Knihy
E-knihy

Velesova kniha

Staroruské védy

Dobra, 2003
Vydavateľstvo
Dobra, 2003

Velesova kniha je Svatým písmem Slovanů. Byla vyřezána do bukových desek novgorodskými veleknězi v 9. století našeho letopočtu a je věnována bohu Velesovi.

Čítaj viac

17,92 €

Bežná cena Bežne 18,86 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Velesova kniha je Svatým písmem Slovanů. Byla vyřezána do bukových desek novgorodskými veleknězi v 9. století našeho letopočtu a je věnována bohu Velesovi. Její text se řadí k nejstarší evropské tradici, ale má mnoho společného s indickými védami a staroíránskou Avestou.

Tato první kritická edice, obsahující kompletní runové prameny, překlad i podrobné poznámky byla doplněna pořadatelem A. I. Asovem o doslov.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
551
Hmotnosť
630 g
Rok vydania
2003
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Dobra
Rozmer
142×206 mm
ISBN
8086456241
Naše katalógové číslo
84944

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

11 hodnotení

8
2
0
0
1

Skeptik
12.9.2018
Blud - len bukvice veria v bukvicu
Ešte som nezažil, aby sa mi dostala do rúk taká predražená zbierka fantasmagórií. Pôvod textu je pochybný a to ani nehovorím o diskrepanciách v lexike a gramatike. Len samotné bukvice môžu veriť takýmto veciam a "staroslovienskej bukvici". Prečo by niekto zatajoval históriu Slovanov? Naopak, bola by to senzácia, ktorá by zabezpečila okrem iného aj prísun financií na výskum. Tejto hovadine sa venovali aj jazykovedci, aby sa o texte dozvedeli viac... Výsledok? Hovadina! Sem-tam postačí vziať do ruky vedecké štúdie. Je zaujímavé, že niekto verí takýmto knihám a ich autorom namiesto lingvistom, kzori jazyku zasvätili celý svoj život. Obetoval som svoju mozgovú kapacitu a svoj inzelekt a všetko, čo som sa naučil na fakulte, aby som si prečítal jednu kapitolu. Na viac som nemal, pretože táto kniha a ďalšie knihy podobné tejto sú rakovina a mali by byť odstránené ako pliaga.
Čítaj viac
Marek Kocák
19.11.2018
Citujem: Obetoval som svoju mozgovu kapacitu a svoj intelekt ani si nevies predstavit aka pravdiva je tato veta.....................
Čítaj viac
Soňa Gažová
30.3.2015
Vidieť kus našich dejín
Je to skutočne skvost. Mal by si ju prečítať každý. Národ potrebuje poznať svoju minulosť. Dejiny Slovanov boli zatajované celé tisícročie. Teraz sa dozvieme kým sme v skutočnosti.
Čítaj viac
Jan Mitnaver
Jan Mitnaver
10.3.2015
Zaujímavé čítanie

Výborná kniha. Škoda že sa nám nezachovalo takýchto pamiatok viac. Hádam len príde ešte doba, keď sa naša skutočná história vynorí z minulosti a povstane z popola zabudnutia...
Čítaj viac
Ves
23.2.2015
Literárny skvost
Je to posvätná kniha Slovanov. Predstavuje duchovné bohatstvo našich predkov. Z hodnôt, ktoré zanechali, je potrebné čerpať aj v dnešných časoch americkej agresie.
Čítaj viac
Adela
23.2.2015
Skvelé dielo
Velesova kniha je literárny skvost. Čítala som ju pred niekoľkými rokmi, požičala mi ju dievčina Bronka. Túžila som ju vlastniť, ďakujem pedajni Martinus za vybavenie objednávky. Poznať históriu našich predkov, ich zvyky, tradície a duchovno by mal každý Slovan. Obohatila ma nielen novými vedomosťami, ale aj úžasným pocitom.
Čítaj viac
Vladimír
2.8.2014
Výborná kniha
Preklad knihy je dobrý, ale čítanie časti knihy v pôvodnom jazyku je doslova zážitok.
Čítaj viac
Anja
31.8.2013
preklad a dodatok v slovenčine
táto kniha a slovenský čitateľ si rozhodne zaslúžia preklad do slovenčiny....
Čítaj viac
Budmer
15.3.2013
Chvála
Táto kniha prináša poznanie Predkov našich. Každý Rodnoverec tu dozvie sa o činoch našich Predkov - od činov vojakov až po činy žrecov a volchvov. Krivdy ktoré na Slovanoch boli páchané kresťanmi sú tu tak isto rozpísané. Odporúčam
Čítaj viac

„Tak ako sa nemá jesť iba pre chuť, nemalo by sa ani čítať iba pre zábavu.“

John Ruskin