
September
2017

Dušan Mitana

28. 9. 2017 o 18:00

"Boh existuje, len v poslednej dobe je nezvestný," povedal u nás včera Dušan Mitana. Mitana prišiel, porozprával, prečítal zo svojej tvorby a potom veľmi dlho podpisoval knihy všetkým, ktorí prišli. Mnohí mali celé kopy kníh, z čoho bol autor úprimne potešený. Ďakujeme! Fotil Ján Belák

26
September
2017

SME Naživo

26. 9. 2017 o 18:00

Predvolebná diskusia šéfredaktorky denníka SME Beaty Balogovej s hosťami: Jurajom Drobom, Pavlom Frešom, Milanom Ftáčnikom a Rudolfom Kusým o tom, ako vidia Bratislavský samosprávny kraj dnes a kam by mal smerovať v novom volebnom období.

Moja knižnica - Som literárny snob: knihy do knižnice si vyberám podľa farby. A tá musí dokonale ladiť s farbou mojej duše. (Gregor P.)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinuse darovali už 443 266,45 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička